Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 104 от общо 104

Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #91

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Айде, айде ...
    FearMe, недей да демагогстваш. Ако държавата беше направила това, да организира "сертифицирани" жилетки, ти щеше да си първия, който ще скочи, че пак има някаква далавера със свързани фирма/фирми. Не че нямаше да е истина, но дай да да не обвиняваме все държавата. Като има ред, някой е направил далавера. Като няма, държавата нищо не прави.

    Добре си е така, всеки мангал си шие и си продава.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #92

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    ааа, за какво съм щял според теб уж да кажа не мога да нося отговорност

    далаверата винаги ще я има, но в единия случай ще имаш светлоотразителна жилетка, а в другия имаш "светлоотразителна" светлоотразителна жилетка. ха на бас, че след проверките от днес до след месец катаджиите ще започнат да гледат "абе тая светлоотразителна нещо не отразява... ти защо не спазваш закона?". и принципно ще са прави, защото след като твоята/моята жълти светлоотразителна жилетки са всъщност само жълти, значи не спазваме закона, който гласи: "... светлоотразителна жилетка...", а не ".... жълта жилетка..."

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #93

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опи&#

    Аз понеже съм тъп и прост , искам да питам следното :
    - Защо някой ще ме глобява за колан и жилетка, след като съм решил да си рискувам собствения живот , и имам нужните застраховки даже  ( гражданска и животна застраховка!)

    За превишена скорост , алкохол и тн ясно - рискувам и друг живот , но за колана и светоотражателна жилетка , нещо не разбирам

    Отделно от това - и двете ми деца са по-високи и едри от остарялата вече норма за 5 и 3г деца   ( по-скоро приличат на 6 и 8 г. ) и си слагат сами коланите на задната седалка . От къде на къде още 5 - 6г трябва да ги возя в столчета ( който има дете на над 5г ме разбира идеално ) , които не ги предпазват от т.н " камшичен удар " , който според мен е по-пасен за малко дете с колан , от колкото без !

    Питам това защото не мога да го проумея и искам компетентно мнение.
    Отговори с заядлив и провокативен  характер - ще бъдат пращани към модератор и админ. Благодаря предварително на всеки отзовал се !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #94

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Mr.TECHNO, голям човек си, в казармата си ходил, а си седнал да задаваш такива въпроси Ти се радвай, че някой все пак се сети, да махне задължителните резервни крушки, че както има ксенонови фарове на цената на средногодишна заплата - не ми се мисли

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #95

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Директиви, Техно, директиви, и то европейски http://www.evroportal.bg/uploads/%5B...32003L0020.pdf
    нищо лошо, живота е ценност и трябва да се пази

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #96

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    @Techno... не само ти се възмущаваш май
    http://www.dnes.bg/article.php?cat=125&id=38249

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #97

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опи&#

    Изрично помолих за смислени отговори !

    Голям човек съм , но както казах тъп и прост а да разбера едно нещо - моя си живот аз решавам как да ползвам , и защо трябва да ме глобяват.
    Обяснете ми моля Ви се - не само с лаконични изрази за да сте интересни !

    Директиви и  ценен живот ( ами дай да глобяват навсякъде за цигари , за това че работим в Девня , за това че в градовете и селата ни облъчват с Киловатове от радиостанциите и тн. )Казах го - ако има хора в колата итн. ясно - аз ще ги накарам все пак нося отговорност за тях , но

    И друг въпос ме интересува - катаджията ще ме глоби ли ако се наложи с такси и децата да отскоча до Аспарухово примерно и няма столчета или изрично да настоявам на диспечерката за такси с две детски столчета !

  10. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #98

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Mr.TECHNO Не става въпрос само за твоя живот. В случай на авария през ноща, тази жилетка би помогнала на шофьорите да забележат отдалече човека спрял поради някаква причина на неподходящо място и да вземат мерки навреме, а не да реагират в последния момент. Друг е въпроса, че за такива случаи има предвидени светлоотразителни триъгълници.

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #99

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Techno, що не отидеш да беснееш пред КАТ/МВР/НС? Тук какво очакваш, всичките да сме законодатели ли та да ти обясняваме мотиви?

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #100

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опит

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Изрично помолих за смислени отговори !

    Голям човек съм , но както казах тъп и прост а да разбера едно нещо - моя си живот аз решавам как да ползвам , и защо трябва да ме глобяват.
    Обяснете ми моля Ви се - не само с лаконични изрази за да сте интересни !
    Ако се случи нещо с теб или който и да е (не дай боже), ти ще ползваш ресурса на държавата (полиция, бърза помощ, болнично лечение) всичко това струва не малко пари на държавата (данакоплатците). Намаляването на пътните произшестия съотвеноби довело до намаляване разходите на държавата. Поне на теория е така...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #101

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Намаляването на пътните произшестия съотвеноби довело до намаляване разходите на държавата.
    в смисъл - да оставам повече за папу за тях

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #102

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опи&#

    както и да е
    не може да ми се даде смислен отговор и ми се лепва етикет че "беснея "
    Много благодаря .

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #103

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Прав си. Пак заповядай

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #104

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опит

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    както и да е
    не може да ми се даде смислен отговор и ми се лепва етикет че "беснея "
    Много благодаря .
    Е ако мислиш, че не съм "смислен", поне ме опровергай!
    Държа да допълня, че такава е политиката и "мисленето" на повечето страни в Европа (а може и другаде).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе