Вижте резултатите от анкетата: Подходящ сервизен автомобил?

Гласували
34. Не можете да гласувате в тази анкета
  • VW Transporter

    5 14.71%
  • Citroen Jumper (Peugeot Boxer,Fiat Ducato, Reno Master)

    6 17.65%
  • Citroen Berlingo (Peugeot Partner)

    6 17.65%
  • Mercedes Vito, Sprinter

    3 8.82%
  • Ford Transit, Tourneo

    6 17.65%
  • Opel Zafira, Ford Galaxy, VW Sharan

    2 5.88%
  • комби

    6 17.65%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Сервизен автомобил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #1

    Сервизен автомобил

    Здравейте!

    Стоя и се питам кой ли е най-подходящия автомобил за сервизна и монтажна дейност на климатичния техник.
    Комфорт, Разход на гориво, Надеждност, Цена.

    Пускам тази анкета за да разберем мнението на повечето потребители на този форум.


    Който иска може да приложи снимка на автомобила си и оборудването в него, също така и да допълни някоя
    марка/модел, който мисли, че е подходящ за дейността.


    Поздрави!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Сервизен автомобил

    На въпроса кой е най-добрият автомобил, аз отговарям новият.
    Нестава ясно дали ще купувш нов или втора употреба. По отношения на разхода е най-добре да е фабрично направен на метан. Иначе повечето, да не казвам всички фирми залагат на баничарките. Разбира се трябв да имаш и нещо по-гоямо. Нестава само с една баничарка или с един бус. Сега масово се залага на дизела, но аз мисля, че е по-добре да е бензин на газ отколкото дизел. Поддръжката на бензин е по-евтина.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re:Сервизен автомобил

    Залагам на сигурност - VW Transporter -класика и сигурност. Но вземи бензинов - лесно се газифицира, място за бутилка много. Печките ще са на милиони км.
    За диагностика по електорника , ско е след 95 г. -б+ с Vag Com a. Висок , зимата е стабилен. Има и с 1 задна седалка и товарен отсек. Имам познати птпристанищата които се мъчат да уморят двигателите с масло М10

    Шарана е с кофти предница - носачи ала Фордо - сменят се често и са по около 120 лв. Не съм проверявал дали турците от железните "Аs Metal" не ги произвеждат вече./ като цяло марката е добра и от опит с 155 ца турските носачи са по железни от разните уж италиански, немски, английски носачи и на почтои 50% по ниска цена.
    Разните френски баничарки ги избягвай особено Берлингото - последните им коли след 2006 са боклук.
    За комби мога да ти препоръчам работлив кон Пасат Б4 / 94-97 г/ евтина ходова част , добра товароносимост , добра визия, евтина поддръжка но са по ниски от Транспортера и за обемисти товари е гърч работата.

    Спринтери се намират за 2500-3000 Евро вече - но колко са добри- друг да сподели.
    Бягай и от италианските - италианка само докато е нова - като остарее започват безкрайни ремонти. / електроника, ел., скоростни кутии . - За моторите им след 94-95 нямам мнение /на 155 цата набор 94 мотора беше железен -верига ,много върви, не гори много , не лапа масло , но спомина 2 скоростни кутии в рамките на 3 г.

    Според заглавието търсиш сервизен автомобил -- ами гледай за Неудачия , ама да си по близо до Румъния . Те и затова са сервизни автомобили - защото стоят в сервизите

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Re:Сервизен автомобил

    купи си нов ,в момента има чудесни оферти .. аз имам Форд Кънект 1.8 ТДЦИ ,нов го вземах .. вече е на 25к ,доволен съм - малко гори ,добра динамика и товароносимост

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #5

    Re:Сервизен автомобил

    Сервизната кола която карам аз е тази. Има всякакви екстри вътре, има 2-ра седалка в кабината. Бялата кутия отзад е слагана допълнително, със странични врати, където има етажерки за всякакви дребни части и инструменти. Двойна врата има и отзад разбира се. Стойката за стълбите пада е подвижна и при сваляне и качване са отстрани на кутията на нивото на страничната врата. Много е удобно, и не е нужно да се катери горе. Харчи 20/100 бензин, зимата около 23/100. Двигател V8, колко кубика е не знам.
    [img width=800 height=600]http://img193.imageshack.us/img193/5098/firmenkamion.jpg[/img]

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:Сервизен автомобил

    Тая тема се яви нещо като катализатор за мен за покупката на едно новичко Citroen Berlingo 1.6HDI 6+1места.
    Днес го взех от "Автомотор Корпорация" - километраж 8км.
    Ужким сервизна баничарка, ама така като го гледам доста добре ще се справи и като семеен автомобил.
    Не искам да правя реклама - при избора отчитах единствено моите конкретни нужди и цели, а също и финансовите възможности. Всъщност са невъзможности, щото иначе щях да се спра на нещо друго по-сериозно.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:Сервизен автомобил

    Провиго за нашите стандарти това твоето е невъзможен вариант..20/100 разход ,за подръжката не ми се мисли изобщо...Иначе е прекрасен автомобил,но...Ние ползваме ново Рено Канго-1.6 16 клапана-бензин 4x4-перфектен;ОПЕЛ КОМБО 1.7 турбо дизел-2002 година здрав и икономичен;едно малко камионче КИА -2.8 дизел..2007 год.;ФОРД -транзит около 20-годишен-все още влачи като стар вол...и един ФОРД ФОКУС 2006 за забравени ,бързи доставки...Тежките машини с камиони и кранове под наем...

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #8

    Re:Сервизен автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Провиго за нашите стандарти това твоето е невъзможен вариант..20/100 разход ,за подръжката не ми се мисли изобщо...Иначе е прекрасен автомобил,но...Ние ползваме ново Рено Канго-1.6 16 клапана-бензин 4x4-перфектен;ОПЕЛ КОМБО 1.7 турбо дизел-2002 година здрав и икономичен;едно малко камионче КИА -2.8 дизел..2007 год.;ФОРД -транзит около 20-годишен-все още влачи като стар вол...и един ФОРД ФОКУС 2006 за забравени ,бързи доставки...Тежките машини с камиони и кранове под наем...
    Защо да е невъзможен. http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/38191.html
    Имаме тези Форд-ове -ползваме ги за аварийни автомобили. Не са нещо особено,но вършат работа.Нашите са също с тази пластмасовата надстройка.С по-слабия двигател са-2500 куб. см и горят около 10/100 дизел.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    8
    #9

    Re:Сервизен автомобил

    В продължение на повече от 100 000 километра – колкото две и половина обиколки на земното кълбо – румънската Dacia Logan трябваше да докаже колко безпроблемно и убедително се справя с всекидневните задачи този изкусителен с цената си автомобил.

    http://ams.bg/index.php?act=content&rec=6554
    Не го казвам само Аз, казва го немското списание Ауто Мотр Спорт.
    Вземай Дачия, няма да съжеляваш.
    Ако имаш нужда от помощ 0884 683 227 звънкай.
    Работя в Рено.

    За Климатичен сервиз Логан VAN е повече от чудесен избор защото:
    - Има най-дългият товарен отсег в класа Small VAN почти 2 м.
    - Товароносимост 800 кг.
    - Равен под,
    - 4 отваряеми врати на товарното отделение в стандарт.
    - Най-ниски експлоатационни разходи в сегмента.
    - 27 сервизни точки в страната оторизирани от вносителя Рено Нисан БГ.
    - 3 години и 100000 км. гаранция.,
    - Един от най-надеждните дизелови двигатели в сегмента Renault K9K diesel common rail
    И още доста неща които мога да разкажа.
    Обадете се считам че ще ви помогнем.
    Поздрави.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Сервизен автомобил

    Аз да кажа за ДАчия
    3 коли сервизни
    три различни мотора - 1,9; 1.5 от печките и 1.6 от бензина
    до третата година горе доло добре , с малки разходки до сервиз. След третата година - оле майко.
    почит през месец е там и ремонта е много "еффтин"

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    8
    #11

    Re:Сервизен автомобил

    Имах в предид, коли от 2006 година насам.
    Преди това наистина качеството е било ниско.
    От модела Логан, започва възраждането.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re:Сервизен автомобил

    Дачия другото и име е Неудачия. Нито можеш да я продадеш след 3г примерно на сметка, сервизното обслужване въобше не е евтино -правя паралел с Карго експрес и Опел Комбо / нито масло+ филтри са по-евтини ,нито дори накладки. Ако не си към Карго експрес има доста по-ниски цени. Пр. радиатор 300 и кусур лв не помня точно, но се въртят около 330 лв , унгарски радиатор 109 лв / не , че на Карго експрес не е унгарски/.
    Много се дразня като ми излезе отпред от някоя пресечка някоя Неудачия и половин час се мъчи да ускорява .
    MitkoS Не съм срещал тема как се маха ФАП филтър на HDI то от теб скоро.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re:Сервизен автомобил

    Нещо май ми завиждаш, а ?
    Трябва да ти кажа, че търкалям баничарката ежедневно, но за две години и три месеца още не съм вдигал капака, дори не знам къде е дръжката която го отключва, добре че отвреме-навреме се качват други (и прилежни) шофьори, та сипват течност за чистачките и разни други процедури като автомивка.
    И една друга такава смешка ми се случи шест месеца след покупката:
    На 19-Февруари-2010 (празника на В.Левски) погрешка попаднах във велико задръстване в центъра на София - скорост 1км/1час. И докато се чудех какво да правя в колата, почнах да си играя и да натискам копчетата по таблото. И знаеш ли какво открих - имал съм климатик в баничарката. Шест месеца вече бях карал без да знам, при това два от месеците бяха топли - Август и Септември. Разкошна изненада, мина ми лошото настроение от задръстването. ... то добре че беше това задръстване, сигурно още щях да се потя лятно време.
    Къде е смешката ли ? Когато коментирахме с търговеца екстрите и аксесоарите, нямаше (уж) в наличните бройки модели с климатик, пък и аз не държах на това, а на ABS и втора възглавница (такава наистина няма за съжаление).

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re:Сервизен автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Нещо май ми завиждаш, а ?
    OFF Нито ти завиждам , нито искам да имам общо с френска кола .
    а това HDI ато тио светне ламБата za FAP филтъра какво правим?? Много е хубава нашата помийна нафта за HDI.Слагаш ли двутактово масло към нафта?Колко му е смяната на филтри ,масло, ремъци ,ролки ?? Това чудо ABS има ли?

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re:Сервизен автомобил

    Определено ми завиждаш.
    Ако се помолиш както трябва, ще ти дам да врътнеш едно кръгче.
    Точно една седмица ми трябваше, за да придобия всичките вредни навици на градски (а и извънградски) шофьор на пъргава баничарка. И знаеш ли какво ? Това никак не ме тормози, просто колата си го може.
    ABS има, смяна на масла и филтри - на 20000км по спецификация, а при 40000 смяна и на други неща пак по спецификация.
    На предишния Пасат съм сменял сам амортисьорите, а на тая баничарка както казах, дори още не знам къде е дръжката която отваря предния капак. Не искам и да знам. При тая цена, като се счупи - ще се ориентирам към друга такава (и пак нова).

    ПП. Нафтата е най-обикновена от Лукойл-ските бензиностанции. Винаги пълня догоре. И с едно пълнене (50-52л) - 1100 км пробег (зимата малко по-малко)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. prolux 14prt01 сервизен режим
    От rexxar_tm във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-05-12, 10:14
  2. Сервизен режим на NEO 1426 TX
    От shishmanov във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-12, 12:25
  3. сервизен софтуер за монитори на ibm?
    От pro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 22-09-07, 16:35
  4. Търся сервизен кабел за D600
    От universum във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-07, 09:02
  5. Предлага работа - сервизен инженер...
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-06, 15:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе