Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Автотехническа експертиза

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #1

    Автотехническа експертиза

    Здравейте на всички попаднали на тази тема.
    Скоро завърших курс за автоексперт.
    Позвоилх си да отворя тази тема с цел да се популизира тази дейност.

    * Вие сте пострадали в ПТП( пътнотранспортно произшествие).
    Не знаете как да постъпите, за да защитите правата си.
    Желаете да си изясните начина и причините за катастрофата. Нуждаете се от консултация или дебат за изготвена автотехническа експертиза ,по дознание или съдебно дело.

    * Интерисува ви оценка на превозно средство или автотехническа експертиза за размера на причинените имуществени вреди (щети) на ППС, вследствие на ПТП.
    * Не разбирате автотехническата експертиза предоставена ви от дознание или съда.

    * Имате номер на рама, но неможете да разберете модела или годината на ПС.
    Предлагам тук да ги обсъдим.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Здрвей! Какво точно правиш? Ще оцениш цената на кола без да си я виждал ли?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    ами примерно нека обсъдим (по-скоро да кажеш как се извършва) оценка на щетите и последвалата компенсация от страна на застрахователя на автомобил, който е >12 години, т.е. не влиза в шваке-таблицата

    как ще убедиш човек с такава кола, че следва да си направи каско, след като може да се окаже, че някой "експерт" ще му оцени щетите на 1/2 от реалните разходи, понеже били еди-колко-си % от стойността на колата, а тя, бидейки вече извън шваке, се счита че е примерно Х лв, а пазарната й стойност е 2Х

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Нека обсъдим и експертната оценка по Шваке , като цените в тази таблица не са много адекватни на цените на автомобилите сега.Прима ли се цената на договорката , без да има оценка по Шваке?
    Но най-интересното в страната е че най-накрая се предприе да се иска оценка от застраховател преди да се отиде при нотариус - държавните такси трябва да се събират .
    Документа струва 8 лв

    Шваке не беше ли до 14г. автомобили ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    * Имате номер на рама, но неможете да разберете модела или годината на ПС
    Глупости е горното.
    По Vin a може да се уточни модел и година на производство.
    За италианките с еРеr a ти излиза чак и цвят на таппицерията

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Шваке е до 14г. Нали като ми блъснаха колата, два дена по-късно навърши 14 годинки и "експерта" който ми оценяваше щетите каза, че съм извадил късмет.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    1
    #7

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Здравейте,
    В действителност SchwackeListe съдържа информация за 12 години на зад, но има програтма на AutoExpert съдържаща информация от официалните вносители за България от 1995 година до настоящия момент. Чрез програмат може да се прави оценка за действителна стойност на МПС. По повод декодирането на VIN /Номер Рама/ има програми който освен година на производство предоставя и пълната спецификация за ПС от производителя.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    За да бъдат адекватни, застрахователите трябва да оценяват щетите по текущите ценови ставки за поразените от ПТП-то части и агрегати по колата завишени с поне усреднена цена на труда ( необходимите човекочаса за отстраняването на пораженията ) от механика или сервиза, цени, които не зависят от "действителната стойност" на автомобила и неговото остаряване. И след като не правят това, то всичко друго е бла бла и тралала, измислени таблици с измислени коефициенти създадени с цел да платят колкото се може по малко и като резултат имаме абсолютно никаква компенсация на причинените имуществени вреди. А за загубеното и пропиляно време няма какво да говорим. Именно поради това никакви каска, никакви шлемове и т.н. фиктивни защити.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #9

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    За да бъдат адекватни, застрахователите трябва да оценяват щетите по текущите ценови ставки за поразените от ПТП-то части и агрегати по колата завишени с поне усреднена цена на труда ( необходимите човекочаса за отстраняването на пораженията ) от механика или сервиза, цени, които не зависят от "действителната стойност" на автомобила и неговото остаряване. И след като не правят това, то всичко друго е бла бла и тралала, измислени таблици с измислени коефициенти създадени с цел да платят колкото се може по малко и като резултат имаме абсолютно никаква компенсация на причинените имуществени вреди. А за загубеното и пропиляно време няма какво да говорим. Именно поради това никакви каска, никакви шлемове и т.н. фиктивни защити.
    Сигурен ли си, че ако един Москвич за 50 лв. го блъсна и трябва да се изчука и пребоядиса за около 500 лв., застрахователят трябва да плати 500 лв.?
    Нали тогава вноската за него ще трябва да е по-голяма (дори може да е повече от цената на автомобила)!

    А Каско се прави не само за причинени имуществени вреди при ПТП, а и за да не си я приберат колата "добре облечените бизнесмени".

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Сигурен ли си, че ако един Москвич за 50 лв. го блъсна и трябва да се изчука и пребоядиса за около 500 лв., застрахователят трябва да плати 500 лв.?
    А защо не??!! От каква позиция определяш колко струва Москвича? Гледаш по таблици?! Коефициенти?! Дай да развия крайно левия ти пример в другата посока....Ами ако във въпросния Москвич съм налял 10-на+ бондака щото съм му див фен, платил съм за няколко месечен или годишен труд на майстори тюнингари, дето са го разглобили до болт, изчукали, излъскали, сменили всичко и барнали всичко по новому и изглежда така
    http://www.alexdrambulco.com/wp-cont...1/tuning_2.jpg или пък така
    http://photofile.ru/photo/alexey_83/...6/46118084.jpg или минал през това http://www.azlk2.narod.ru/image/0moskvich2.jpg за да се получи като резултат това http://www.azlk2.narod.ru/image/0moskvich.jpg

    ??!!!
    Ко праим тогава?
    Принципът на застраховането трябва да е ясен и резултата, който аз приемам за адекватен е само един - след като си причинил щети, то тези щети трябва да бъдат възстановени до състояние сякаш никога не са настъпвали. Посредникът при имуществените спорове при ПТП - застрахователната компания е длъжна да ме компенсира на 100% и за да не губи, да ти изтряска следващата ти застрахователна вноска двойна и тройна. И ако след това пак причиниш отново някому имуществена вреда - пак двойна и тройна докато започнеш да си отваряш очите на четири или слезеш от колата и престанеш да бъдеш фактор и заплаха в движението.



  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #11

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Така е.Обаче на застрахователите въобще не им се дават пари ...
    Познавам колега който си застрахова Жигулата (тунингована) на стойност 10 бона.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #12

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Някой да има идея от къде да си набавя програма за дешифриране на VIN код.
    Или програма за възпроизвеждане на ПТП.
    Нещо от сорта на REC-TEC : http://www.rec-tec.com/

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Ти за какво си карал курс? Нали за автотехническа експертиза. Там трявбва да си се научил на това което прави програмата. Между другото ако си начаясно с маханиката сам ще можеш да си напишеш програма за симулация в Mathlab. Между другото при кой кара курса?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #14

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    С Механиката съм добре ,обаче да си напиша програма на Mathlab ще е проблем.Чувал съм за тази програма ,че прави чудеса в изчисленията,но не е владея.
    Търся някакъв готов продукт.
    Има и българска,казва се Expertcar, но не съм попадал на нея.От колеги знам ,че най добрата програма за компютърна симулация на ПТП е http://www.rec-tec.com/ , но в нета има само демо версия.
    Ако имаш идея от каде да се намери нещо от тях пиши.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #15

    Re:Оценка на МПС или автотехническа експертиза.

    Курсът за експерт-оценител съм го карал в София ,при доц.Байчев.Автотехническа експертза от професор Карапетков(има добър учебник).
    Завършил съм ТУ специалност:Верижни и колесни машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе