Резултати от 1 до 11 от общо 11

външна антена (за вила в балкана) ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #1

    външна антена (за вила в балкана) ?

    Здравейте,
    отскоро имам щастието да прекарвам повече време на една вила във Велинградския балкан, обаче с телевизора имаме проблем. Той си е нормално старичък, но антената е вътрешна, с някакъв усилвател и единственото, което хващам, са пикселизирани силуети. На бТВ мога да различа дали е мъж или жена

    Явно ще трябва да сложа външна някъде на покрива или терасата на втория етаж.
    Въпросът ми е - дали да търся обикновена антена с усилвател или DVB антена за цифров сигнал? Доколкото схващам, от първите се намира за 25-30 лева, а от вторите - за повече Засега цифровата ефирна е само в София, нали? Кога да я чакам и на вилата?

    Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    22
    #2

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Във вилна зона ли си? Ако да, провери съседите ти как са се справили.
    Според мен, най-удачно е да ползваш услугите на Булсатком, Тотал ТВ, а скоро и Виваком.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Цитат Първоначално публикувано от metesator
    Здравейте,
    отскоро имам щастието да прекарвам повече време на една вила във Велинградския балкан, обаче с телевизора имаме проблем. Той си е нормално старичък, но антената е вътрешна, с някакъв усилвател и единственото, което хващам, са пикселизирани силуети. На бТВ мога да различа дали е мъж или жена
    Явно ще трябва да сложа външна някъде на покрива или терасата на втория етаж.
    Въпросът ми е - дали да търся обикновена антена с усилвател или DVB антена за цифров сигнал? Доколкото схващам, от първите се намира за 25-30 лева, а от вторите - за повече Засега цифровата ефирна е само в София, нали? Кога да я чакам и на вилата?

    Мерси предварително.
    Какво точно гледаш и с какъв приемник, че имаш пикселизация? На кой канал (канали)? Какви са тия DVB антени за цифров сигнал???

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #4

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    lupus,

    DVB антената не ми ли е необходима, за да 'улавям' ефирната цифрова телевизия? Т. нар. "цифров мултиплекс" докъде се е разпрострял в България?

    Иначе гледам с някакъв стаен боклук - скапана антена, която лови двойин образи и мътилка. Телевизора е стар.

    Въпросът ми е по-скоро наистина докъде се е разпростряла цифровата ефирна телевизия и има ли нужда от специфична антена за нея или просто да сложа нещо с усилвател на покрива?

    Съседите са с кабелна, но аз ходя там 4 пъти в месеца са по ден и половина и не ми се подписват договори с махленски кабеларки. А и нямам нужда от много програми.

    пс - а това ще ми свърши работа за какво точно?
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09035311
    ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #5

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Купи си от Конрад (или от Метро) антена за 18 лв с вграден усилвател и мотор. Работи безупречно за парите си!

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Не се занимавай с цифрови антени, ако нямаш намерение да си купуваш и цифров тунер. Иначе ако не те мързи изкарай си телевизора на по горен етаж и виж има ли разлики. и Съответно послушвай съвета за антена от Конрад или Метро. Ти едва ли ще имаш избор от повече от 3 програми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Абе някой тук ще ми обясни ли що е то "цифрова антена" и по какво се различават антените за приемане на цифров и аналогов сигнал. Що за фолклор взе да ходи между народа?

  10. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #8

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Мисля че е е маркетингов трик. Ако не е така ме поправете. От значение е подавания сигнал и тунера - цифров или аналогов. Антената си е антена!

  11. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #9

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    До 2012 щели да задължат всички оператори да преминат на цифрово излъчване. Вероятно ще ги "задължат" така, както "задължиха" всички интернет и телевизионни доставчици да си махнат паяжините между блоковете - пожелателно.

    Колкото до цифров сигнал през антенен вход... Без коментар.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #10

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абе някой тук ще ми обясни ли що е то "цифрова антена" и по какво се различават антените за приемане на цифров и аналогов сигнал. Що за фолклор взе да ходи между народа?
    Няма такова чудо цифрова антена, както и сигнала който се излъчва по ефира е аналогов (модулиран от цифровия) - има антена подходяща за цифровата телевизия, тоест антена която усилва добре в дециметровия обхват.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:външна антена (за вила в балкана) ?

    Цитат Първоначално публикувано от koleto
    Няма такова чудо цифрова антена, както и сигнала който се излъчва по ефира е аналогов (модулиран от цифровия) - има антена подходяща за цифровата телевизия, тоест антена която усилва добре в дециметровия обхват.
    Именно! Той въпроса ми беше риторичен!
    Но вече няколко пъти ми се случва да ме питат за "цифрови антени".

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външна антена
    От i486 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 1
    Последно: 04-11-13, 20:14
  2. Отговори: 3
    Последно: 15-02-12, 16:02
  3. Климатик за вила
    От slavi7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 09-11-09, 23:02
  4. Продавам външна GPS антена - активна
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-09, 19:36
  5. Вила Рока - струва ли си
    От lada2107 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-07, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе