Резултати от 1 до 2 от общо 2

Препоръка за HDMI сплитер, който да се връзва по wifi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #1

    Препоръка за HDMI сплитер, който да се връзва по wifi

    Здравейте, имам една зала за събития 30 x 7 метра. Монтирани са 3 телевизора - модел Samsung UE55MU6102 които поддържат 4K. Кабелите които имам са от in-akustik , поддръжат 4K. Сплитера не го поддържа и съответно не успява да изкара и на 3те 4K. Това обаче не е най-големия проблем. Кабелите, които имам, не съм ги вградил в стената все още и съответно всеки път като идват хора тези кабели висят по пода. Първата опция е да ги резна от едната страна - те все пак са по-специални, трябват ми някакви кримпер - клещи, тестер.... Другата опция е да ги вържа към WiFi splitter. Последната не знам колко е надеждна, така че да няма прекъсвания по време на събитията. HDMI сплитер при всички положения ще купувам нов и затова се чудя какъв ще бъде той. Самите телевизори можеш да се вържеш по wireless от лаптоп директно, не знам точно какъв стандарт поддържат. Кой от 2та варианта може ми препоръчате? За VGA сплитера седеше във кабината, която се намира на разстояние 25m от най-далечния телевизор. Но сега със HDMI нещата стоят по-различно. Благодаря ви.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2

    Отговор: Препоръка за HDMI сплитер, който да се връзва по wifi

    При това разстояние от 25 метра , HDMI кабелите не са най-подходящият начин за подаване на сигнал(заглъхването на сигнала и смущенията по кабела са прекалено големи).

    При такива дистанции се ползва технологията HDBase-T (прилага се масово в офисите на IT компаниите)
    https://hdbaset.org/
    https://en.wikipedia.org/wiki/HDBaseT

    Другият вариант е Wi-Fi стандарт ac (Wi-Fi 802.11ac)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как се връзва моторчето
    От ivan7132 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-17, 12:15
  2. Препоръка за WiFi антена
    От Веси във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 14-01-15, 19:33
  3. WiFi HDMI
    От 666 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 27-08-12, 17:40
  4. Wifi - HDMI конвертор
    От kristruda във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-08-12, 18:33
  5. Отговори: 20
    Последно: 12-03-02, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе