Резултати от 1 до 4 от общо 4

Решение за лош звук от насочени надолу говорители

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #1

    Решение за лош звук от насочени надолу говорители

    Забелязах че ми е много трудно да разбирам говора на последния ми телевизор. При предишните сякаш нямах този проблем, въпреки че също бяха с насочени надолу говорители. Дали е от старостта или от променената позиция на телевизора (на стената без секция отдолу) - не знам, но се чудя за някакво решение. Soundbar сигурно би решил проблема, но реално не търся по силен звук, пък и не ми се дават пари за читав.

    Някой да е виждал да се продава в България нещо подобно? Струва ми се че идеята е смислена - доколкото си спомням стойката на LG OLED моделите от 2018-та изпълняваше подобна функция - да насочи звука към зрителя, вместо да отива надолу.


    Потърсих в Aliexpress, но не намерих нищо подобно. Предполагам, че ще се опитам да си направя сам, но няма как да са от пласмаса а и ще са доста по-грозни от фабрично направени такива
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Решение за лош звук от насочени надолу говорители

    Не е кой знае колко трудно да си направиш сам нещо подобно - парче пластмасова плоскост и пистолет за горещ въздух... или може да ползваш нещо от стар корпус на някакъв уред с подобна извивка ("бидон" от хранителни добавки също може да свърши работа)

    За кой модел тв става въпрос и няма ли опции в менюто за настройка на звука?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #3

    Отговор: Решение за лош звук от насочени надолу говорители

    Телевизора е Samsung 50mu6100... Уж има настройки, ама никоя не ми помогна особено.

    Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Решение за лош звук от насочени надолу говорители

    Хм, и аз го имам , но звука си е доста добре като за тв от такъв клас - даже бих казал, че е по-добре от някои от другите ми доста по-скъпи от него ...
    Погледнах при мен си седи на "оптимизиран" (сиреч стандартната авто настройка)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Говорители
    От smokey във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 15-01-14, 19:11
  2. Елеронът на Мидеа CS-18HHAA не се завърта надолу
    От goroton във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-14, 20:16
  3. Избор на говорители.
    От Bobini във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-13, 19:57
  4. Отговори: 7
    Последно: 27-02-10, 10:41
  5. Лятна промоция ;) - цените още надолу...
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 16
    Последно: 14-07-08, 12:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе