Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Прониквали ли сте в чужд компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    Малко еротично прозвуча въпросът ми, но по ми допада думата прониквам, отколкото хаквам.[]



    Много ми е любопитно колко от вас са упражнявали професията - "хакер си ме майко родила, хакер Ше си умрЪ". А и ще ми е интересно да разбера от тези от вас, които са опитвали нужни ли са някакви познания за това или само с добра програма можеш да ровиш из чуждия двор.

    Ще задам отговорите така, че да се разбере защо аджеба го правите това. Възражения? Няма. Приема се единодушно [:D]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    Която и къща да разровиш, винаги накрая стигаш до кошницата с мръсното бельо....[:D]

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    Сравнително често прониквам в чужди компютри по мрежата със знанието и разрешението на собствениците им, които ми правят за целта различни акаунти [:D]

    Не знам как се хаква, честно казано не ме и интересува, само горе - долу знам как да си пазя компа.

    Профи, ти да не си решила да се преквалифицираш [8D] ?



    //Добавка:

    Представяте ли си, "Правя го от злоба" да спечели [:D][:D][:D]

    //Пак добавка:

    ЕЕЕЕ, не е честно. Добавиха се два отговора, за които потенциално бих гласувал[]

    //Вече последна добавка:

    Всъщност гласувах. При всяко влизане ми дава да гласувам наново. Моля, поправете го!

  5. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #4

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    DЗВЕРР, извинявай за неудобството. Пуснах анкетата преди да я довърша по невнимание, а след това и след като я завърших и се получиха две еднакви. Наложи се да допълня тази.

    Гласувай още веднъж с пост.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    profita, честно да ти кажа се учудих като видях, че точно ти си пуснала този poll. би трябвало много добре да знаеш, че който ти каже, че е хакер всъщност не е, а този, който е, няма да ти каже.



    относно знанията и уменията ще разкажа няколко неща - едно от по-далечното, другото от по-близкото минало. няма да използвам нито имена, нито програми, нито дори термини по обясними причини



    по времето, когато картинките се точеха от bbs, инет беше екзотика и за първи път играх doom в мрежа (модем-модем връзка, без и-нет ), тогава беше ясно какво е да си хакер. трябваше да се знае много и нямаше готови програми. сега вече е друго. всеки пикльо може да изтегли програма и да сканира мрежата и да попадне на незащитен комп. той нищо не разбира - но нали има готово бутонче... давай, ще сме много велики, като изтрием харда на някой.



    преди няколко години имаше един случай почти цял град да няма инет. един човек награбил от свой приятел една програма, от която ама нищо не разбирал. седнал си той вкъщи и ей така на шега "свалил" най-големия isp за града, от които взимаха почти всички други. на другия ден двама с кожени якета учтиво го "помолили" да не използва тази програма, защото не е полезна за зъбите...



    миналото лято пък се търсеше човек, който да пробие yahоо mail сървър, за да влезе в корпоративна поща...



    смяташ ли, че това е шега работа и че човек, който може и прави тези неща ще гласува? тук чисто и просто ще получим данни за надъхани wannabe и fake lamer-чета, които смятат за най-голямо доказателство за собствената си значимост причиняването на вреди на непознати.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    Fearme, човеко, какво направи ти бре[:D]... Профита иска просто да се понаучи нещо ново, да споделим малко знания и да разбере каква е горе долу обществената нагласа спрямо такива изстъпления.

    За учене, аз предложих като начало да хване един Languard или нещо като Network Instruments Observer за да се позапознае с портовете, разните протоколи и услуги и оттам вече да си има понятие за какво става въпрос. Не забравяйте, тея познания освен за атака могат да се използват и за защита.

    А инак, много ясно, че някой убиец няма да дойде в тоя форум и да каже "Аз вчера стрелях в оня, дето го намериха умрял"....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #7

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    FearMe, анкетата е анонимна друже. Стига параноя. Никъде не е указано, че който гласува трябва да си сложи и подписа отдолу. Просто ми е интересно какъв е процентът на хората, които някога, дори и в миналото са опитвали, било то и от чисто любопитство - без злобни подбуди.

    А и защо те учудва, че аз съм пуснала този въпрос?! Не разбирам. Изхождаш от проблема, който имах наскоро? Ако е това - уверявам те грешиш. Всичко е на почва любопитство. Не искам да знам точно кой е хакер, а дали болшинството са запознати с това действие. :-)

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    profita: no offence

    fearme: none taken []



    уверявам те - 99.9% от хората си нямат представа какво е това животно "хакер"-а. а почва у нас има, имаааа... []



    а иначе за параноята има един много готин лаф:

    това, че си параноик не означава, че въпреки всичко не те преследват



    а за учудването - защото пишеш интелигентно и предположих, че си наясно, че адекватни резултати от подобно допитване не може да се очакват. иначе и аз с интерес следя развоя на гласуването... обаче според мен малко са разводнени възможностите. например "никога" не става ясно каква информация дава - дали не искаш или дали не можеш... искам обаче оня, който ще гласува, че е "голяма работа" да обясни на всички как го правии [:D][:D][:D]

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">profita: no offence

    fearme: none taken []



    уверявам те - 99.9% от хората си нямат представа какво е това животно "хакер"-а. а почва у нас има, имаааа... []



    а иначе за параноята има един много готин лаф:

    това, че си параноик не означава, че въпреки всичко не те преследват



    а за учудването - защото пишеш интелигентно и предположих, че си наясно, че адекватни резултати от подобно допитване не може да се очакват. иначе и аз с интерес следя развоя на гласуването... обаче според мен малко са разводнени възможностите. например "никога" не става ясно каква информация дава - дали не искаш или дали не можеш... искам обаче оня, който ще гласува, че е "голяма работа" да обясни на всички как го правии [:D][:D][:D]



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*25/04/2004*:* 19:42:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мислих да цитирам другото , но е много дълго.

    //offtopic

    Като гледам колко пишеш , трябва доста да четеш , и да се занимваш с език или нещо от сорта.Нищо лично просто ми прави впечатление

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #10

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... би трябвало много добре да знаеш, че който ти каже, че е хакер всъщност не е, а този, който е, няма да ти каже...



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*25/04/2004*:* 19:51:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Гласувах с "Не, по други съображения (Моля уточнете какви)".

    Едно че не мога.

    Едно че ако мога и ако го направя няма да се спра (страшно, ама страшно съм любопитен).

    Едно че ме е страх да не ме хванат и да не ме разпознаят после и по зъбната картина[]



    <font color="blue">===off topic===

    Ако някой хакер има тук с добро сърце нека да ми прати РМ с инструкции как става процеса на проникване [:I]

    ===off topic===</font id="blue">

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #11

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    хакер не е ли "млад компютърен гуру от 60-те" , вие май искате да кажете "кракер"

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #12

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    Hacking guideline v.1.0beta



    Необходими инструменти:

    - стандартна отвертка/нож/малка монетка/пиличка/тънка пинсета;

    - чаша вода;

    - марля;



    Необходими условия:

    - готовност за изправяне пред последствията от действията ви;

    - готовност за изправяне пред сърдити приятели на собственика на компютъра;



    Необходими умения:

    - пиене на вода;

    - възможност за прилагане на физическите възможности в аспект на упражняване на "мръсна газ";



    Изпълнение:

    Внимателно подреждате инструментите около кутията на потърпевшия. Отстранявате досадни/ненужни защити като лепенки за гаранция. Внимателно отвинтвате всички винтчета, болтчета и гайки, които попаднат пред погледа ви. Повдигате капака на кутията.

    Тук вече можете да ползвате чашата вода и марлята за успокояване и попиване на потта от напрежението.

    Разглеждате внимателно, ослушвайки се за гореспоменатите "сърдити приятели на потърпевшия" или за самия потърпевш. Уверявате се, че всичко е наред.

    Харесвате си някое кондензаторче и го откъртвате за доказателство, че сте успели да влезнете в добре защитения от гаранция чужд компютър. Обаче по средата на тази операция ви засичат, та вие успявате да откъснете само част от кондензаторчето. Беж да ви няма накъм къщи, прибирате плячката в кибритена кутийка и я залепяте от вътрешната страна на дупката за кюнец в стаята ви, защото сте гледал "Хакери" и очаквате правителствените агенти всеки момент да разбият прозорците, да пробият дупка във вратата и всякакви подобни дейности, които правителствените агенти обичат да вършат, когато не ядат понички.



    ...може и да го продължа, сега няма време [:D]

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #13

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Hacking guideline v.1.0beta...



    <div align="right">Originally posted by Kirande*-*26/04/2004*:* 11:18:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Аз имах предвид software-но проникване, но и по твърдия върши работа [}]

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #14

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    Гласувах:

    Не, по други съображения (Моля уточнете какви)

    Колкото и странно да звучи - няма тръпка в тая работа. Голяма работа, ще видиш на някои си кирливите ризи (тайна информация или любовни писма), е и к`во? То явната информация вече не можеш да я прочетеш всичката, та скритата ли!

    Изглежда съм си свършил "тръпките" . Е-е-е-е-й търсят се "тръпки"[:D]

  18. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #15

    Прониквали ли сте в чужд компютър?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Hacking guideline v.1.0beta

    Изпълнение:

    Внимателно подреждате инструментите около кутията на потърпевшия. Отстранявате досадни/ненужни защити като лепенки за гаранция. Внимателно отвинтвате всички винтчета, болтчета и <font color="red">гайки,</font id="red"> които попаднат пред погледа ви. Повдигате капака на кутията.

    <div align="right">Originally posted by Kirande*-*26/04/2004*:* 11:18:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Много добре )

    Само дето няма гайки...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чужд поглед върху историята ни!!!
    От The Mask във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-05, 23:26
  2. Бърз чужд сървър за тест ?
    От gepas във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-04, 18:18
  3. Отговори: 15
    Последно: 23-05-04, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе