Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Кирилица - за или против

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #16

    Кирилица - за или против

    Защо пак го обсъждаме това?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #17

    Кирилица - за или против

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Защо пак го обсъждаме това?



    <div align="right">Originally posted by D3BEPP*-*18/05/2004*:* 11:23:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="blue">=====off topic=====

    Една безобидна анкета, направена не с цел да се провокираме. Идеята и е да се види мнението на участниците в SetCom форума по въпроса за писането на кирилица и на латиница. Ти си прав, че част от форума е на латински, че се посещава и от чужбина,но... само от българи и в малка част от славяни. Не можеш да ме убедиш, че като пишем балгарски думи на латиница, някой англичанин, французин, германец, англоговорящ ще разбере за какво става въпрос, нали така или не [?]

    ===off topic (end)===</font id="blue">

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #18

    Кирилица - за или против

    Подкрепям идеята за писане на кирилица първо защото сме Българи и второ защото улеснява потребителите. Все пак малко са нещата дето ще ме накарат да пиша на кирилица при липса на Фонетка или на работещ кредор В редките постове където съм писал на латиница моля да бъда извинен )

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #19

    Кирилица - за или против

    ихаааа, елата ми повече сегаааааа... [:D]

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #20

    Кирилица - за или против

    Твърдо ЗА кирилицата . Аз не разбирам защо като има дори бутон за кирилицата някой хора продължават да пишат на латиница ?



    П.С. Жив и здрав Доки . Радвам се че си пак при нас .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #21

    Кирилица - за или против

    за инициативата - две сигнатури заимствани от друг форум... []








  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #22

    Кирилица - за или против

    Става въпрос, че вече е имало анкета, даже май анкети, отдавна модераторите го налагат като правило. Не мисля, че е необходимо да се трият писмата на латиница, но мисля, че е редно да се уважава времето на другите и да се пише нормално.

    Разгледайте форума: латиницата е в единични случаи. И да го забраним, по - добре няма да стане, винаги ще има някой не чул, не разбрал, а е криво да триеш постовете на хората, освен ако не упорства някой и си пише на латиница.

    За това си мисля, че не е необходимо непременно да се създава такова задължително правило, то си го има като етикет във форума и ползата от него е безспорна и всички я виждаме.

    А що се отнася до това на чия страна съм, мисля, че постовете ми си говорят достатъчно добре.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #23

    Кирилица - за или против

    По силата на член 12 от правилата на форума, поправката на член 5, приета на първо четене не получава крайно одобрение.

    В смисъла на тълкуванието, тя се отменя.



    Писането на кирилица във форума е пожелателно, въпрос на уважение и възпитание. Който смята, че не дължи на другите членове необходимото уважение... да не се притеснява - постове, написани с латински букви няма да бъдат трити.

    Моля модератори и администратори да обърнат внимание на това.

  11. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #24

    Кирилица - за или против

    Ооопс, редактирам, че Крис ме изпревари.



    Значи, последно, никакви забележки и модериране на мнения, на хора който не пишат на кирилица!

    Който както си иска така да пише.



    Това сме го обсъждали, обаче след няколко редакции просто попитах, дали ще се редактират мненията на kirilica или не.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #25

    Кирилица - за или против

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Значи, последно, никакви забележки и модериране на мнения, на хора който не пишат на кирилица!

    Който както си иска така да пише.

    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*18/05/2004*:* 17:11:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Без модериране - добре. Ама какво пък е това - без забележки? Какъв е проблемът, ако учтиво помолиш новодошлия да пише на кирилица? Доколкото наистина "писането на кирилица във форума е пожелателно, въпрос на уважение и възпитание", не виждам нищо лошо в това да ги искам тези две неща.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #26

    Кирилица - за или против

    Като българин,съм възпитан да уважавам и обичам родната си азбука.Разбира се,че съм твърдо ЗА писането на кирилица в българските форуми.Мисля,че по този начин всички разбират по-добре какво искам да запитам или отговоря.

    Поздравявам всички,които са изказали сходни мнения.А на тези,които имат различно схващане ще кажа едно - дървото е силно и здраво,когато има силен и здрав корен.Нека никога не забравяме корените си.



    Хм,май ще започна да си променям мнението за младото поколение...[][][]

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #27

    Кирилица - за или против

    Ще pisha, както mi е udobno, а ако реша da projavqam неуважение към nqkogo, tova shte se razberе ne по азбуката, която ползвам.

    Гласувах "Не, не е задължително"

    Явно, Крис е на същото мнение. За мен случаят е приключен.


  16. Gadget
    Guest
    #28

    Кирилица - за или против

    То въобще не е имало случай. Аз не виждам нещо да се е променило. Това, че някои ги сърбят ръцете да трият си е техен проблем. Аз латинските мнения като цяло ги прескачам

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #29

    Кирилица - за или против

    Моето мнение по въпроса: Никога не съм трила мнение на латиница, но съм редактирала поне заглавието да е на кирилица. Мисля, че триенето е доста крайна мярка. Но не всеки, който тепърва влиза във форума чете веднага правилата и тук е ролята на модераторите да насочат човека в правилната посока. той ако иска ще разбере - ако не...просто другите няма да му обръщат необходимото внимание.


  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #30

    Кирилица - за или против

    Не, забележка и аз мисля, че трябва да има - редактиране на заглавието на темата също - грозно е заглавието да е с латински букви. Но триене... - не.



    ПС - специално за Ghost - неговите ги трийте спокойно - те даже и на кирилица да са пак не се разбира какво иска да каже този неособено схватлив индивид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. кирилица на VB 6.0
    От novamen във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 13-02-09, 10:28
  2. Отговори: 4
    Последно: 01-12-05, 19:42
  3. Кирилица на XP x64???
    От DEYDOD във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-05, 19:57
  4. DOS + Кирилица за HP DJ 610...
    От Garu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 24-06-05, 08:51
  5. Кирилица?
    От JOJO във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 31-07-04, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе