Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Страхувате ли се от земетресение?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #1

    Страхувате ли се от земетресение?

    По принцип всеки се страхува, но ако се случват вечер половината ги преспиват. Ние поне не сме някоя земетръсна точка и ни тресе много рядко...[:D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Страхувате ли се от земетресение?

    Ами не знам какво да отговоря на този въпрос; по време на земетресения не мисля, че реагирам неадекватно или панически.

    Когато става въпрос обаче за стреж на сграда, закупуване на недвижим имот или нещо такова, това е едно от първите неща, от които се интресувам.

    Не винаги ги усещам.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Страхувате ли се от земетресение?

    Не винаги ги усещам, но като цяло не ме е страх. Дори това силното, което разлюля София (не помня къде беше епицентъра обаче) преди около две години и нещо, съответно разлюля и целия 2-блок на ТУ, разлюля и мен, въпреки че бях на приземния етаж, но не се уплаших - дори продължих да си седя пред компа... И т'ва ако не е мания!... [|)]

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    134
    #4

    Страхувате ли се от земетресение?

    Страх лозе пази[:P], но не се паникьосвам и невинаги ги усещам.

    Рибите ми обаче да - вчера баха като подивели ...

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Страхувате ли се от земетресение?

    Нямам какво да му се плаша, по принцип не мисля за най-лошото, което може да се случи []. Като стане се притеснявам разбира се и адреналина се качжа, но иначе не.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Страхувате ли се от земетресение?

    Проспивам ги и не знам, какво е земетресение

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #7

    Страхувате ли се от земетресение?

    Грешиш че не сме земетръсна зона !

    Последните проучвания на Перперикон сочат че именно от мощно земетресение е разрушен.


  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Страхувате ли се от земетресение?

    Определено сме земетръзна зона, а и Вранча е голяма заплаха за Българи. За имаформация периода на силните земетресения на Вранча са 101 години и сега се 101-вата от последното земетресение което е било 9-та степен,което е много силно.

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    Страхувате ли се от земетресение?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">За имаформация периода на силните земетресения на Вранча са 101 години и сега се 101-вата от последното земетресение което е било 9-та степен,което е много силно.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*28/10/2004*:* 20:28:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Добре,че годината си заминава..

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #10

    Страхувате ли се от земетресение?

    Учени обясняваха как се мести Анадолския разлом през годините !

    Та 400км. са нищо !

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Страхувате ли се от земетресение?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Учени обясняваха как се мести Анадолския разлом през годините !

    Та 400км. са нищо !



    <div align="right">Originally posted by kafka*-*29/10/2004*:* 03:09:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Положението е доста по - сериозно от анадолски разлом и касае тектоника на плочите и континентите Евразия и Африка. И ние май се озоваваме точно в епицентъра на сблъсъка...

    Юлиан, 9та степен земетресение е наистина доста силно, но ако става въпрос за скалата на Рихтер, такова в историческо време не знаем да е имало. Това е избушващо земетресение, абсолютния връх на скалата; при него Стара планина отива на мястото на Средна гора, а Средна гора отива в Атлантическия океан(образно казано).

    Мисля, 8,6 беше земетресение, за което се предполагаше, че се е случило в Тибет ако не се лъжа, но по слаби, косвени доказателства от данни от отдалечени региони в различни посоки. Жив свидетел на земетресението в близко расточние от епицентъра няма. И то беше признато за най - силното. Преместило планината на незнам си какво разстояние... А теа планини там са си бая - всяка по 5000 М висока; Всяка планина е заобиколена от други планини - смятай на каква дълбочина й е морфоструктурата и за какви разскъсвания става въпрос... Ако стане тук сигурно ще премести Родопите в Бургас....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #12

    Страхувате ли се от земетресение?

    Ужасно се страхувам от земетресения.Направо сърцето ми ще изскочи от гърлото. Даже от страх понякога ми се струва, че има земетресение

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    24
    #13

    Страхувате ли се от земетресение?

    Да ви кажа честно, на 19 години съм и единстрвеното земетр., което си спомням е това, което случи миналата седмица. Родителите ми разправяха за едно през 1989г. но не го помня. 1999 земетр. разстресло Турция съм го проспал. Страх ме е, спор няма, но не адски страх, просто се опитвам да мисля трезво и да не направя някоя глупост(примерно по време на земетр. да тръгна по стълбите)

    Това е общо взето, който казва, че не го е страх, лъже едиствено себе си. та това е природна сила, която не може да се спре(намали, укроти....) по никакъв начин.... всички са еднакво безсилни....



    П.П. Май бая се разписах [:D]

  17. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #14

    Страхувате ли се от земетресение?

    Аз за това говорех за страх-а...какво да ти кажа последните 2-3 ги усещам все на последния етаж и като се сетя един култов филм, който съм гледал 15-20 пъти "7,9 по скалата на Рихтер" и сгъвам! Макар и да сме на скала винаги тресе неприятно и с тътен!

  18. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #15

    Страхувате ли се от земетресение?

    Предимно не ги осещам земетресенията. Иначе си *ало майката. Направо ги разпиля тея хора в Африка, Индия, Азия. Последно четох, че са над 100 000 жервтвите. За щастие обаче в България няма земетръсни зони, с изключение на Ямбол и Стражица . Иначе горе - долу е спокойно. Да не става такова нещо, само това мога да кажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 06-10-13, 11:37
  2. Земетресение в София отново
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 60
    Последно: 14-07-12, 17:01
  3. Усетих леко земетресение във Варна
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 25-04-09, 21:50
  4. Земетресение във Варна (еп. Румъния)
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 27
    Последно: 31-10-04, 16:01
  5. Отговори: 18
    Последно: 03-05-02, 15:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе