Вижте резултатите от анкетата: Чувствате ли се по - горди граждани на Европа и света след първи януари?

Гласували
44. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    4 9.09%
  • Не повече отпреди, но имам повишени очаквания за бъдещето

    19 43.18%
  • Да, горд съм че успяваме да оцелеем на цените и наложените ни условия

    3 6.82%
  • Не и съм песимист за бъдещето ни там

    9 20.45%
  • Все ми е тая

    9 20.45%
Резултати от 1 до 13 от общо 13

По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #1

    По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Въпросът, надявам се, е ясен.
    Тъй, като отношението към евросъюза и българсакта политика си е индивидуално изживяване, анкетата остава отворена за коментари и допълнителни отговори, незасегнати в затворените опции.
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Я ми кажи пряката полза дето е усетил бай Иван от Горно Нанадолнище на 01.01.2007?
    ааа, мда , сетих се , вдигнаха му акциза на ракията на 4.40 за литър. Как да не горд, макар и селянин.
    аа, да, да, и бензина му вдигнаха, да е горд като ходи с 30 годишния си москвич до града, хем и Зелена карта има вече за него.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #3

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?


    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Я ми кажи пряката полза дето е усетил бай Иван от Горно Нанадолнище на 01.01.2007?
    Що да не ти кажа...
    Пряката полза на бай Иван от Горно Нанадолнище от 01.01.2007 г. е ако си е прекарал добре на новогодишния купон.
    За съжаление как точно си е прекарал той не знае. Още не се е намерил някой, който да му разкаже....
    Радвам се, че попитахте и мен, но и аз не си го спомням този бай Иван от Нова Година.

    Майтапът на страна. Това е идеята на анкетата: да установим как се чувстваме, а не да забием пирона и да кажем: всички трябва да се чувстват едикак си.
    Въпросът не е за "полза, файда, далавера", а за самочувствие!
    Имаме обаче красноречив резултат: около 50% от участниците са отбелязали отговор
    "Не повече отпреди, но имам повишени очаквания за бъдещето", а тези, които са изцяло положително настроени и тези, които са изцяло с негативна нагласа са общо взето равен брой.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Я ми кажи пряката полза дето е усетил бай Иван от Горно Нанадолнище на 01.01.2007?
    ааа, мда , сетих се , вдигнаха му акциза на ракията на 4.40 за литър. Как да не горд, макар и селянин.
    аа, да, да, и бензина му вдигнаха, да е горд като ходи с 30 годишния си москвич до града, хем и Зелена карта има вече за него.
    ето как се промени Горно Нанадолнище след влизането ни в ЕС





    а сутринта гледам от балкона двама германци събират торбичките с боклук от новогодишния купон и изсъхналите елхички, изхвърлени от съседите ми - възгордях се, че са дошли да ни изчистят боклука!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #5

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    ето как се промени Горно Нанадолнище след влизането ни в ЕС
    а сутринта гледам от балкона двама германци събират торбичките с боклук от новогодишния купон и изсъхналите елхички, изхвърлени от съседите ми - възгордях се, че са дошли да ни изчистят боклука!
    Хм, Бай Иване, ти тука ли си бил бе ... ?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Хм, Бай Иване, ти тука ли си бил бе ... ?
    Не съм бай Иван, споко...(нещо не ми стана ясно, ама нищо )

    а за снимките, моля да ме извините - това не било Горно Нанадолнище, а Нойройт...а това не били германци, а двама цигани, които ровеха в кофата за боклук и хвърляха наоколо нещата, който не задоволяваха предпочитанията им...не знам защо, ама се възгордях още повече и даже си купих едно пластмасово шише екологично мляко от един чичка, който редовно виси пред блока; после го видях да купува празни шишета от същите тия двама цигани, ама млякото си го биваше....(е, малко си го поизмислих някои неща...)

    но това не е измислица:
    http://dnes.dir.bg/2007/01/09/news1160874.html

    а ето и още поводи за гордост: http://dnes.dir.bg/2007/01/09/news1161188.html

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Имаме обаче красноречив резултат: около 50% от участниците са отбелязали отговор
    "Не повече отпреди, но имам повишени очаквания за бъдещето"
    Ами грешно са ти разбрали отговора в анкетата.
    'имам повишени очаквания за бъдещето' значи, че очакват да се повишат цените на тока, парното news.bg, на хляба и съесните продукти, цената на вносния алкохол падна, но за сметка на това, точно както очакваха тез 50% се повиши акциза за домашната ракия, абе- повишени очаквания имат, та и завишени, ама нема са плашите, бат Серги каза че ша оправи нещата, нали сега вече ни управлява коалиция от ЕуроСоциалисти и ЕуроСимеоновисти с мандата на ЕуроДПС нема да си оставят ЕуроМагарето в ЕуроКалта

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #8

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Ами грешно са ти разбрали отговора в анкетата.
    'имам повишени очаквания за бъдещето' значи, че очакват да се повишат цените на тока, парното news.bg, на хляба и съесните продукти, цената на вносния алкохол падна, но за сметка на това, точно както очакваха тез 50% се повиши акциза за домашната ракия, абе- повишени очаквания имат, та и завишени
    Е, а тогава тоз отговор
    Да, горд съм че успяваме да оцелеем на цените и наложените ни условия
    как са го разбрали, Еуротълкувателю?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Е, а тогава тоз отговоркак са го разбрали, Еуротълкувателю?
    Разбрали са го правилно. Затова само 2-ма са гласували
    и благодаря за почетната титла Еуротълкувател, ЕуроnocToRHHo 3JIo

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #10

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Хм... Дали се гордея?
    Да се гордея с това, че за да влезем в пустия му съюз си докарахме прозвището "Мистър"ДА""? Да се гордея, че си дадохме и седалищата (да не казвам, както го мисля) под наем на новите братушки? Да се гордея, че слушаме икономисти, когато коментираме ядрена физика???
    Да се чувствам горд гражданин на Еуропата ли? Ами не виждам да ме възприемат като равноправен такъв. Щото ако бях, щяха да дават на бугарчетата да работим при тях, но те май още не ни искат. Та хем сме при тях, хем пък и не сме...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #11

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    и благодаря за почетната титла Еуротълкувател, ЕуроnocToRHHo 3JIo
    Еми няма за какво, но оттук нататък титлите вече ще се дават само срещу пари или почерпка!
    Смятам за редно да си я добавиш под аватара(вместо досегашната ти по - низша), за да се гордееш с нея във добро и лошо.

    Да се гордея, че слушаме икономисти, когато коментираме ядрена физика???
    Относно централата естествено, че именно икономистите трябва да се слушат. Облъчените химици може и да знаят много за работния процес, но в основата на съществуването е рентабилността и риска. Въпрос е к'во казват икономистите. Ако някой казва, че безвъзмездното закриване срещу помощи на безпроблемно функционираща печеливша мощност с разработен пазар е икономически интерес, вероятно просто не е икономист.
    Хм, и като почнахме централата, снощи слушах нещо ново:
    До 2020 г. Еуросъюза поставя директива за намаляване на вредните емисии от ЕНЕРГЕТИКАТА в ЕС с 20%.
    ПИрфектно. Само че да чуем конкретните мерки:
    1. Оптимизиране на производствата и намаляване на консумацията на горива за нуждите на енергетиката в ЕС.
    2. Директива за намаляване с 80%!!! на производствата на енергия в ЕС, базирани на въглища, като по този начин се разтовари околната среда и от въгледобива като замърсител.
    3. ..............................................................................................
    На някой името "Марбас" да му говори нещо?
    Иво, мисля, че е време да кажеш "сбогом" на Раднево и до 2020-та да си се пренесъл във Варна или Бургас!
    А аз мисля да стана вносител на свещи и газени лампи. Или пък поне на ток от Франция.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #12

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Относно централата естествено, че именно икономистите трябва да се слушат. Облъчените химици може и да знаят много за работния процес, но в основата на съществуването е рентабилността и риска. Въпрос е к'во казват икономистите. Ако някой казва, че безвъзмездното закриване срещу помощи на безпроблемно функционираща печеливша мощност с разработен пазар е икономически интерес, вероятно просто не е икономист.
    @nocToRHHo 3JIo, уважавам разсъжденията ти, но от наблюдениятами във форума се опасявам, че може да поведем безмислена полемика. Просто ще се получи като в старата поговорка: Кучетата си лаят, кервана си върви.
    Иначе... Естествено, че има икономически интереси. Въпросът, който може би не си задаваш е: Чии са тези интереси? Да съм споменал, че са наши?

    Поздрави!

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #13

    Re: По - горди граждани на света ли сме след 01.01.2007?

    Еми, братле, ти пръв удари икономистите, пък аз съм такъв. Както и много други във форума.
    За мен този проблем и решението му е изцяло политическо, а оттам нататък и ядрен физик може да се намери, който срещу определено заплащане да излезе да приказва глупости, каквито му се кажат и да става известен по телевизията.
    Излишно е да хулим нечии професионализъм за това решение. Тук професионализмът не е участвал.
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. WinXP + Office 2007 ( PowerPoint 2007 ) на PII 366MHz
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 26-09-07, 02:24
  2. 11.09.2007 - 6г след атентата !!!
    От Mr.TECHNO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 19-09-07, 02:55
  3. Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 04-01-07, 10:03
  4. Новинки от света...
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 09-10-05, 17:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе