Вижте резултатите от анкетата: Как по-често пазарувате битова и компютърна техника?

Гласували
12. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Онлайн

    8 66.67%
  • С посещение на стандартен магазин

    4 33.33%
Резултати от 1 до 13 от общо 13

Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #1

    Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Отмина поредният голям пазарен ден, учудих се колко много хора не ползват някои ясни предимства на онлайн пазаруването.
    Затова реших да спретна една статия, в която споделям моите наблюдения и опит:

    Откъде да купя - онлайн магазин или техно верига


    Наръчник на разумния потребител - откъде да купуваме? Онлайн магазините или техно веригите предлагат по-добри условия и повече сигурност?
    Прочетете статията



    Ще се радвам да развием дискусията и всеки да сподели своя опит.
    Така че, да доразвием заедно статията и да направим полезен материал, базиран на личен опит, който да е в помощ на всички.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    От лятото на 2008 г. пазарувам по интернет, Почти всичко, без дрехи и храна. Доста по-удобно е, от обикалянето по магазините.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #3

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Само едно уточнение за връщането на стоки закупени по Интернет в рамките на 15 дни. Това е наложено чрез закон на ниво ЕС. Всички Интернет търговци трябва да го спазват - искат не искат. Това не е идея на търговците и хич не го обичат този закон. Другото пояснение е относно гаранциите. Също чрез закон общ за всички членове на ЕС, минималната пълна гаранция на продуктите свързани с електрониката е 2 години. Същите продукти продавани извън ЕС съм виждал с рекламирана гаранция от 1 година или дори по-малко.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Днес нали трябваше да има Cyber Monday. Нашите търговци изглежда не са усвоили всички западни обичаи.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #5

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    kokovox, така е и в статията е написано, че връщането е гарантирано със закон и работи безотказно?
    Никъде не съм написал, че някой го прави защото е пич - за мен като потребител е важно, че го прави, а не защо
    Изключение правят измислени онлайн търговци, неиздаващи необходимите документи за продажба. Ако ги нямаше тези келемета, много повече хора щяха да мислят като нас и да пазаруват онлайн.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #6

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Много условия за връщане беее, разделили стоките на категории, ама за всяка категория различно - едната да не бъдела разпечатана и мн. др, на другата софтуерът да не бил активиран и мн.др., третата да не била употребявана-аха, ясно, на мен ми звучи като "Решиш ли да връщаш- очаквай голяма вероятност от проблеми и разтакаване" Никой не желае излишни проблеми и ядове.

    В повечето, ако не при всички онлайн магазини, при връщане, купувачът цака между 10 и 20 кинта и се моли да не му откажат (заради неспазено условие). Значи, купувам нещо по картинка, щото бързам/мързи ме да го видя и купя на живо, оставам разочарован, когато получа уреда - причини много - реален външен вид, начин на работа и т.н. и трябва да си приготвя двайсетачка или х2(транспорт в двете посоки) за гяволъка наречен проба.

    Накратко, хората, или поне аз не чувствам достатъчно свобода, при онлайн пазаруването. Усещам, че има много подводни камъни.

    От др. страна, при онлайн пазаруването, човек може да бъде недобросъвестно свободен, като откаже да приеме дадена стока от куриера, ако се колебае в избора си, без да заплаща абсолютно нищо, естествено, ако онлайн търговецът е сглупил да предостави опция за наложено плащане, което е масово.

    Лично, пазарувам 50/50 онлайн/техно верига.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Напоследък все повече разчитам на онлайн пазаруването. Много по-удобно е, може да се намерят много изгодни неща.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #8

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Напоследък пазарувам повече онлайн, по-удобно е и често може да се намерят по-евтини неща.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    33
    #9

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Онлайн, разбира се, особено за хората в малките градове, където изборът е ограничен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #10

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Сега така като сме в криза и блокада онлайн магазините доста напреднаха и изкараха бая пари си мисля. Аз лично и преди поръчвах в интернет, но сега почти всичките ми покупки се преместиха там в последните 2 месеца.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #11

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    online търговията постепенно се налага,защото има много предимства,напр.много голям избор,който няма как да се намери в който и да е търговец.
    Скоро четох,че моловете в САЩ започват да се продават,но няма купувачи.Точно заради голямата конкуренция.Накрая ще се продадат,но на други цени,може би за складове на online търговци .
    Виждам,че в статията става въпрос предимно за техника.
    Мисля си,че нашите вериги са изправени пред големи трудности(меко казано).Многото магазини в които е пълно с мостри които би трябвало отдавна да са ликвидирани,голям персонал все по-малкия оборот поради конкуренцията на големите online вериги...,а известно е,че цената на техниката пада много бързо и трябва да си в крак.От там ще дойде и по-малките обеми продажби,а големите правят отстъпки за много бройки.
    Според мен веригите трябва да оставят по няколко центъра(не повече от 6-7 на верига) за демонстрации на продукти,да оставят собствените магазини или такива с ниски наеми,да затворят някои губещи докато е време и така да преминат на нещо като хибридна търговия.
    Как ще се развият нещата времето ще покаже и дискусията едва сега започва.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #12

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Пазарувам 90 % онлайн, защото търговците не познават парите. Даже и маратонки си купувам от чужбина. В нашите магазини - само бира.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    5
    #13

    Отговор: Онлайн или Офлайн - как пазаруваме

    Предпочитам да пазарувам онлайн, единствено храна пазарувам от физически магазин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 15-07-14, 12:19
  2. Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 16:22
  3. Онлайн радиостанции
    От kapandura във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-09, 19:52
  4. mp3 tagging - смъкване на имената на песни офлайн
    От XIIID във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-11-04, 13:46
  5. Търся QuickTime офлайн вариант...
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-03, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе