Резултати от 1 до 13 от общо 13

Ресийвер ELTAX AVR-250

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #1

    Ресийвер ELTAX AVR-250

    Здравейте, загледал съм се в този ресийвер http://www.electron.bg/product_info....acturers_id=14 , но информацията която е предоставена на сайта, а и в интернет е една и съща и недостатъчна. Дори на официалния сайт на Eltax моделът го няма. Та интересувам се ако някой има впечатления от този ресийвер да ги сподели. Примерно какъв му е честотния обхват , има ли Loudness, къде е произведен, как звучи, въобще всичко което сметнете за интересно и нужно да се сподели. Честно да си кажа за цената от 300 лева ми се вижда доста атрактивно предложение, а може и да не съм единствения който го интересува.

    Чао, за сега, и весело изкарване на празниците.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    За 300 лева взимай ... по-добре ще е от Елит, Кода и т.н.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #3

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Извинявай, но това всеки може да го каже. Просто искам някаква обосновка, иначе нямаше да пускам темата. На всичкото отгоре е правен в Китай, поне малко се надявах да е европейско производство, дори си мисля дали не е някаква имитация на марката.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Цитат Първоначално публикувано от popeto
    Извинявай, но това всеки може да го каже. Просто искам някаква обосновка, иначе нямаше да пускам темата. На всичкото отгоре е правен в Китай, поне малко се надявах да е европейско производство, дори си мисля дали не е някаква имитация на марката.
    Вземи си модел 280.Аз си вземах такъв от Електрон и съм много доволен.Не е правен в Китай.Има го и на сайта на Eltax.Е,не е върхов модел,но има всичко,което може да се пожелае,а и на мен не ми трябва върхов модел(нямам достатъчно "време",както се казва).Звукът му е добър,има достатъчно мощност за примерно стая 20-30 кв.м и достатъчно много екстри.Зависи много и от озвучителните тела,които ще ползваш.Вярно,че е с 80 лева по-скъп от този,на който ти си хвърлил око,но...Избираш ти!Това,което съм написал не е за да те убеждавам,а просто моето мнение.
    Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    popeto, обърни внимание на липсата на DTS декодер...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #6

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    popeto, обърни внимание на липсата на DTS декодер...
    Това е,което съм пропуснал да напиша и е съществено,но Eddie го каза. :Super:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #7

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Благодаря много, интересното е че от electron.bg ми пратиха снимка на дистанционното и там има бутон за DTS, което още повече ме обърква.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #8

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Цитат Първоначално публикувано от popeto
    Благодаря много, интересното е че от electron.bg ми пратиха снимка на дистанционното и там има бутон за DTS, което още повече ме обърква.
    Виж спецификациите на моделите,не гледай дистанционното.Може от Електрон да нямят друга снимка на дистанционно,или дистанционното да е едно и също зо няколко модела,но съответният модел да не обработва заявката за определена функция,защото не е заложена (просто защото я няма).Случвало ми се е и това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #9

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Спецификациите няма от къде да ги видя напълно. А на дистанционното пише най-отдолу 4е е за този модел. Сега се регистрирах в сайта на Eltax и им писах да пратят един Manual на мейла, ще видим дали ще дойде нещо. За пръв път ще купувам по интернет и както разбирам е доста неудобно ако няма нужната информация, отделен въпрос е че не можеш ни да пипнеш ни да чуеш. Ако беше някаква USB-Flash карта става, ма за усивател или нещо друго, което не си и виждал, камо ли чул е много неловка ситуация.
    Лошото е че в Бургас не открих нищо с марката Eltax.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #10

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Май накрая ще си взема един ресийвер Thunder за 210 лева и ще мирясам . Само да дочакам до четвъртък, че тогава ще идват новите модели.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #11

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Цитат Първоначално публикувано от popeto
    Спецификациите няма от къде да ги видя напълно. А на дистанционното пише най-отдолу 4е е за този модел. Сега се регистрирах в сайта на Eltax и им писах да пратят един Manual на мейла, ще видим дали ще дойде нещо. За пръв път ще купувам по интернет и както разбирам е доста неудобно ако няма нужната информация, отделен въпрос е че не можеш ни да пипнеш ни да чуеш. Ако беше някаква USB-Flash карта става, ма за усивател или нещо друго, което не си и виждал, камо ли чул е много неловка ситуация.
    Лошото е че в Бургас не открих нищо с марката Eltax.
    Пиши,ако получиш отговор.Ще е интересно.Аз съдя от сайта на Електрон,където не се посочва наличието на DTS - декодер за модел 250.Наистина и на сайта на Eltax го няма този модел.Но би трябвало да се различават по нещо двата модела - 250 и 280,иначе разликата в цената не е оправдана.Освен,ако 250 не е измислен китайски модел...кой знае...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #12

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    От electron.bg получих и снимка на задния панел, макар и малка снимката достатъчно добре се чете Made in China. Относно модела, има такъв, след като се регистрирах, в секцията Support, където се задават въпроси, има падащи менюта от които да избереш продукта за който ще питаш, та там този модел го има. Значи не е някой мираж. Но защо са скрили всичко за старите си модели не ми е ясно само.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #13

    Re: Ресийвер ELTAX AVR-250

    Изпратих ти на мейла снимките, които получих от електрон.бг, ако искаш може да ги погледнеш, или изтриеш.
    Между другото, изтеглих най-голямата снимка на предния панел на ресийвера и след достатъчно увеличение от моя страна, почти ясно се разчита долу в дясно и логото на DTS, или започвам да си въобразявам вече .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. усилвател/ресийвър ELTAX AVR-250
    От ioro във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-05-13, 23:20
  2. Купувам тонколони ELTAX OPUS 3
    От mitak1969 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-12, 18:31
  3. JAMO S-606 HCS или ELTAX Evolution 5.2
    От briton във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 16-11-12, 14:17
  4. Eltax Planos Sub
    От KTT във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-07, 20:13
  5. Относно продуктите на Eltax
    От Panzer във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-05, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе