Резултати от 1 до 5 от общо 5

Безплатни радио програми на ЕСТНЕТ на ресиивъра?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #1

    Безплатни радио програми на ЕСТНЕТ на ресиивъра?!

    Здравейте, искам да попитам как мога да си направя разклонение на кабелната, така че да мога да хващам безплатно излъчваните радио програми от кабелният оператор ЕСТНЕТ. Ресиивърът ми SONY STR-197 се намира в средата на хола и радио сигнала е слаб. Дотам имам прокаран кабел за кабелната телевизия, която рекламира в своите брошури че излъчва безплатно 18 радиопрограми. Има ли някакъв разклонител за сигнала, които мога да си купя от някъде и как мога да вкарам този сигнал в ресиивъра. Ще бъда благодарен ако споделите своя опит.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Безплатни радио програми на ЕСТНЕТ на ресиивъра?!

    По всички големи магазини за електроматериали се продават розетки за вграждане с изходи за телевизия и радио. Двата изхода са разделени с филтър.
    Ако кабела за кабелната ТВ е вграден в стената е добре да се сложи такава розетка и да се включат отделни кабели към ТВ приемника и ресивъра. Ако кабела е външен достатъчно е да се включи обикновен сплитер (делител на сигнала) и от там с отделни кабели да се захранят двата уреда. Ако купувате сплитер от пазара внимавайте за ментета. Истинските професионални сплитери могат да се вземат от магазини за радиоелементи или такива са електроматериали. Няма истински сплитер с цена под 3.50-4.00лв!
    PS Радиопрограмите са вече 31 и списъка им може да се види тук:
    http://www.estnet.bg/site/lib.php?n=pack1

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #3

    Re: Безплатни радио програми на ЕСТНЕТ на ресиивъра?!

    Благодаря за изчерпателният отговор, но имам следният въпрос: Качесвото на приеманата кабелна телевизия няма ли да се влоши? И може ли да ми дадеш нещо по-конкретно като модел за този сплитер дори и 20лв. да струва искам качествен модел.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Безплатни радио програми на ЕСТНЕТ на ресиивъра?!

    Цитат Първоначално публикувано от bobeno
    Благодаря за изчерпателният отговор, но имам следният въпрос: Качесвото на приеманата кабелна телевизия няма ли да се влоши? И може ли да ми дадеш нещо по-конкретно като модел за този сплитер дори и 20лв. да струва искам качествен модел.
    Не би трябвало да се влоши качеството, ако сигнала е достатъчно силен. Затихването е само 3.5dB. А конкретен модел и да ти дам, няма гаранция, че ще го намериш. Попитай момчетата от кабелната....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #5

    Re: Безплатни радио програми на ЕСТНЕТ на ресиивъра?!

    в моя квартал техниците се оказаха добри хора и ми като им се обадих дойдоха и монтираха техен си сплитер. не струваше нещо особено. пък и те нямат ползва да слагат лоши чарколяци...

    може да пробваш на www.estnet.bg/forum за повече инфо. там има вече задавани такива въпроси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Безплатни обучения в LG Академия
    От LG Member във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 16
    Последно: 28-08-12, 13:11
  2. Безплатни Домейни
    От morfina във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-07, 23:00
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-02-07, 00:48
  4. Безплатни лаптопи
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 27-04-05, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе