Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Receiver SONY - DE 435 --- subwoofer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #1

    Receiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Ресивъра го имам от няколко години. Сега си купих и субууфер. Свързвам го с рисивъра чинч към два чинча чрез раклонител, който се върнах да купя допълнително. Но пак не излиза звук. Като включа субууфера към РС - работи!? Опитах направо от изхода субууфер на ДВД-то - пак не работи. Не мога да си го обясна, въпреки, че имам някаква техническа грамотност от ученическите години:-) Благодаря за всяко мнение!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #2

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    При мен субууферът има само един чинч за вход. Нали ползваш активен събууфър? Възможно е и ресивера да има настройка за включване и изключване на сигнала към субууфъра. Свали си упътването за ресивера от сайта на Сони

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #3

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    При мен са два чинча вход на субууфера. Ако се подаде само на единия не става дори от РС-то. А от рисивера въобще не става. Не успях да намеря и настройки за субууфера.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #4

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Какъв е ууфъра? Активен, пасивен, модел? Опитвам се да помогна, макар че не съм специалист, но имам система пак със Sony рисивър

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #5

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Активен, 12" марка-Tunder

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #6

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    В краен случай върни фабричните настройки на ресивера (в ръководството е описано как става). Лошото е, че ще трябва да настройваш станциите и останалите настройки за звука отново. Има ли други входове и изходи на гърба на ууфера? Бих опитал само с единия вход за проба. Незнам защо има два на твоя ууфър. При мен е само един (Eltax е ууфъра)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #7

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Значи само единия вход на суба трябва да ползваш(мисля че беше левия),виж и да нее изключен от ресивера (ON/OFF),или пък да е включен но да е намален до край.Виж и какъв размер си задал на останалите колони защото и петте ако са LARGE в настройките на ресивера може и от това да е тъй като при това положение ниските ще отиват към тях а не към суба.Не съм сигурен при SONY дали са същите настройки но при Pioneer са така.Доколкото знам двата входа (L/R) се ползват когато усилвателя няма изход за суббуфер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #8

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    И аз се учудих защо са два, но в технополиса от където го купих другия субууфер бе също с два при това на цена 1440! Ако подам сигнала само на единия чинч - не излиза звук. Звук излиза ако се подаде на двата и то от РС-то. Реших, че сигнала от рисивера е слаб/той си има изход за субууфер/ , но не видях как може да се регулира. Не става от общия Volume. Oпитах директно от изхода subuufer на DVD-то. То е декодер и има 6 аналогови аудио изхода

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #9

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Пробвах от 3 ДВД-та и трите с декодери с отделен изход за субууфера. Целта ми бе да заобиколя ресивера, за да изключа причина в него. И от трите ДВД-та не става. Пробвах и аудио дискове и с ДВД дискове - не и не. Става само от лаптопа, но естествено звука не е хубав защото се подават всички честоти. Оправя се до някаква степен с еквилайзера..но нали целта все пак е да го използвам за домашно кино към уредбата!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #10

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Преди около 2 години ходих до един приятел чийто суб (Magnat) също беше вързан към Sony ресивър и не работеше и причината беше една от по-горе посочените.Разгледай по-добре настройките на ресивъра защото няма начин да не работи.А случайно да е намален до край от неговото си копче суба ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #11

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    1. Subwoofera го усилвам до край - никакъв звук
    2. рисивера ми няма регулация или изключване на суб изхода
    3 рисивера няма и такава настройка "large". Само treble и bass
    4. Ако се подаде на единия чинч на субвуфера независимо лев десен, дори от компа - пак няма завук. има само ако от компа се подаде на двата чинча

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #12

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Какви сигнали подаваш на ресийвъра(аналогов,цифров,стерео или 5.1) ? Аз съм с модел ДЕ 635.При него ако подаваш стерео звук(аналогов),на изхода за суба има сигнал само при определени видове "sound field".

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #13

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Свържи се с поддръжката на Thunder и поискай съдействие. Съгласно закона за защита на потребителя имаш 7 работни дена да върнеш стоката и да ти върнат парите без да си длъжен да даваш обяснение. Ако нищо не сработи се възползвай от това си право. За същите пари може да погледне и нещо на Eltax, например http://www.electron.bg/product_info....sort=3a&page=2

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #14

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Подавам 5.1 аналогов от ДВД-то

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #15

    Re: Reseiver SONY - DE 435 --- subwoofer

    Взех един кабел за тонколони. Отзад на subwoofer'a има и входове high level input и включих втория чифт изводи за предни колони към тях. Работи, но ме притеснява, че така му подавам целия честотен спектър. Освен това усилватела е за 8 омови колони, а на subwuufer'a пише 4 ома. Когато го купувах мисех, че това няма значение тъй като ще му подавам неусилен сигнал през изхода subwuufer. Но не става???!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AV receiver Sony to TV Sony - HDMI problem
    От tipman във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-14, 15:41
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 14:37
  3. Sony AV Receiver 5.1 _Sony DVD/CD Player
    От rb във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-12, 12:47
  4. RECEIVER SONY STR-DG910 400лв.
    От ivokost във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-11, 10:42
  5. Продавам receiver SONY STR-DA3300ES
    От MEK във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 26-08-11, 12:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе