Резултати от 1 до 2 от общо 2

Помощ за избор на ресивър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #1

    Помощ за избор на ресивър и тонколони

    Здравейте, искам да си взема стерео ресивър с колони /първата ми стерео система/. Брат ми има ресивър Pioneer VSX-516 и тонколони Eltax Symphony 8.4 - качеството на стерео звук от тази комбинация ме удовлетворява. Това го казвам за да прецените какъв "аудиофил" съм. Четох, че щом ще се ползва в стерео режим системата е добре да е със стерео усилвател / ресивър.
    И така бюджетът ми е около 1000 - 1100 лв, музиката, която ще се слуша е всякаква /без попфолк/, доста радио, помещението е 25 м2. Гледах ресивър на Yamaha RX-497 и стерео усилвател Yamaha AX-397/497. Нправи ми впечатление, че има голяма разлика при "дъмпинг фактора" между ресивър и усилвателите 150 и 240,не знам въобще каво представлява и неговата роля, разликата между тях основно е в наличието на тунер. Понеже съм пълен "инвалид" в тази техника, не знам кое е по-добре, и относно сравняването на характеристиките им на "хартия". Относно тонколоните стигам до извода, че май ще бъде най-добре да си поръчам да ми ги изработят. Но в Пловдив знам само една малка работилница за това / ВВА се казва/, и вкрайна сметка какво качество и звук ще излезе за около 400 - 450 лв.
    Моля за съвети добри ли са тези компоненти поне на "хартия", пък за "слушането" аз ще трябва да ги преценя, също по отношение на озвучителните тела, защото всичко е една голяма "мъгла" за мен!
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Помощ за избор на ресивър и тонколони

    На мен ми харесва системата на JVC с 8см широколентов говорител с дървена мембрана. По никакъв начин обаче не може да "изпълни" тези 25 квадрата. Не става за СИЛНО слушане. Цената й е около 900 лева.

    Съвета ми е да се огледаш за втора употреба стерео усилвател и тунер (50-100 лева) и читави колони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на ресивър и тонколони 5.1
    От lizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-15, 15:27
  2. Помощ при избор на ресивър и тонколони
    От sladi4kia във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-14, 19:46
  3. Избор на ресивър и тонколони?
    От Сава Кукалов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-13, 10:48
  4. Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.
    От daktylos във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 08-09-11, 10:11
  5. избор на ресивър и тонколони
    От petrucci във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 28-11-10, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе