Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    17
    #1

    Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Здравейте! Имам бюджет 4000 лв., като съм ги разпределил по равно за ресивъра и тонколоните. Комплекта ще се ползва изключително за филми и игри, ресивъра трябва да има поне 5 HDMI in и да има подръжка на по-новите стандарти. На пръв поглед се спрях на Onkyo TX-NR709BL. Не знам доколко е добър избор за цената си, но ме заинтригува с това, че има и 2 HDMI out. На някои може да прозвучи глупаво въпросът ми, но - възможно ли е да предава едновременно различен сигнал - например към телевизор от конзола и към монитор от компютър? За тонколоните нямам никаква идея към какво да се насоча, но предпочитам да са 7 броя (без субуфер). Благодаря предварително на отзовалите се с предложения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Задели по-голям бюджет за колони ! Избора на ресивър не е проблем , а и ти имаш достатъчно пари за приличен такъв !

    Онкио 609 е за теб , но откъде ще го купуваш - БГ дилъра продава скъпоооо ! Колко е голямо помещението ?

    Колони си вземи 5.1 като начало с суб , а после си купи още две колони за 7.1 !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    17
    #3

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    От electron.bg смятам да го купя, понеже съм от малък град и няма кой знае какъв избор, а и ме мързи да обикалям из другите градове. Колкото до Onkyo 609 - виждам, че е 5.1 и е с по-малко бр. HDMI in, както и само с 1 HDMI out. Нещо по-конкретно за тонколоните? За какъв бюджет мога да си взема някакви прилични? Не харесвам силният бас и затова засега ще се въздържа от покупката на субуфер.

    Помещението е около 21 кв. м.

  5. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #4

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Отдели един свободен ден и се разходи до София. Набележи 2 - 3 добри магазина и чуй поне няколко варианта тонколони, за които тук ще получиш съвети. Бюджетът ти е сериозен и си струва усилието. Може да се окаже, че едни колони ти допадат, а други не - тук въпросът е до голяма степен субективен. Важно е изборът да е комплексен - ресивър + колони, дори и да ги купиш от различни места е хубаво да разпределиш правилно бюджета.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от daktylos
    От electron.bg смятам да го купя, понеже съм от малък град и няма кой знае какъв избор, а и ме мързи да обикалям из другите градове. Колкото до Onkyo 609 - виждам, че е 5.1 и е с по-малко бр. HDMI in, както и само с 1 HDMI out. Нещо по-конкретно за тонколоните? За какъв бюджет мога да си взема някакви прилични? Не харесвам силният бас и затова засега ще се въздържа от покупката на субуфер.

    Помещението е около 21 кв. м.
    Нещо си в грешка и то голяма - и за ресивъра и за суба ! Но парите са си твои !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #6

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Onkyo 609 има и още един HDMI вход отпред. Освен това е 7.2 канален.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    17
    #7

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Да, моя е грешката, нещо друго съм гледал. По-добър ли е от 709? Също ме интересува и за модела 709 - възможно ли да подава 2 различни сигнала през 2-та HDMI out едновременно, защото ще ми е много полезна тази функция.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Какво значи 609 по-добър ли е от 709 ? Ако ти се наливат пари си вземи 1009 !! Едновременно 2 сигнала - не мисля , че е точно така , но трябва да се пробва или поне да се прочете дали е така !!

  11. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #9

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от daktylos
    По-добър ли е от 709? Също ме интересува и за модела 709 - възможно ли да подава 2 различни сигнала през 2-та HDMI out едновременно, защото ще ми е много полезна тази функция.
    709 е следващият, по-висок клас, така че не може да е по-лош от 609. Но това, което civica се опитва да ти каже е, че за този общ бюджет 609 ще ти свърши идеална работа, за да останат повече пари за колони, които са доста по-трудната част от избора /а и гълтат повече пари/. За подобен клас ресивър може да погледнеш и Yamaha 671 или Denon 1912. От тях всичките Onkyo-то е с най-много функции, но пък другите си имат свои предимства.

    Относно двата HDMI out на 709 - доколкото погледнах - няма да могат да изкарват различни сигнали, защото не били част от мулти-зонната система на ресивъра.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    17
    #10

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    В крайна сметка като че ли се спрях на модела 709, главно заради 2-ия HDMI out, който така или иначе ще ми е полезен. Колкото до тонколоните, какви характеристики да гледам, тъй като ресивъра по спецификация е 7х170W, 6 ома, тонколоните с какви спецификации трябва да са? Бюджета за тонколони мога да го разширя до 2500 лв. и ще се радвам, ако по-запознатите предложат марки и конкретни модели. Наясно съм, че тези пари са недостатъчни дори за тонколони от средния клас, но и аз нямам кой знае какви изисквания. Иначе доколкото разглеждах различни комлекти тонколони за домашно кино смятам, че би трябвало да имат достатъчно удоволетворяващ ме бас, затова засега покупката на субуфер отпада като вариант.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.


  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    Нещо не мога да се съглася с автора. Да дадеш 2000 лв за ресийвъра и 2000 за комплект колони - 5.0, 5.1 и още повече 7.1. Нещо не се връзват нещата - хубав ресийвър, но компромис с колоните.
    Не мисля и че за този бюджет въпросния ресийвър е най-подходящ. ONKYO 709 е в най-добрия случай среден клас модел, а за същите пари има висок клас Yamaha RX-V2067 или новите AVENTAGE модели.
    Обмисли добре нещата, почети и послушай тук хора, които са минали по твоя път вече /някои и по няколко пъти/.

    ПП. Каква е идеята втория HDMI да показва различно?

  16. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #13

    Re:Избор на ресивър и тонколони до 4000 лв.

    daktylos,

    Според мен замрази временно въпроса с ресивъра - да кажем, че си се навил за Onkyo 709 - но още не го купувай. Огледай се за тонколони - например Monitor Audio BX и RX сериите, Klipsch Reference серията, може да провериш също KEF, Dali, Dynaudio, Focal, има и други качествени производители. Разликата в звука, която ще получиш ще зависи много повече от избора на тонколони (тия всички са хубави, но звучат много различно), отколкото от избора на ресивър. Ако харесаш нещо, но надхвърля бюджета от 2500 за колоните, помни, че имаш резерв от около 1000 лева от бюджета за ресивъра, ако вземеш такъв за около 1000 лева, който ще ти свърши практически същата работа, както и този от 2000 лева. Отделно, че ако го купиш това Onkyo от чужбина ще спестиш поне около 500 лева. Новите модели на Denon и Yamaha са общо взето на нормални цени в България, но не и на Onkyo.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на ресивър и тонколони 5.1
    От lizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-15, 15:27
  2. Помощ при избор на ресивър и тонколони
    От sladi4kia във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-14, 19:46
  3. Избор на ресивър и тонколони?
    От Сава Кукалов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-13, 10:48
  4. избор на ресивър и тонколони
    От petrucci във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 28-11-10, 16:05
  5. Помощ за избор на ресивър и тонколони
    От vpetrov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-08, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе