Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Преходник Digital до Analog - от къде ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #16

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    Цитат Първоначално публикувано от valka_pone
    Е, по-добре кажи преди да се наложи да ги поглеждам , т.е. трябвая да знам дали ще може да си ги вържа преди да си ги взема, че да не стане така, че да си ги взема и след това само да си ги гледам, а не да ги слушам , когато съм на кабелната.
    Кажи какво трябва да си взема освен колонките и оптичен кабел / пак казвам, при положение че не искам да минават през ресийвър/
    Прочете ли какво писах?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    23
    #17

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    Абе че прочетох -прочетох, ама се чудя дали ако директно вържа колонте за телевизора , то той ще може да ги захранва както трябва. Затова се чудих дали не трябва да минават през плейстейшъна?
    Интересно ми е какво има предвид и granity

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #18

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    Освен оптичния имат и аналогов вход на който можеш дефакто да свържеш всякакъв телевизор или друго устроиство мп3 и т.н.без да се налага да сменяш кабели.Имат и трети вход оптичен-коаксиал.Може да се каже че имаш вграден ресийвър + колонки с THX сертификат.dolby prologic ,dts и т.н.За мен това е най-добрия вариант за комп.колонки и такъв от който определено ще останеш доволен като саунд.Ще ти е нужен за телевизора само един стерео чинч кабел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    23
    #19

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    Сега разгледах какви изходи има телевизора /може би трябваше първо това да направя/ Оказа се,че има Digital audio out /optical/ изход. Значи да разбирам, че както е написал и CrossBlade взимам колонтите и директно с един оптичен кабел ги връзвам в телевизора?
    П.П. Телевизора има и изход за слушалки - това означава ли, че може да се вържат и обикновени колонки в него?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    1) "ама се чудя дали ако директно вържа колонте за телевизора , то той ще може да ги захранва както трябва. " Този тип системки като Z5500 са активни, демек усилвателя им е част от тях - в subwoofer-a
    2) "Имат и трети вход оптичен-коаксиал" - по-скоро имат Digital (SPDIF) по коаксиал
    3) "Оказа се,че има Digital audio out /optical/ изход. Значи да разбирам, че както е написал и CrossBlade" - да
    4)"П.П. Телевизора има и изход за слушалки - това означава ли, че може да се вържат и обикновени колонки в него?" - да, ама ще закараш двуканален звук и със съмнително качество. Преимуществото на Z5500 в случая е че освен усилвател има и DAC - цифрово/аналолов преубразувател и така от PS3 през TV и после до колоните аудио сигнала само си тече (не се преобразува, не му се скапва качеството) и накрая чак се декодира в колоните, усилва се и ти го чуваш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    23
    #21

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Преимуществото на Z5500 в случая е че освен усилвател има и DAC - цифрово/аналолов преубразувател и така от PS3 през TV и после до колоните аудио сигнала само си тече (не се преобразува, не му се скапва качеството) и накрая чак се декодира в колоните, усилва се и ти го чуваш.
    Само едно не ми стана ясно -след като могат да се вършат и в телевизора и в PS3, то как е по-добре да се вършат Z-5500 - във PS3 или в телевизора

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #22

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    Цитат Първоначално публикувано от valka_pone
    Само едно не ми стана ясно -след като могат да се вършат и в телевизора и в PS3, то как е по-добре да се вършат Z-5500 - във PS3 или в телевизора
    Ами ако са вързани в PS3 няма да чуваш звука от телевизора, когато гледаш други неща и не ползваш PS3-ката - нали това ти беше дилемата!

    А колегата Lazarus ме светна че телевизора може и да вади пълноцен звук през digital out, а само 2 канала, така че провери как стои въпроса с твоя!!!

    Другият вариант е PS3 през digital към колоните и отделно телевизора пак така, ама стига да има достатъчно входове.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #23

    Re: Преходник Digital до Analog - от къде ?

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Че конвертори (не под формата на рисивъри) има, има, ама не знам дали ще намери отнякъде достатъчно евтин.

    Kонвертор Optical / SPDIF към RCA стерео - струва 80 паунда



    5.1 ProMedia DD-5.1 Digital Decoder - ето

    valka_pone, а както lazarus18 е написал вече - преходник няма


    P.S. сигурно има и по-евтини конвертори от посочените примери, не съм ровил...


    Някой знае ли от къде може да се закупят подобни устройства в България?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 29-03-12, 19:53
  2. Продавам ATA/IDE хард диск 40 GB Western Digital както и 80GB Western Digital
    От joro_thexfiles във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-11, 16:34
  3. HDV-18A 5.1 Digital Audio Decoder Dolby Digital DTS AC3
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 11-12-10, 14:02
  4. Отговори: 4
    Последно: 11-08-09, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе