Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Pioneer vsx-417-k

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #1

    Pioneer vsx-417-k

    Здравейте.Купих си аудио ресивър Pioneer vsx-417-k. Преди това имах един двуканален Техникс и бях свързал към него Дигитален звуков процесор "DSP" пак на Техникс. Сега този процесор искам да го свъжа и към този ресивър,но незнам как и дали въобще ще може. Много ще съм благодарен натози който ми отговори и помогне.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Re:Pioneer vsx-417-k

    напиши какви входове и изходи имаш на ресивъра и процесора

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #3

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Това е ресивъра: http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=15256
    а на процено има само два аудио изхода и два аудио входа...съответно ляв и десен

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #4

    Re:Pioneer vsx-417-k

    За какво ти е вече този DSP, на ресивъра си имаш доста по-добър процесор. С доста повече програми.
    Ако все пак си мислиш, че стария е по-добър тогава ще трябва да изключиш този в Ресивъра (мисля че беше shift+стрелка нагоре виж си книжката).

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #5

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Наистина май е така.Не съм ползвал до сега такъв ресивъър, а обикновен двуканален.Наистина има много екстри и вкраден DSP. Все пак в началото незнаех и затова питах.

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #6

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Имам и друк въпрос.Към ресивъра съм включил 2х100W тонколони които са 4 ома. В характеристиките му пише че минимума е 6 ома. Възможно ли е от това да се чуват по тихо от това когато бях със стерео усилвател.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_mr
    Имам и друк въпрос.Към ресивъра съм включил 2х100W тонколони които са 4 ома. В характеристиките му пише че минимума е 6 ома. Възможно ли е от това да се чуват по тихо от това когато бях със стерео усилвател.
    Рискуваш да си изгориш ресивъра така. Има една формула от физиката.
    P=U^2/R (U на квадрат)
    С намаляването на съпротивлението зъпочваш да затваряш веригата "накъсо". При ниски нива няма да имаш проблеми, но ако натовариш ресивъра е много вуроятно да включи защитата или бушона му да изгори.
    Теоретично ако на усилвател разчетен за 4 ома сложиш 16 омови колони, ще свири по-тихо. При твоя случай не е така.

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #8

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Благодаря ти hristobotev. Явно си в час с аудио техниката. За сега няма да го товаря много и ще трябва явно да си взема други колони. Тези които имам сега са домашно сглобявани по схема и имам два съраунда на Сони с център. Според мен за да се чува както трябва с този ресивър трябва да си взема колони каквито трябва + буфер.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re:Pioneer vsx-417-k

    А какви са колоните "каквито трябва" ?

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #10

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    А какви са колоните "каквито трябва" ?
    Като казвам каквито трябва имам в предвид 5+1 и мин. 6 ома

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Чакай сега, ако са домашно сглобени може лесно да се реши проблема ти. Кой ти каза, че са 4 омови? Има съвсем лесни решения за проблема ти ? Напоследак доста купешки колони с лека ръка се рекламират като 4-8 ома....
    Но не очаквяй сега да ти праща някой схеми на филтри и резистори към тях

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #12

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Чакай сега, ако са домашно сглобени може лесно да се реши проблема ти. Кой ти каза, че са 4 омови? Има съвсем лесни решения за проблема ти ? Напоследак доста купешки колони с лека ръка се рекламират като 4-8 ома....
    Но не очаквяй сега да ти праща някой схеми на филтри и резистори към тях
    На всички говорители пише че са 4 ома. И не ми се занимава наистина с филтри и т.н. за да ги пригаждам някакси. Те самите имат филтри,но не знам как мога да ги измеря колко ома са. не съм ги сглобявал аз и затова незнам самите колони колко ома са.

  16. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #13

    Re:Pioneer vsx-417-k

    Искам да попитам още нещо. В опътването пише че трябва да свържа MONITOR OUT изхода на ресивъра с VIDEO IN входа на телевизора. С каква цел се прави това че не мога да пробвам. Благодаря

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #14

    Re:Pioneer vsx-417-k

    това се прави когато връзваш DVD плейър към ресивъра/със скарт или чинчове/
    видео сигнала идва от DVD-то през ресивъра и отива в телевизора през MONITOR OUT изхода на ресивъра към VIDEO IN входа на телевизора
    разбира се можеш да вържеш /Video out/ на DVD-то директно към /Video in/ на телевизора и да прескочиш ресивъра

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #15

    Re:Pioneer vsx-417-k

    http://www.pioneer.co.uk/images/prod...back_large.jpg

    Имайки предвит, че монитор аута е композитен .. единственото разумно нещо, за което можеш да го използваш евентуално е да гледаш менюто на рисивъра си на телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PIONEER VSX-322-K arc - Как?
    От AccurseD във форум Аудиотехника
    Отговори: 17
    Последно: 12-08-13, 20:20
  2. Отговори: 0
    Последно: 24-01-10, 15:20
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 14:46
  4. Pioneer DCS-370
    От mitko_dd във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 20-07-08, 18:02
  5. Pioneer dv-300-k
    От kkttdd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-08, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе