Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    13
    #1

    Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Здравейте ,
    имам ресйвтр Dеnon AVR-488 ,
    моля за съвет как да навържа техниката в нас последователно и с какви кабели за да използвам ресйвъра пълноценно.

    Какво имам на рафта си:

    1.TV - Panasonic Plasma TX-P50X10Y
    2.Popchorh Hour A-110 ( какви натройки да сложа в Setup - Audio ??????)
    3.PlayStation 3
    4.DreamBox DM500 ( чакам DM500 HD и сменям )
    5.Dеnon AVR-488 + 5.1 Колони ( те си отиват в AVR )

    oще MKV-тата как да слушам на :Dolby Pro Logic II, Dolby Digital 5.1, DTS 5.1 and DTS Neo6 surround sound functions ??????

    Denon AVR-488
    http://www.usa.denon.com/ProductDetails/3759.asp#

    [img width=800 height=310]http://www.usa.denon.com/AVR488_Large_Back.jpg[/img]

    manual:
    http://www.usa.denon.com/AVR-488-OM-E_101.pdf
    в упърването на стр.10 пише че няма пренос на звук по HDMI връзките което е sucks ама това е положението !!!

    Мерси на този кото се заеме да отговори .

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Мерси за определението гуру. Макар че аз не се смятам за такъв ще се опитам да помогна.

    1. Като гледаш телевизия искаш ли звука да минава през колоните или ти са достатъчни неговите колони?
    2. Плеъра го настройваш като в Audio на AC3/DTS даваш Digital RAW. Плеъра го свързваш с ресийвъра с оптичен кабел. HDMI от плеъра към телевизора като настройваш плеъра да подава HDMI 1080р 50Hz или 60Hz. Framerate Sync - PAL/NTSC/24Hz.
    3. PS3 пак го връзваш с оптика, но не знам откъде се даваха настройките при него да изкарва Bitstream цифров звук.
    4. Ако отговора на т. 1 е положителен ще трябва да свържеш приемника със стерео чинчове защото вече нямаш подходящи свободни входове. Така ще се лишиш от 5.1 звука в някои сателитни канали /ако имаш изобщо такива/.

    Всичко останало е въпрос на настройки. Не са лесни ако си начинаещ, но ако четеш книжката ще схванеш логиката.
    Другия вариант е да викнеш някой познат, който ползва ресийвър да ти ги направи.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    4. Ако отговора на т. 1 е положителен ще трябва да свържеш приемника със стерео чинчове защото вече нямаш подходящи свободни входове. Така ще се лишиш от 5.1 звука в някои сателитни канали /ако имаш изобщо такива/.
    Ако някое от устройствата има коаксиален цифров изход може да използва него. Към ресийвъра може да се подават 4 различни цифрови сигнала.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    От PS3 може да вади картина + звук през HDMI и така да освободи още една оптика.


  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #5

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    За вадене може, а дали този рисивър поема звук през Hdmi - човека е написал ама Нанко не чете

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Изпуснал съм този абсурд... Денон трябва да уволнят някого

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #7

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Всъшност Денон няма нужда да уволняват никого ... виновен е младежа, че си е купил неактуален продукт за американския пазар . От моделите на Денон за Европа за тази година и най-малкия поддържа звук през HDMI, и новите дзвукови формати за разлика от други производители

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Не е проблем на Denon. Всички ресийвъри от ниския клас са така. Чак от тазгодишните модели масово започнаха да пускат HDMI repeater в ниския клас.
    Не че не приемат звук през HDMI, а просто не могат да го насочват към колоните, а отива директно на HDMI изхода. Така за да има звук на колоните ти трябва друг кабел за звук. Тъпо, но е факт.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    13
    #9

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    За 220 лв. чисто нов мисля да преглатна минуса ,че ще имам звук през оптиката.... ( и бученето на адаптора разбира се .

    - и още каква е разликата от Оптика и HDMI освен ,че имаш още един кабел ?
    - разлика в звука ако не си Про в тази област ще усетиш ли ?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Цитат Първоначално публикувано от slavi_77
    За 220 лв. чисто нов мисля да преглатна минуса ,че ще имам звук през оптиката.... ( и бученето на адаптора разбира се .

    - и още каква е разликата от Оптика и HDMI освен ,че имаш още един кабел ?
    - разлика в звука ако не си Про в тази област ще усетиш ли ?
    Какъв адаптер ползваш, че бучи? И аз съвсем скоро ще съм с ресийвър от Щатите и ще трябва да ползвам трансформатор за тока.
    Разликата е, че през оптиката не можеш да подаваш новие HD Audio формати - Dolby TrueHD и DTS-HD MA. Ако пуснеш филм на конзолата с такъв звук ще слушаш стандартния 5.1 звук само. Не че ще усетиш разлика на тези колони де.
    Разлика във звука от начина на свързване иначе няма.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    13
    #11

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Адаптера е 1000 Вата 50-60 херца , консумацията на ресивера ми казаха че е 500-600 ,а и аз един буфер също съм включил.
    иначе е някъв български кютук за който ме изръсиха 60лв.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #12

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    За такава мощност няма как да не е "кютук" - просто се предполага , че хората не са те излъгали. А иначе сигурно си виждал ония касетофончета по 0,5 кг с надписи 1000 W мощност...
    А пропуснах да кажа, че за да бучи, има не добре стегнати ламели (металната сърцевина) на трансформатора. Ако няма конструктивно предвидено решение, друг вариант е във фирма за пренавиване на ел.двигатели да го залеят с лак и да го изпекат на съответната температура (както това се прави с намотките на ел.моторите).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    45
    #13

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Искам да попитам понеже смятам да закупя ресивър от щатите на кой вариант да се спра ресивър с 110/220V power supply(доста по скъп) или по-евтиният вариант 110V и да си купя един външен трансформатор за 25$ притеснява ме това трансформатора да не бучи ..макар да е US kaчество
    Предварително благодаря

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    45
    #14

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    и по точно кой какво ползва за да оправи напрежението ако се спра на по евтиният вариант ресивър и как върви в БГ на тока
    предварително да кажа че не разбирам много много от "electricity"

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Връзване на ресивър Dеnon ??? Чакам съветиот гуруто lazarus18 .....

    Нямаш проблем с транформатор. И тука се продават доста варианти за по 40-50 лв. Аз също ползвам ресийвър по тази схема.
    Иначе ако намериш ресийвър, който да е 110/220 волта е най-добре, но аз не съм виждал такива там. Поне не и от моделите, които съм харесал.
    Не забрявай, че с покупка от там оставаш без гаранция тук.
    Помисли как ще го транспортираш защото е тежък кютук.
    С тоя курс на долара не е много ясно къде точно ще ти е далаверата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SONY W800A vs W800B series, да копувам или да чакам?
    От Jassen_BG във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-14, 09:48
  2. Връзване на субуфер
    От smarkoff във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-12, 19:01
  3. SONY HX5V или Panasonic TZ7 или да чакам CANON SD4000 IS ?
    От vazmutenuser във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 25
    Последно: 12-08-10, 17:28
  4. Отговори: 9
    Последно: 15-11-06, 14:25
  5. Поръчах Mandrake Linux от PcMania и още чакам !
    От COLD_FIRE във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 15-03-02, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе