Резултати от 1 до 14 от общо 14

Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    4
    #1

    Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Здравейте,
    решил съм да си купувам reciever и съм се спрял на тези 2 модела.
    Denon AVR-3310 - на цена 2400 лв.
    Onkyo TX-SR 876 AV е на цена 1500 лв.
    Въпроса ми е дали ще си струва разликата от 1000 лв. като им гледам харектеристиките не откривам нещо коренно различно, но пък и не разбирам много.
    Иначе ще ги слушам на Bose Acustimass 10 - тонколони.
    Хем не ми се дават 1000 лв. отгоре хем пък знам ли какво ще изпусна.
    Ако можете да ми посочите съществените разлики между двата reciever-a ще съм ви много благодарен.
    Също така съм отворен и за нови предложения в този ценови клас.
    Музиката която слушам е предимно Soul, Gospel и R&B - ако това има значение за типа на звука който очаквам.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Висок клас ресивъри , много функции и настройки т.е. и двата стават .Денона е по-скъп и защото е модел 2009 , докато Онкио е 2008 и сигурно има намаление в цената ! Колоните са маркови и скъпи , но за музика не са много подходящи , това са колони за домашно кино .

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    За тия колони няма смисъл от скъп ресийвър. Спокойно може да минеш и с 2310, че и по-евтин. С разликата си вземи 2 стерео колони и ги вържи на 2-ра зона за слушане на музика, а сапунерките го използвай за кино.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #4

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Напълно подкрепям мнението на лазариус18,с тея колони все същата баница е с какъв рисийвър ще си,и по евтин да вземеш от посочените дори по-добре.Честно казано не разбирам напъните да се дават някакви цифри за рисийвъри за домашно кино ,като в същото време да се твърди,че са основно за музика,а да не се обръща внимание на тонколоните и източниците да речем .Лошо няма ,който е решил да дава лев ,но накрая се оказва безмислено упражнение.Не ме питай откъде знам ,от много акъл и аз преди две години бях залитнал по този път и сега съм с две системи,една за музика и една за кино щото не останах въобще очарован от звука на рисийвъра на музика от матричен ЦД с ЦД плейър ,а в крайна сметка след като си взех стереоусилвател рисийвъра стои само за красота общо взето и за някой филм от компа,който му е и основен източник .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Surround receiver-ите са правени за surround звук, колкото и странно да звучи

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #6

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Разбира се,че е така,но има и surround машини,които свирят добре в стерео.
    Като правило са позиционирани от средният към горния клас на съответния производител.Сумите са по-сериозни.
    Напр. : http://www.denon-bg.com/articles.php?ArticleGroupID=22
    Както се вижда,теглото им е 30-6о кг.
    Няма как 10-12 кг.ресивър да свири прилично в стерео.
    Модерни днес са МР3 и филмите,там ще се справя добре.Това му е и предназначението и там трябва да му е силата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #7

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Разбира се,че е така,но има и surround машини,които свирят добре в стерео.
    Като правило са позиционирани от средният към горния клас на съответния производител.Сумите са по-сериозни.
    Напр. : http://www.denon-bg.com/articles.php?ArticleGroupID=22
    Както се вижда,теглото им е 30-6о кг.
    Няма как 10-12 кг.ресивър да свири прилично в стерео.
    Модерни днес са МР3 и филмите,там ще се справя добре.Това му е и предназначението и там трябва да му е силата.
    Точно ти имаш вече поостарелия модел (Денон 3850, 10-12кг) и 25 годишни MB Quart 390 (лустровани като за световно)...и доколкото знам си доста доволен от звука :-)
    По едно странно стечение на обстоятелствата аз ще съм с 2310 + същите колони. Ако ми хареса звука...ще ги направя още по-красиви и от твоите перфектни кукли. Иначе мии допада звука от Монитор аудио (сребърна серия)
    Позволявам си да правя отклонения от основната тема, защото имаше моменти в който се чудех в избора между 3310 и 2310. Основната разлика е в мрежовите възможности (ако това е важно за човека) и т.н. система DDSC - вкл. AL24 процесинг и др. Сигурно тази система е по-добра, но за мен не си заслужава да се дадат 6-700лв отгоре за нея в 3310, предвид това, което предлага 2310. Казвам за моите разбирания...иначе всеки си преценява.
    2310 има предусилвателни изходи, което позволява с бъдещ стереоусилвател дори да имаш AL32 в звука, т.е. да надградиш с още по-високо качество.
    И да уточня - нямам претенции за големи познания в тази област, но отскоро по-сериозно се поинтересувах, позачетох и проверих някои неща

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #8

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Всъщност e Denon AVR-3805 и тежи 17 кг .С 25 годишните MB се представя блестящо в стерео режим за ресивър.Това беше основното ми изискване.
    Със сигурност свири по-добре от мой висок модел чист стерео усилвател,пак на Denon/10 кг./ и отстъпва само на другият ми стерео усилвател- хай-фи класика от 78 година - 15кг.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #9

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Меренето на усилватели в килограми е чудесна практика така ли да го оставя, или да резна още малко ?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #10

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Посочвам ги единствено,за да подчертая факта,че фирмите позиционират различно конкретните си модели и продуктовата си линия.
    За пример пак Sharp,която спира изцяло хай-фи подразделението си Optonica през рецесията от началото на 80-те години- по конкретно 82г./по-късно се появяват някои продукти пак с марката Optonica/.Пуска двукасетъчният дръжкофон и почва да прави пари.
    "Рязането" го правят счетоводителите .

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #11

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Всъщност моделът е Denon AVR-3805 и тежи 17 кг - http://www.avland.co.uk/denon/avr3805/avr-3805.htm .С 25 годишните MB Quart 390 се представя блестящо в стерео режим за ресивър.Това беше основното ми изискване.
    Със сигурност свири по-добре от мой висок модел чист стерео усилвател,пак на Denon/10 кг./ и отстъпва само на другият ми стерео усилвател- хай-фи класика от 78 година Sharp Optonica SM-3636 - 15кг.
    Всъщност, аз съм ти фен. Всичко е въпрос на напасване, явно и плеара ти е добър...кабелите и т.н. Ако случайно се окаже, че и моите MB Quart 390 паснат на Денон 2310...тогава, мисля че ще ми повярвате, доста ще се зарадвам. Лично аз не очаквам чудеса от комбинацията на модел от 2009 г. с О.Т. от 1985, но ще видим...при всички случаи ще е по-добро от това, което е досега.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #12

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Някои стари неща сега струват повече от времето ,когато са се продавали нови.
    Напр. радио GRUNDIG SATELLIT 1400 PROFESSIONAL лятото го видях на цена в оказион 400 Евро.
    http://www.dr-boesch.ch/radio/grundig-sat1400-test1.htm
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Като минавате през Варна се обадете да ми минете на гости

    Нанко

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Re:Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310

    Аз ще мина,лятото...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Onkyo vs. Denon vs. Pioneer
    От Mean във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 28-05-14, 22:25
  2. Onkyo TX-NR616, Onkyo TX-NR609, Onkyo TX-NR414
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 25-04-13, 09:28
  3. Бюджетен 5.1 комплект: DENON DHT-1311 или ONKYO HT-S5405 ?
    От Obi-1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 15
    Последно: 15-07-11, 22:35
  4. Отговори: 21
    Последно: 23-01-10, 14:29
  5. Denon DHT 1356 или Onkyo HT-S580
    От long във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 12-04-07, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе