Резултати от 1 до 12 от общо 12

Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1

    Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Здравейте,

    Избирам един измежду следните бюджетни ресийвъри:
    Onkyo TX-NR535
    Denon AVR-X1000
    Pioneer VSX-528-K

    Ресийвърът ще свири с Dali Zensor 1 + Dali SUB E-9F + Dali Vokal и някакви съраунди, може би по-натам ще взема 2 Dali Fazon Mikro, че нямам много място, а и колоните отзад ми се падат на главата.

    Употребата ще е 90% Home Cinema, 10% Music. По принцип не ме вълнуват разните мрежови свързаности тип:
    DLNA, AirPLay и тн., защото си имам отделен медиен плеър. Важното за мен е да е удобен за употреба и качествен като звук. Най-ми беше легнал на джоба Pioneer-а, тъй като ми идва с близо 150 лв. по-евтин от другите 2, но ако те са съществено по-добри, бих размислил. Ако може някой да помогне...в противен случай ще го мисля на място.
    (иначе в този клас смятам, че Yamaha V-477 е най-добре, но нямам опция да купя нея).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Onkyo-ото е най натоварен с екстри, но е по слаб от другите по това което съм гледал.

    Pioneer според мен го изключи ако гледаш удобство на меню, дистанционно и настройки.... дълбоко съм разочарован, сблъсках се с 521 и 922 от марката и не бях очарован.

    Denon-а вчера го гледах в полис-а с http://www.technopolis.bg/b2c/detail...V4-DARK-WALNUT и беше доста приличен, малко помещението е лошо там и не се чуха ниските. Забележката е, че бавно включва и доста бавно навигира из списъка за възпройзвеждане от USB. Настройките и дистанционното са много лесни и удобни

    Yamaha RX-V477 утре го очаквам да пристигне при мен. Той ми се стори най добър вариант. Поне RX-V375 който използвах до скоро стартираше бързо, от USB възпрозвежда без забавяне и ако го изкл. и вкл. след това продължава от секундата на парчето което е звучало. Дистанционното е може би най удобно, а менюто което го оплюват, че било грозно ... ако го сравня с на Denon AVR-X1000 е на 99% същото. Също е доста бързо. Звука е мек и много приятен и на ниски нива. Утре ще кажа и дали тези неща се препокриват с 477
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 21-05-14 в 21:13.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #3

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Ще чакам обратна връзка
    Гледам и един Marantz в този ценови клас 1403 мисля беше модела.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Получих го и звука си е идеален! Това което забелязах е, че не загрява толкова колкото 375, стартира малко по бавно заради мрежата най вероятно, из менютата и USB файловете е бърз, може да се праща музика директно от апликацията за Андроид. Единствено не иска да превърта файлове от USB напред и назад, а бутоните са си там .... надявам се да е до настройка. Толкова за 1 час с него, повече довечера.

    EDIT: Тея пройзводители са откачени, на по ниския модел превърташ без проблем от USB на горните само от iPod. Също в моя случай, когато се гледа TV на изхода през оптика при смяна на канала се чува едно пукане/така беше и на 375/. Опцията Extra BASS при мен не действа както е обявено, даже влошава нещата.

    Днес забелязах още нещо ... уж е с 10W по мощен, а звука е по слаб осезаемо! С 375 като сменях между режимите 2 и 5 ОТ се чуваше захранването да превключва. И когато е на 2 някакси се уплътняваше звука, а при новия модел не е така. Вече обмислям да го върна, добре че мога.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 24-05-14 в 11:45.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #5

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Така като те слушам, звучи ми разочароващо. Ще тествам Pioneer 528k и Denon X 1000 да видим кой ще ми хареса повече с конкретните ОТ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #6

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Мдамм може би 475 е истината, но утре ще ходя и аз с моите ОТ да изпробвам x-1000.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #7

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    477 не е ли новия модел на 475?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #8

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Да новия е. Но е възможно 475 да е с по добър звук! Ей сега ходих да изпробвам Денона с моите ОТ vs Tannoy MERCURY V4 и резултата:

    1, Jamo 506 2бр в стерео режим - за мен доста задоволително
    2, Jamo 506 + Tannoy MERCURY V4 - това ей така за спорта отвориха се средите и ресивра се държа доста добре
    3, Tannoy MERCURY V4 доста по слаби от Jamo 506 но добъра детайлност на звука

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #9

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Аз ще пробвам Denon-а vs. Pioneer-а 528, ако няма разлика ще взема по-евтиния

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Кога ще ходиш? След това да споделиш!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #11

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    Чакам да ми се обадят. Трябва да е тази седмица (мислех си за днес или утре)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #12

    Отговор: Onkyo vs. Denon vs. Pioneer

    В крайна сметка взех
    Onkyo NR 535
    +
    Dali Zensor 3 + Dali Floorstand
    +
    Dali Vokal Center

    и скоро ще добавя и малкия суб 9' + някакви малки сателитчета, искаше ми се да са Fazon Mikro, но цената е наказателна за тях.
    Усилвателят е готин и имаше повече екстри от Pioneer 528K, но по-важното звукът е по-изчистен, по-близо до реалността и приятен, поне за мен, а и една идея по-компактен.
    Този пост е редактиран от Mean; 29-05-14 в 13:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Onkyo TX-NR616, Onkyo TX-NR609, Onkyo TX-NR414
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 25-04-13, 09:28
  2. Бюджетен 5.1 комплект: DENON DHT-1311 или ONKYO HT-S5405 ?
    От Obi-1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 15
    Последно: 15-07-11, 22:35
  3. Избор DENON AVR-1610 или Pioneer VSX-819H-K
    От morten във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-10, 16:52
  4. Onkyo TX-SR 876 AV или Denon AVR-3310
    От qbertbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 13
    Последно: 16-12-09, 20:28
  5. Denon DHT 1356 или Onkyo HT-S580
    От long във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 12-04-07, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе