Резултати от 1 до 14 от общо 14

Помощ в избора на ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #1

    Помощ в избора на ресийвър

    Здравейте!
    Бих искал да ми помогнете в една дилема.
    Решил съм да си закупя ресийвър с цел слушане на музика и домашно кино.
    Стаята в, която ще се разположи е около 24 кв.м.
    Сега, дано успея да обясня какво искам, но първо ще посоча моделите на които съм се спрял:
    1. Onkyo TX-SR607 http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR607.html
    2. Onkyo TX-SR606 http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR606.html
    3. Denon AVR-1910 http://www.denon-bg.com/articledetai...?ArticleID=253

    Цената им е сходна.

    Преди да речем около 2 години имах ресийвър Pioneer VSX-416 и бях крайно разочарован от него! Според мен и моите вкусове за слушане на музика беше отчайващ. Свирише някак " метално ", остро, направо стряскащо! Не се представяше ама никак в ниските честоти: беден и много твърд бас.

    В момента имам 2 стререо усилвателя от добрата стара школа:
    Onkyo Integra A-8017
    Yamaha AX-930
    Доволен съм от тях, но искам да имам и ресийвър, който да ползвам както за слушане на музика, така и за гледане на филми.

    Та искам да чуя Вашето мнение за тези, които съм посочил.
    Исками се звука да е по-мек и с добро присъствие на ниските честоти, а не както беше при Pioneer - а.
    Озвучителните тела си ги правя аз и за сега те са:
    1. Чифт колони с 2бр. мид-басчета Visaton W130S и високочестотен Visaton SC10N с разположение на говорителите тип D`appolito.

    2. Чифт ОТ с нискочестотен Visaton W250S, средночестотен Visaton SC13 и високочестотен Visaton SC10N

    И 2-те ОТ са басрефлексна конструкция.

    Идеята ми е по-големите ОТ тези с 10 инчовите басове да са ми фронталните, а другите да ги ползвам за задни.

    Център ще си конструирам и направя отново аз, като идята ми е да е с 2 бр. мидбасчета Visaton W100S и високочестотен между тях Visaton SC10N.

    Това е, което имам за сега и ще се радвам да си избера и ресийвър.

    Знам, че има хора във форума с тези машинки и ще се надявам да споделят.

    Благодаря Ви!


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Много добър избор , но това е лично мое мнение ! Аз имам Онкио , но е 507 , и засега нямам забележки ! А 607 е определено по-добър ! И Денона става , а и няма как да не е така , нали с Онкио са първи " братовчеди " !

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    С какъм импеданс ще са тези тела?
    От тези драйвери има и 4 и 8 ома.
    Иначе аз съм за Денон-а. Неговия звук ще е по-мек от на Пионер и със сигурност по-добри ниски, но нямам идея как е в сравнение с Onkyo.
    Честно казано не знам как би могъл да ги сравниш.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #4

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    По това, което гледах и четох по чуждите форуми е, че Onkyo - то може да работи с колони 4 и 8 ома.
    При мен проблема е, че едните са 4, а другите 8.
    Фронталните ще са 8 ома, а задните 4 ома, но това може да се промени.
    Бих се съобразил, ако за стъпалото не е добре да работи с колони с импеданс 4 ома, да си направя други ( все пак тови ми е страст и хоби )

    Та както казах указано е специално за онкиото, че поддържа и 4 омиви колони, за Денона незнам.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #5

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Ако избора е само мужду тези 3 ресивъра:

    1. Onkyo TX-SR607

    Определено това за Пайнер и баса е така, но все още ми е рано да давам мнение за LX52, да минат няколко дни.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #6

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от sandy
    При мен проблема е, че едните са 4, а другите 8.
    Фронталните ще са 4 ома, а задните 8 ома, но това може да се промени.
    Бих се съобразил, ако за стъпалото не е добре да работи с колони с импеданс 4 ома, да си направя други ( все пак тови ми е страст и хоби )
    Щом си доволен от стерео усилвателите си, защо не си потърсиш ресивър с пре аут и свържеш фронталните колони с по-добрия от тях - така няма да имаш проблем с различното съпротивление на чифтовете колони и ще слушаш по-качествено стерео

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #7

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Принципно и това е някакво решение, модела на Онкио 607 го има.
    Но все пак дайте акъл, кой от тези 3 модела по си струва.
    За сега клоня по към Денон-а и лошото е , че няма къде да им направя пряко сравнение.
    Фронталните колони са 8 ома, а задните 4 ома.
    Принципно по-голямото натоварване е на предния канал, а задния ще се ползва единствено и само за филми, къде честотната лента мисля е орязана и там товаренето е по-малко. Ако греша споделете.
    Искам вече да имам система, която може да се командва от място!
    Писна ми, като седна да си пия ракията през 5 минути да ставам и да припкам..........да намалям звука или да увеличавам, като ми се дослуша радио отново да ставам, че да пускам тунера, после да речем CD-то и айде после да се връшдам на DVD-то, че на жената и се дослушала еди коя си MP3-ка примерно. Мисля, че ме разбирате какво искам, да си седна на мястото и каквото ми трябва да си го командвам от дистанционните.
    Едва ли някой от тези ресийвъри ще успее да постигне звука от тези усилватели, но мина вече времето когато държах и на това.
    Та за това ми се иска да взема един от тези 3-те, който най-добре се справя с музика.
    Усилвателите не се губят, мога да им намеря приложение и на тях, дори вече съм го и измислил.

    Та помагайте.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #8

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Предполагам сам си се досетил, че никой не може да ти даде еднозначно решение - такова няма....!

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Колега , не разбрах кои са тези три модела ? Онкио 606 е модел 2008 и за него забрави !Другите двата са много близки по много показатели , но ако аз избирах щеше да е Онкио 607 !

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #10

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , не разбрах кои са тези три модела ? Онкио 606 е модел 2008 и за него забрави !Другите двата са много близки по много показатели , но ако аз избирах щеше да е Онкио 607 !
    Да съгласен съм, избора се свежда до 2 модела: 607 на Онкио и 1910 на Денон.
    По ми е важно звученето на самите машини от колкото това с колко екстри е и какво поддържа.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Самите машини не звучат , затова ти трябва озвучително тяло и там е големия проблем при сравнение !Сравнението трябва да става при равни други условия - колони , кабели , големина на помещението , позиция на слушателя , акустика на помещението и т.н. , да не изброявам !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #12

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Самите машини не звучат , затова ти трябва озвучително тяло и там е големия проблем при сравнение !Сравнението трябва да става при равни други условия - колони , кабели , големина на помещението , позиция на слушателя , акустика на помещението и т.н. , да не изброявам !
    еми влизаш в някои магазин където има двата ресивъра,харесваш си едни хубави колони и искaш да чуеш двата ресивъра един след друг на тези колони по възможност да са по хубави за да усетиш разликата между двата ресивъра.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #13

    Re:Помощ в избора на ресийвър



    Е да де, но такъв магазин няма. То, ако имаше вече щях да съм ги сравнил сам и да съм си избрал.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Re:Помощ в избора на ресийвър

    Провери ли в някой от Технополисите ? Примерно в Варненския има едно помещение само за хай-фай апаратура и там съм виждал ресивъри на Онкио и Денон , но какви модели са били нямам спомен !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за помощ за колони, ресийвър и т.н...
    От Vanquished във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-14, 19:03
  2. Колебание за избора на ресийвър
    От ivchoni във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-13, 15:58
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  4. Помощ в избора на ресийвър
    От kadroso във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 29-03-10, 19:31
  5. помощ от разбиращите за ресийвър+колони
    От casa във форум Аудиотехника
    Отговори: 43
    Последно: 09-03-09, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе