Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Здравейте,
искам да си взема ресивър и тонколони (2бр) за 1000лв (може и малко повече). Нямам абсолютно никакви познания в тази област. Изискването е да има ХДМИ входове/изход за да мога да вържа ПС3/ДВД/Булсат и после през ХДМИ към ТВ-то.
Това ще се ползва за:
тв
филми
радио + мп3
Не съм меломан, но всичкото по-горе в момента минава през говорителите на тв-то и се надявам с ресивър/тонколони това да се подобри.
Разгледах в електрон.бг и там видях няколко модела Onkyo за 800лв
http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=21500
http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=21497
Относно тонколоните - там идея си нямам относно марка/модел. Засега искам да си взема само 2 с идеята да добавям още в движение.
Поздрави
П.С. Прочетох темите на Божидар Илиев и raiders, но определено нещата там са ми доста скъпи.
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Колега , като за начало добре си се ориентирал , но това си е мое лично мнение и не ангажирам никой с него ! Аз имам Онкио 507 и се държи много добре ! Виж за тонколоните въпроса с избора е доста по-сложен - вид , големина , цвят и все пак е добре да се чуят наживо ! Кажи имаш ли някакви предпочитания , колони за под ли да бъдат или на стойки , нещо като марка и т. н. ! Щото за остатъка от 200лв избора става много труден , да не казвам невъзможен за нещо що годе добре свирещо ! :Drinks:
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Цитат:
Първоначално публикувано от snaily
Това ще се ползва за:
тв
филми
радио + мп3
Не съм меломан, но всичкото по-горе в момента минава през говорителите на тв-то и се надявам с ресивър/тонколони това да се подобри.
Относно тонколоните - там идея си нямам относно марка/модел. Засега искам да си взема само 2 с идеята да добавям още в движение.
Поздрави
П.С. Прочетох темите на Божидар Илиев и raiders, но определено нещата там са ми доста скъпи.
Скъпите неща, не значат по-добри, според мен ресивър до 800лв. макс 1000 е нещо което ще се държи чудесно, имал съм 2 модела на Сони и ги препоръчвам до тези пари, сега имат и нови модели ще ти свършат работа, пайнер вече не препоръчвам, особено в тази ценова категория, да не кажа и нещо друго, ако ще купуваш Онкио направи го от вносителя, електрон купуват и те от него http://bmv.bg/index.php?type=products&cat=11&id=70024 за модел под 1000лв. надценката им не е като над 1000лв. за другите им модели.
Сони препоръчвам защото цените им са по-актуални и за тези пари можеш да вземеш с малко повече екстри, според мен е пай-добрият вариант SONY STR-DN1000
http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=20955 но не го купувай от електрон, отиваш в сони център в ЦУМ, не знам каква е цената там, но ако искаш правят отстъпка, щом носиш парите и си готов да пазаруваш, се пазариш, да малко е неудобно, но 5% са си пари, лично аз даже мислех да си взема този модел, иначе по-евтино SONY STR-DH800
Вземи ресивъра, и след това ще мислим за колони, но определено 200лв. са малко, събираш пари и тогава взимаш, тук съвети не мога да давам, аз съм си със старите 4 тонколони вкъщи за сега.
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
@snaily - имайки предвид бюджета ти от 1000-1100 лв ( това е което разбирам аз малко над ) и на база визираните желания и изисквания ( тв, мп3, двд/дивхикс филми и пс3 ) в никакъв случай не даваш 80-85% от тези пари за така или иначе бюджетен рисиивър, каквито са всички в ценовия клас 0-1000лв ами търсиш нещо по близко до нулата с 2-3 HDMI входа и изход като например Sony STR-DG520, който ако поискаш даже можеш и втора ръка да вземеш за около...чакай да видя.....250лв. http://www.topobiavi.com/index.php?a...&pic_id=448817. После нарамваш на гръб въпросния рисийвър, плейър и любими сд-та и ако си от софия например бегаш бързо до...хм... да кажем....http://audiozavar.com/archives/categ...b5%d0%bb%d0%b0 където в остатъка от 750-850лв на място и с двете си уши ще можеш да подбереш тези две фронтални тонколони, които най-много ти харесат по звук и разбиране за добър звук. С няколко изключения почти всички влизат в тази цена, че и може 4.0 или 5.1 да събереш. Примерът ми е произволно и набързо избран, но предполагам ще схванеш идеята. Щото повече от половината от режимите и декодерите на 800-900 левовия рисийвър така и така няма да чуеш, нито ползваш ами и никакво стерео няма да имаш при 200-300лв за фронтални колони.
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Благодаря за отговорите.
Сега да уточня за тонколоните - предпочитам да са за стена или евентуално стойка. Просто няма достатъчно място за такива за под.
Имам още един въпрос - знаете ли дали Панасоник имат добри/прилични ресивъри? ТВ-то е Панасоник и ако може да си спестя още едно/две дистанционни ще е добре.
Поздрави
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
На Панасоник силата не им е точно там , има достатъчно доказали се марки за тези продукти !Проблема с дистанционните се решава е едно универсално такoвa , но и при тях има голям избор . обаче за мен най-добри са Logitech Harmony !
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Не се лъжи с тези ресивъри на Панасоник и не прави грешката всичко да ти е от една марка.При някои модели ресивъри е възможно дистанционото да управлява и други продукти независимо от марката-tv,sat ....
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Пак относно тонколоните - проверих сайта на ТП и там видях много комплекти 2х тонколони на JBL в границите на 200-300лв което ме устройва. Те не стават ли? Ето няколко линка:
http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=
http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=
А също така и тези на Монитор Аудио:
http://bmv.bg/index.php?type=catalog&id_mark=17&id=1804
Поздрави
P.S. поне в началото не мисля че ми трябват тонколони с които да 'срутя' къщата...
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Колега , така като гледам цените , ще да е за 1 брой ! Особено Монитор Аудио !
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Мдааа, така е май. То на радостта очите са големи :)).
Оказа се че тонколоните не са единствения проблем. Бях останал с впечатлението че директно от сат. приемник мога да използвам коаксиален кабел и да го вържа към ресивъра, но май това не е възможно. Засега ще трябва да обсъдя с любимата още веднъж бюджета.
Благодаря за помощта.
Поздрави.
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Цитат:
Първоначално публикувано от snaily
Пак относно тонколоните - проверих сайта на ТП и там видях много комплекти 2х тонколони на JBL в границите на 200-300лв което ме устройва. Те не стават ли?
Тия Control 25T на JBL ги забрави както като цена, такаи най-вече заради техните "разкошни" Frequency Range (-10 dB)1: 80 Hz to 15 Khz, което ги прави възможно най-лошо похарчените 610лв. Те не са правени за това, справка http://www.jblpro.com/pub/install/co...BL.Ctrl25T.pdf
Но Танойчето става.
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
Колега , тоя Денон AVR-1508 не е ли американска версия ? По-новия модел е 1509 !
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?
civica - първо 1508 си е съвсем европейски модел ... просто е за -08ма година ... http://www.denon.de/site/frames_main...detail&Pid=335
и второ в щатите са на 110 волта не на 120 :P в технополис нямам как да продават американски денони - просто защото зареждат от вносителя на Денон за България, а той пък получава от Германия :)
А доколко 1508 + JBL е удачна комбинация ще си замълча :)
Re:Ресивър и тонколони за около 1000лв?