Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58

Препоръчайте ми аудио система.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    63
    #1

    Препоръчайте ми аудио система.

    Здравейте. Търся си аудио система до около 1500 лв. Естествено +- 100, ако има нещо добро за 1600 бих го взел. Понеже не съм такъ разбирач на тема звук за мен не е от таова значение дали ще е 5.1 или стерео система. Просто искам да има хубав звук и да си се кефя като гледам филми и слушам музика. Трябва ми усилвател (рисивър) + колони. Усилвателя(рисивъра) задължително да има опцията Lip-sync за синхронизиране на звук и картина. Според вас кое е най-добрия вариант, който може да се закупи за тези пари изобщо? Ще съм благодарен на всеки, който се опита да помогне.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Колега , как така не е от значение 5+1 или стерео система ? При гледане на филми , особено с HD качество , звука е многоканален и стереото не върши работа , докато при случане на музика е обратното ! Размера на помещението има значение за избора на тонколоните , а също и разни индивидуални изисквания , което прави избора им по-сложен ! При ресивъра избора е лесен - до 1000лв , среден клас , почти всички са с еднакви възможности , само трябва да си харесаш марка и цвят , а те марките са Денон , Онкио , Пайнер , Ямаха , Сони , е има и други , но са скъпи , а тези са едни от най-разпространените на нашия пазар ! И остават за колони 500 , +/ - 100 лв , което не е много за една по-прилична озвучителна система , освен ако не я изграждаш постепенно !

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #3

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    за колони - най-добрия и евтин вариант е да си вземеш 2 от по-старите Jamo-та, секънд хенд, разбира се. ако ще купуваш нови със същото качество, ще ти излязат солено. скоро гледах едни за 180 лв комплекта, трилентови, из някой от форумите.
    сателитите и центъра малко по-трудно можеш да си намериш употребявани, но можеш да се задоволиш с по-евтините модели, стига да не ги използваш за музика( http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=11863 ). а субуфер.... отново - втора употреба - за 150-160 лв се намират (пиши в някой от аудио форумите "купувам домашен субуфер" и гледай с колко обяви ще те заринат).

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #4

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Според мен трябва първо да уточниш на кой от двата варианта се спираш :
    1- стереоусилвател+чифт тонколони за стерео
    2-рисийвър+поне 5.1 колони
    и едва тогава да се говори за конкретна техника!

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Според мен за да комбинира трябва да вземе ресивър с добри стерео колони и някакви по-обикновени за съраунди!
    Също изграждането постепенно е идея. Ще се получи добре с хубави джаджи!
    Моя ресивър е SONY за 400лв и си ми върши идеална работа!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    63
    #6

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Помещението е хол 3 на 5 метра (грубо). Ще се гледа от към тясната страна. Телевизорът ще е на разтояние 2.5 метра. Ако става въпрос дали стерео или 5.1 предпочитам по-качествена стерео система, отколкото 5.1 система на по-ниско ниво. Защото знам, че за 1500 лв 5.1 система трудно ще си взема. Естествено предпочитам 5.1 защото съм фен на висококачествените филми, но не знам за тези пари какво мога да взема...

    Друго, което обмислям е ако успея да си взема от някъде втора ръка хубав рисивър за около 400-500 лв и така ще останат около 1000-1100 лв за колоните...
    Така, че по-скоро клоня към постепенното изграждане на системата. Чакам вашите предложения...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    То за втора употреба хубаво , но трябва ли да има hdmi входове ? Колони има много и голям избор , но е строго индивидуален ! Има 5+1 системи на JBL , Focal , Tannoy и др. , които за такава квадратура ще ти вършат работа , но зависи на теб дали ще ти харесат как свирят ! Аз имам едни JBL CS 460 , 5+1 , и си ми харесват , не че не може и по-хубави , но за 350 лв . чисто нови е това !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    63
    #8

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Ами да, желателно е да има HDMI вход. Все си мисля, че по-трудно е да се намерят хубави колони, отколкото хубав рисивър...
    Понеже не разбирам много, това което ми трябва е да вади хубав звук и да има опция за синхронизиране на звука с картината от ТВ-то.


    Но наистина не знам дали не е по-добре да си купя качествен стерео усилвател и 2 колони. И всички звуци да се чуват качествено. Отколкото да купя по-некачествен рисивър + 5.1 колони, които ще вадят 2 пъти по-скапан звук, нищо че ще го чувам и зад мен.
    За мен е важно качествтото на звука, не ме интересува много дали ще чувам как се блъскат коли зад мен ако това не се чува хубаво. Надявам се ме разбирате какво имам предвид. За това казах, че това не е от значение. Искам вие да ми кажете как е по-добре - качествена стерео система, или по-нискокачествена 5.1 система ?

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Както казах и по-рано избора на колоните е по-сложния ! Но отнякъде все трябва да започнеш ! Първо вземи ТВ , после ресивъра , а за колоните ще трябва да се поразходиш и да послушат как звучат и дали ти харесва това , въпреки че ще има разлика с твоето помещение !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    63
    #10

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Проблемът ми е, както казах по-горе, че не знам дали е по-добре стерео система с по-добре качество, или 5.1 система с от по-нисък клас. Все пак аз не съм аудиофил и до сега не съм имал никакво аудио, дори близко до това. Така, че във всички случай ще съм доволен, но не знам кое е по-добрият вариант.

    И като гледам във интернета навсякъде преобладават рисивърите за домашно кино, не знам къде да търся стерео усилватели, защото явно за този бюдщет ще е по-добре стерео система... не знам.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Бюджета е предостатъчен за система за гледане на филми и слушане на музика за ниво entry level , както обичат да казват на запад ! Ресивър + колони е варианта за теб ! Знам ,че ще искаш най-доброто , но като си нямал досега как ще го разбереш ! Не скачай много нависоко , че падането после боли ! Поразходи се , послушай , погледай , попитай и накрая избери ! Предполагам , че тази покупка не е спешна , пък и не се купува такава техника всеки ден !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    63
    #12

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Задължително ли е да има буфер към системата ? В смисъл много по-зле ли е без него ?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Ей тия http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-1_1_70_81_83_73_6_9_82_91_80&uiarea=3&carea=DEBA552DB090DEF1A90A002481B479E9&cpgnum=1&citem=DEBA552DB090DEF1A90A002481B479E98D3CEC43EF83F242A80E7197B7 6B6A2D)/.do?rf=y плюс http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09066321 като за entry-level домашно кино. Ресийвъра го посочвам само за пример.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    58
    #14

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09070782 JAMO 426 това са много добри колони за парите си

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #15

    Re:Препоръчайте ми аудио система.

    Цитат Първоначално публикувано от Bra1nSicK
    Просто искам да има хубав звук и да си се кефя като гледам филми и слушам музика. Трябва ми усилвател (рисивър)
    Човек, зарежи тая работа. Вземи си LOGITECH Z-5500. Има си декодер за DD и DTS, тоест ще си спестиш ресивъра. С останалите 1000лв си угоди с нещо...

    След време, като събереш 3 хиляди лева пак се върни да попиташ. Напълно съм сериозен. Помисли си човек...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля препоръчайте аудио кабели
    От mtodorov83 във форум Тонколони
    Отговори: 250
    Последно: 31-03-21, 19:00
  2. Въпрос за аудио система 2+1
    От irr-lazio във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 31-12-11, 10:50
  3. Свързване на Аудио система към тв.
    От borkokn във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-11, 00:13
  4. Аудио система
    От yoyo1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-11, 02:01
  5. Аудио Система 5.1
    От Userz2k във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-04, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе