Резултати от 1 до 5 от общо 5

2+1 в стереоусилвател?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1

    2+1 в стереоусилвател?

    Здравейте.Има ли някакъв вариант-идея,схемно решение,филтри, да се включат две странични тонколони и субууфър в стереоусилвател? В смисъл двете колони да се чуват заради стереоефекта,а субууфъра заради ниските честоти.Суба е пасивен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:2+1 в стереоусилвател?

    http://www.next.gr/inside-circuits/p...ter-l4353.html - възможно най-простата схема...а след това http://www.dobrikit.dir.bg/page18.htm

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:2+1 в стереоусилвател?

    Първото май няма как да стане,аз не не съм виждал потенциометри за такава мощност,освен ако не е някакво жично и да си грее яко,докато харчи ненужно мощност от стъпалото.А и ще ползва само единия канал пак...
    Второто си го мисля,но оскъпява и усложнява нещата,то захранвания,то кутия,то филтър,то радиатори.И пак ще трябва да се вземе сигнал от единия канал и инфото за бас от втория ще се загуби...
    Имаше навремето някакво схемно решение за включване на суба директно между плюсовете на двата изхода или нещо подобно,но не мога да го издиря.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #4

    Re:2+1 в стереоусилвател?

    Ако си вземеш субуфър на РЕЛ ще можеш да го вържеш заедно с две предни колони към обикновен стерео усилвател.

    Субуферите на РЕЛ могат да вземат сигнал директно от изхода на предните тонколони, което помага много за баса в стерео режим.

    Единственият недостатък е цената.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #5

    Re:2+1 в стереоусилвател?

    Човекът търси евтино решение към наличния си пасивен субуфер ( за което съм сигурен, че рано или късно ще се откаже, ама...) - за какъв РЕЛ пишеш...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе