Резултати от 1 до 3 от общо 3

Свръзване на аудио система, телевизор, пле

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    1
    #1

    Свръзване на аудио система, телевизор, пле

    Здравейте,

    В момента имам 42-инчова плазма на Панасоник (P42S20) и медиа плейър Dune HD Base. Дайте идея как да ги навържа към 5.1 аудио система (ще взема нещо до 600-700 лева, примерно Logitech Z5500 или подобна, Logitech-a има оптичен и коаксиален вход). Плейъра има вграден декодер, така че може да извади аналогов сигнал, идеята е да не взимам ресийвър, нямам големи претенции към звука.
    Не ми е ясно как се включва в схемата телевизора със стерео сигнала си, когато му ползвам тунера, т.е как да извадя неговия звук през колоните?
    Бос съм в материята и ще съм благодарен за всяка помощ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #2

    Re:Свръзване на аудио система, телевизор, пле

    Домашното кино към TV то с HDMI. Предполагам че има. Ако не ползваш следващата по качество връзка.
    TV към домашно кино с оптичен кабел. Ползва се когато гледаш телевизия и искаш да слушаш през колоните на домашното кино.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Re:Свръзване на аудио система, телевизор, пле

    Значи ако е Logitech Z5500 има и аналогов освен оптичен и коаксиален вход и нямаш никакви проблеми.Може да се свърже по няколко начина
    освен през цифровите.Аналогов сигнал може да извадиш и от скарта и от чинчовете отзад и от слушалките.Както ти е най удобно.За останалото ще се погрижат декодерите да разпръснат сигнала на всички колони. Колегата от горния пост се е заблудил че има HDMI.А според мен избора ти е удачен за тея пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 5.1 аудио система
    От Hristosko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 26-09-14, 16:26
  2. Въпрос за аудио система
    От DDVerni във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-12, 19:44
  3. Аудио система
    От yoyo1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-11, 02:01
  4. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 18:29
  5. Аудио Система 5.1
    От Userz2k във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-04, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе