Резултати от 1 до 13 от общо 13

HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #1

    HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Дайте акъл. Малка стая 18 квадрата. Филми и музика (значително повече музика, слушам всичко обаче обичам електронна, амбиент , не умирам и за 5.1 или 7.1). Не ми трябват мощности по 150-200 вата на канал. (добри 50 би било добре). Защо Dune? има декодери, Wi-fi , интернет, торент и хард и аналогови и цифрови изходи. Ако може да му се върже нещо качествено като усилвател и колони ....super. Дайте предложения за Dune + приблизително 2000-3000 лева за усилвател и колони или 3000-4000 с ресивър вместо Dune. Дайте предложения. За и против. Dune или ресивър.
    Мерси.



  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Dune или ресивър ? Това са две различни неща , а ако пък гледаш филми са ти необходими и двете + тонколони и то не от рода на Logitech Z-5500 ! Всичко може да се върже , но избора на техниката е доста индивидуален и понякога труден !

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #3

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от Defender
    Дайте акъл. Малка стая 18 квадрата. Филми и музика (значително повече музика, слушам всичко обаче обичам електронна, амбиент , не умирам и за 5.1 или 7.1). Не ми трябват мощности по 150-200 вата на канал. (добри 50 би било добре). Защо Dune? има декодери, Wi-fi , интернет, торент и хард и аналогови и цифрови изходи. Ако може да му се върже нещо качествено като усилвател и колони ....super. Дайте предложения за Dune + приблизително 2000-3000 лева за усилвател и колони или 3000-4000 с ресивър вместо Dune. Дайте предложения. За и против. Dune или ресивър.
    Мерси.
    3000-4000 с ресивър и Diva вместо Dune. Губят се само декодирането на Dolby TrueHD/DTS HD MA, които все още са сравнително редки по торентите, но тази загуба определено не е за хиляда и петстотин лева.
    Най-слабото звено определя качеството на веригата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    36
    #4

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Аз съм с ресивър Pioneer VSX-820-K (700 лв), 5.0 Jamo 608 S-608 HCS Black Ash (920 лв) и в момента съм взел назаем Popcorn C-200, стаята ми е 25 кв. и се наслаждавам истински на DTS 5.1, като тествам предимно музиката. Баса е достатъчно плътен, съраунда не отстъпва с нищо, по принцип казват, че тази система е предназначена предимно за домашно кино 5.0, но стереото не остъпва с нищо, ресивъра ми го декодира с NEO:6.
    Определено и аз съм се замислил да завърша нещата със Dune HD Max, но и пуканката се справя... все пак Samsung B-652 се справя отлично с HD сигнала
    Като калкулирам сега цените, мисля, че сумата не надвишава посочената от теб 2000-2500, заедно с Dune. Дори можеш да избереш пуканката, разликата е само в плеъра обаче!

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Defender, за колко колони говорим? Ако е 5.1, то не виждам как ще спестиш ресийвъра, че да го заместиш със стерео усилвател без нужните декодери, че DUne Max да ти влезне в употреба с неговите декодери.
    Да не говорим, че може да минеш и доста по-евтино ако целта са плеъра да има декодери - с Dune Base например. MAX е скъп заради вградения BD четец, който ти не си написал, че ти е нужен. Не че не е удобна екстра.
    При положение, че вече и най-евтините модели ресийвъри в средния клас имат вградени декодери за HD звук, не виждам къде е проблема.
    Като гледам си склонен да похарчиш 3000-4000 лв. за цялата система с плеъра. Това е напълно достатъчна сума за прилична система с поне 1-2 нива над китайски Jamo колони.

    Можеш да събереш система с качествени компоненти, примерно:
    Denon 1611, Yamaha 567, Onkyo 508...
    Monitor Audio BX
    Klipsch RF
    Mourdant Short Aviano
    Focal 7-ма серия

    Ще имаш нещо наистина добро, което ще ти върши работа с години.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #6

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Може и да направиш като мен: плеър + рисийвър + фронтални ОТ. Ако изпиташ нужда си вземи субвуфер и център. За парите, които си приготвил има какво да си купиш.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #7

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Мислех за комбинация:
    - Dune max
    - NAD T747 или T737 може и нещо друго, обаче като ги гледам всички са над 120 вата на канал
    (нещо не намирам чисти усилватели 7.1 или 5.1 , при наличие на декодери в Dune май не ми трябва receiver)
    - MORDAUNT SHORT MEZZO 6 или Acoustic Energy Aelite 3 (може и Monitor или Focal)
    NAD да работи в стерео, после винаги може да се добавият колони за кино.

    - Вградения BD четец и наличие на декодери са малко със запас на бъдеще.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Целта на тези декодери е друга. Просто няма логика да разчиташ на тях щом ще купуваш цялата техника след плеъра.
    Идеята на декодерите в този плер е да се ползват от хора вече имащи хубави и скъпи ресийвъри или усилватели без тези декодери. Така може да получат максимума от новите формати, без да продават вече наличната си техника.
    Имай предвид и нещо друго. Вкрарвайки вече декодиран аналогов сигнал в ресийвъра ти не можеш да ползваш много от функциите. Да задаваш закъснения на отделните канали например.
    Ако този бюджет, който си споменал е за система от две колони има 2 варианта. Единия е ясен - купуваш плеъра с хубав ресийвър и 2 хубави колони и постепенно я доизграждаш.
    Другия е да я започнеш като стерео система с хубав стерео усилвател и хубави 2 колони за фронтални. Така ще се възползваш от декодерите на плеъра. Последващия ъпдейт ще ти бъде с ресийвър с възможност за Pre-Out, който да работи заедно с вече наличния стерео усилвател.
    Повече за тази схема може да прочетеш в статията на AVGUIDE - Домашно кино и висококачествено стерео – как да ги съчетаем без компромиси!

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #9

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    lazarus мерси за помощ
    последно май ще бъде усилвател, обаче тук идва проблемче обичам класичен стар облик c VU-метри
    примерно нещо таково
    http://www.advance-acoustic.com/en/p...ail/id/5/sec/1
    някакви идеи в ценовия клас 1500 лева ?? (и ако може да се намери в БГ....)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #10

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър


    Много як усивател продава се и в България но колко струва.
    www.audioline-bg.com
    София, ул. Цар Самуил 50

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #11

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Кое му е якото... външния вид ли?

    Ето любопитно ревю относно този усилвател:

    Advance Acoustic MAP305 II

    Това списание далеч не е сериозен критерии, но пък рядко има толко зле оценен продукт, колкото въпросния усилвател

    Мисля си, че като се купува аудио компонент е добре и да свири добре освен да изглежда симпатично.

    П.П. www.audioline-bg.com
    от няколко месеца не съществува

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #12

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от Defender
    (нещо не намирам чисти усилватели 7.1 или 5.1 , при наличие на декодери в Dune май не ми трябва receiver)
    не е като да няма многоканални усливатели, относно .1 (LFE) отдавна вече събуфърите са активни (с вграден усилвател), така че усилвателите биват моно, стерео, три, пет, шест, седем и девет канални:
    http://www.tsnversand.de/home-cinema...rz-mc5500.html
    http://emotiva.com/xpa5.shtm
    http://emotiva.com/upa7.shtm
    http://www.stassen-hifi.com/specific...bryston-9b-sst
    http://www.stassen-hifi.com/specific...bryston-875-ht

    дори с Dune Max, ти трябва receiver (tuner+pre-amplifier+amplifier) или поне предусилвател (pre-amplifier, който в идеалния си вид би трябвало да изглежда като жица с копче за усилване), защото не можеш декодирания PCM сигнал от 7.1 аналоговите изходи, или SPDIF да вкараш директно във входа на усилвателя. Да не говорим за липсата на bass management за който ти говори lazarus18.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #13

    Re:HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър

    Да външния вид е як но всичките усиватели на тази марка са много зле оценени от почти всички тестове които съм чел, Аз ако ще зимам такъв по-добре McIntosh MA6300 само че има една 0-ла в повече

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава се Dune HD Max
    От pnikolov във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-13, 12:02
  2. външен HDD -DUNE MAX
    От MONI56 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-11, 08:20
  3. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58
  4. Help, усилвател/ресивър за около/до 500лв
    От NightWalkeR във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 11-08-08, 12:43
  5. DUNE II
    От nniki във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-01, 08:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе