Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #1

    Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

    Здравейте, харесал съм ето тези колони на YAMAHA:
    http://europe.yamaha.com/en/products..._g/?mode=model , слушах ги и ми харесаха, а и изглеждат стабилни, мисля да ги захранвам с този усилвател, също YAMAHA: http://europe.yamaha.com/en/products..._g/?mode=model

    Заслужава ли си според вас за тази цена? Общо излизат към 1000 лв. Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #2

    Re:Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

    Може би Jamo S-606 ше е по-удачен избор за ОТ.

  4. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3

    Re:Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

    Цитат Първоначално публикувано от Morpheus_vip
    Може би Jamo S-606 ше е по-удачен избор за ОТ.
    Точно тази Джамо е капризна колона при напасването и към помещението, защото е със страничен говорител.
    Ямаха 8900 е добра колона за тези пари, ако имаш още 150-180 лева обаче по-добре вземи Ямаха NS-777 ....

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #4

    Re:Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

    Относно тонколоните , Те хората са си го написали сьвсем точно : 2-Way Bass-Reflex Floor-Standing Speaker System. Rich, clear sound. A very convenient way to begin enjoying a thrilling sound experience. От усилвателя очакваѝ добри високи и среди , но малко по-плитки басове. Важното според мен е на Теб да ти допада и харесва звукьт им . Още повече , че си ги и слушал . Все пак пообиколи и послушаѝ и други тонколони с усилватели ( стига да имаш време) и мисля че решението ще доѝде само. Имаѝ в предвид , че когато си в голям магазин и решиш да пробваш дадена тонколона - тя звучи по един начин , а в кьщи по сьвсем друг начин. Значение оказва големина на помещението , мебел , пердета , разположение на акустичните тела и т.н. Важното е на ТЕБ да ти харесва.
    С уважение : В.С.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

    Лично на мен Ямо/JAMO/ ми звучаха малко по рокаджийски.И за това се насочих към Ямаха -стиловете които слушам звучаха по добре на техните ОТ.Така ,че според мен вземи горните мнения на колегите,обиколи послушай още малко.Но преди да решиш да са тези окончателно наистина събери още малко пари и вземи NS-777 както те посъветваха за да не съжеляваш после.Разликата не е голяма в цената.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #6

    Re:Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

    Мерси за съветите, ще чуя и NS-777. Усилвателя мисля категорично да е този, който съм писал.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #7

    Re:Въпрос за тонколони и усилвател YAMAHA

    не се придържам към легенди и правила изковани на основата това го пише тук, онова го пише там, НО все пак да споделя от личен опит:
    - правилото 30/70 цена усилвател/колони - най осезаемата промяна съм чул когато съм сменил колоните с няколко порядъка нагоре - от добри в средния клас към много добри граничещи с тавана (на възможностите на класа, не на стаята), и всичко това със слух който определено е в корелация с възрастта;
    - правилото 30/70 цена усилвател/колони - съотношение flagship AVR/моноблок усилвател - масово произвеждан топ рисийвър + външен усилвател от подобен клас, които според тестовете на сравнително уважавани списания отдават около 68W на канал при конкретен импеданс за три-усилени колони (ниски/средни/високи или приблизително 214W) звучат доста еднакво, сравнени със същите колони усилени с моно блок (ниски+средни+високи) от доста уважаван производител даващ повече от 500W при тестовете;
    Прибързан извод колоните ИМАТ значение.
    Значение на порта (басрефлекса) - при възможност за избор порта (басрефлекса) трябва да бъде ВИНАГИ отпред (дава възможност колоните да са максимално близо до задната стена и все пак да звучат прилично), освен в случая когато питащия е строителен предприемач, и може да си построи стая в която хем да бъде, хем да помещава колоните, хем те да са поне на 1.20 м от стената зад тях (ако порта/басрефлекса е отзад).
    Абсолютно същото важи и за отстоянието от страничните стени (hristobotev), т.е НИКАКВИ странични говорители в тукашните жилища (освен ако не сте строителен предприемач).
    Последно, но не най-маловажно - чувствителност (sensitivity) на колоните, особено ако искаме да ги усилваме с нисък клас усилвател - разлика от 3dB чувствителност, изисква УДВОЯВАНЕ на мощността на усилвателя за постигане на същото звуково налягане =>колони 86dB и усилвател 100W постигат звуковото налягане на колони 89dB и усилвател 50W.
    Всичко това без претенции за нравоучение, все пак всеки си е сейбия на бюджета. Има и подвеждаща страна, че така се започва... :rolleyes:


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам усилвател Yamaha AX-1070.
    От Capt_Flint във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-12, 12:21
  2. Продавам стерео усилвател Yamaha A700
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 10-03-12, 11:45
  3. Продавам СТЕРЕО УСИЛВАТЕЛ YAMAHA AX-570
    От max01 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-11, 13:32
  4. Продавам стерео усилвател Yamaha AX-930 titan
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-11, 13:00
  5. Продавам усилвател Yamaha AX-497
    От Vanquished във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 23-11-10, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе