Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с DTS-44.1kHz(CD) от PC.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. morandis
    Guest
    #1

    Проблем с DTS-44.1kHz(CD) от PC.

    Компютърът ми е свързан към ресивър с коаксиален кабел. Пускам DTS с VLC media player или The KMPlayer/през вградения му аудио декодер - не AC3 филтъра/. При DTS-48kHz(DVD) ресивърът го разпознава и свири, но при DTS-44.1kHz(CD) - или въобще не го разпознава или на дисплея светва "DTS" без звук. В настройките за SPIDF изхода на Creative има и 44.1kHz, но никакъв ефект. А като си пускам същите DTS-44.1kHz от домашния DVD player ресивърът възпроизвежда DTS 6ch без проблеми.
    Да, забравих, че тези DTS-44.1kHz на копютъра ми са във wav контейнер-DTSWAV и пробвах: конвертирах един с wav2dts. Пуснах го с CyberLink PowerDVD през SPIDF - ресивъра го декодира като DTS и свири, но с VLC и KMPlayer пак не работи. Записаните на Audio-CD dts също не мога да ги пусна през софтуерните плеери към ресивъра. Явно нещо не съм наясно с материята - ще си ги слушам през домашния DVD player.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Проблем с DTS-44.1kHz(CD) от PC.

    Такъв Sampling rate 44.1kHz не e характерен за DTS ! И все пак го има , да няма нещо друго пропуснато по настройките или несъответствие между контейнер , кодек ! Това винаги ли е така при DTS-44.1kHz или на определени файлове ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе