Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Помощ за сервиз на Pioneer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #16

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    sarkizov Прати ми твоят тел. на лични да се чуем

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #17

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Как върви с ремонта ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #18

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    От 36 часа, не съм го изключвал ресивъра и работи на всички входове.Вече,не разбирам какво става.Не смея да се обадя и на техника,че какво да му обясня.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #19

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Обади му се и го питаи дали в неговата практика е попадал на такъв проблем , с един тел разговор нищо не губиш и говори с него абсолютно неангажиращо. Радвам се че се е оправил сигурен ли си , че не е нещо от настроики ?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321290630[/time]_________________________________________________

    Другото което се сещам е ,че може някоя споика да не дава хубав контакт (при истинал ресивър) и когато поработи и загрее да дава контакт . Импровизирам в момента

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #20

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Преди малко пак прекъсна звука 3-4 пъти след не знам колко часа работа.Утре ще звънна на човека да му обесня какво става,и ще пиша.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #21

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Тези еколози са за гилотината!
    От 2003 някъде започна масово да се използва безоловен припой. Докато фирмите разберат какъв състав да ползват, клиентите опитно се "насладиха" на "екологичните" му "студени" спойки.
    Други варианти са проблем със захранване и селектор на входовете.
    По телефона няма как да се направи точна диагностика на проблема! Освен, ако техника няма диплома за врачка!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #22

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Преди малко говорих с техника от Пловдив.Обясни ми,че случая е сложен. Тъй като проблема не е постоянен и на практика не е възможно да се измери с апаратура.По представените от мен симптоми допуска най-вероятно проблем в главната процесорна платка.Принципно каза,че не би се наел с такъв ремонт тъй като нямал място където да тества,работил в малък гараж и поемал по малки неща за ремонт.Обясни ми, че и в който и сервиз да го занеса,най-вероятно ще се стигне до смяна на въпросната платка.Аз естествено му зададох респективно въпроса дали е възможно да сменим платката и проблема да продължи,той каза,че това е напълно възможно,което е и най-неприятния момент в цялата одисея.Иначе момчето беше много отзивчиво и ми разясни картинката доста добре.Така,че пак съм на задънена улица.Мисля да изчакам известно време поне да спре да работи окончателно та ако занеса ресивъра някъде поне да могат да конкретизират проблема.Благодаря на Митко и всички които оказаха съдействие!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #23

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Като спре напълно, вече ремонтът може да е много скъп!
    Защо не попиташ все пак в официалния сервиз в Пловдичвили Варна?
    Може да имат такава платка за проба или сервизен бюлетин за проблема. Нищо не губиш, освен разходите за разговора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #24

    Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Обаждах се в Пловдив на централния сервиз преди около 2 седмици,казаха че най-вероятно ще е тази платка, трябвало да се поръча но не било сигурно дали ще тръгне.Момчето от сервиза ми каза:Щом аналоговите входове работят защо не си го слушаш така,че е рисковано дане би да сменим платката и проблема да си остане.Той не беше чувал за sacd и dvd-audio. От около десетина дена ресивъра работи на всички входове.javascript:void(0);

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #25

    Отговор: Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    Ako oще не си решил проблема си,провери дали нямаш някоя стайна антена с усилвател до колоната,или друго подобно нещо, колкото и странно да ти звучи.Преди две години имах проблем с един ресивър техникс 930 и веднага му смених цифровата шина и платката с дигиталните входове(защото имах резервни) и хоп проблема остана.След това сложих друг ресивър и за мое изумление пак прекъсваше само на цифровите входове,след това смених кабелите към колони и оптичен и пак прекъсване......накрая почнах да се усъмнявам в какво ли не,като махнах една шибана стайна антена с усилвател близо до централният говорител ..............и прекъсването изчезна.
    Този пост е редактиран от jore22; 01-12-12 в 19:07.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    1
    #26

    Отговор: Re:Помощ за сервиз на Pioneer

    digital11 и аз ще Ви черпя, ако откриете човека. И аз имам проблем с Pioner BDP-450. Изгасна дисплея, не разпознава дисковете?! Мам...му. Мотаха ме по сервиза в София 3 месеца и....нищо. Уж били единствените "оторизирани" за "Pioner" . /става дума за "АВИТЕЛ"/

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 15:34
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-10-13, 18:19
  3. Помощ за Pioneer- flat screen TV /модел:PDP-LX5090
    От zina във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 15-09-12, 12:28
  4. Отговори: 0
    Последно: 24-01-10, 15:20
  5. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе