Резултати от 1 до 2 от общо 2

Въпрос свързан с ''pure direct'' на Yamaha RX-V1800

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    28
    #1

    Въпрос свързан с ''pure direct'' на Yamaha RX-V1800

    Здравейте,
    до скоро ползвах Sony STR-DA1200ES http://www.sony.co.uk/product/hcs-ho...r/str-da1200es на който при режим ''direct'' пропуска само аналогов сигнал.Това според мен е защото сигнала отива направо в краиното стъпало, тоест не се обработва от дака на ресивъра.За мен е логично-ако имаш източник с по-добър дак от този на ресивъра, да не се преработва сигнала от самия ресивър.Сега обаче съм с въпросната ямаха http://usa.yamaha.com/products/audio..._u/?mode=model на която при включен режим ''pure direct'' няма проблем да се слуша радио,музика която се подава от компютър чрез оптика и дори филми като си изкарва 5.1 сигнал.Тоест явно сигнала си минава пак през дака и всички други цифрови обработки.Явно нещо от логиката на производителя ми убягва?Все пак ямахата я имам за малко по-висок клас от сонито.Някой да ме просветли какъв е смисълът от този бутон?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re:Въпрос свързан с ''pure direct'' на Yamaha RX-V1800

    ''pure direct'' означава, че прескача корекциите и разни цифрови измислени многоканални режими, т.е. от входното стъпало сигналът отива директно към крайното. А без ДАК няма как да се подаде цифров сигнал от компютър (чрез оптика или коаксиал). ДАК = Цифрово-аналогов преобразовател (ЦАП).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Технически въпрос свързан с право на рекламация
    От valdim във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 27
    Последно: 15-07-12, 18:36
  2. Въпрос, свързан с изкарването на звук
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-10, 08:58
  3. въпрос свързан с wifi ?
    От striking във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-08-09, 01:34
  4. Един въпрос свързан сас NOKIA 6630
    От zmei40 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-06, 23:51
  5. Въпрос свързан с Win 2003?!
    От komando_boy във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-04, 10:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе