Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Здравейте! Понеже форматите за висококачествено аудио, с изключение на DTS core, са представяни като 100% идентични като репродукция с оригиналния звук, но проблема е дали някой от BluRay дисковете, или дори релийзите в нета са с качество над 1,5Mbit/s качество на звука? И дали на практика BD плеърите и домашните кина с лиценз DTS HD MA и DolbyTrueHD, имат способността да пренасят по-голям звук от 1,5Mbit/s или засега не могат да се възползват. Другото, което ме интересува е например един рип в нета, който е 5-10GB, и е със звук DTS 5.1 1536kbit/s звук ще е по-малко качествен от същия филм, с големина 40GB? Засега поне не съм срещнал филм, с по-голям аудио битрейд.

    И за да бъда по-конкретен плеъра LG HX806PE, може ли да се възползва от възможностите на DolbyTrueHD и DTS HD MA, над 1,5Mbit/s?




    ----- ------- -----------
    MPEG-4 AVC Video 23493 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

    AUDIO:

    Codec Language Bitrate Description
    ----- -------- ------- -----------
    DTS-HD Master Audio English 4150 kbps 5.1-ES / 48 kHz / 4150 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1-ES / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
    Кой аудио поток/битрейд ще тръгне на плеъра LG HX806PE? При положение че поддържа DTS MA HD Essentials? Аз предполагам, че този

    (DTS Core: 5.1-ES / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) ?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Според мен, когато пускаш BD диск от оптичното устройство, на който е записан Blu-ray филм с HD звук, плеъри ти пуска некомпресирания аудио поток, а не орязаното ядро.
    Друг е въпроса, че има голяма вероятност да не се хване разликата при теб.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Според мен, когато пускаш BD диск от оптичното устройство, на който е записан Blu-ray филм с HD звук, плеъри ти пуска некомпресирания аудио поток, а не орязаното ядро.
    Друг е въпроса, че има голяма вероятност да не се хване разликата при теб.
    Тоест на моята система звука няма да се усети, заради качеството на системата?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Като цяло разликите между DTS-HD 1.5mbps и некомпресирания DTS-HD MA не е драстично голяма и хващането й изисква по-сериозна техника, която да пресъздаде по-високата динамика.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Мерси!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    BD съдържат много аудио потоци - на различни езици - поне 4-5 обикновено, а рипа - най-често само един от тях. Така че, по-малкият обем на рипа не е критерий за по-лошо качество на звукът в него.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    BD съдържат много аудио потоци - на различни езици - поне 4-5 обикновено, а рипа - най-често само един от тях. Така че, по-малкият обем на рипа не е критерий за по-лошо качество на звукът в него.
    Това го знам, дори един рип от 10GB на филм с DTS 1536kbit/s, е съизмерим с друг, който е 25GB, но звука пак е DTS 1536kbit/s, като само битрейта на видеото е двойно по-нисък. Обикновено един филм от порядъка на 12-15GB e с 15Mbit/s видеобитрейт, докато този от 25GB и нагоре е към 26Mbit.

    Въпросът ми беше че на филмите в нета, който пише че са DTS HD MA, дали ако ги сваля, при положение че плеъра поддържа този формат, ще се възпроизведе именно DTS HD MA, а не само ядрото на DTS, което е 1536kbit/s. Например Fast Five в нета пише че е с DTS HD MA, и като го пусна, в инфото на плеъра изписва DTS HD MA, но дали извича от него само DTS и затова изписва че е DTS HA MA, или го плейва наистина. И в крайна сметка на система като моята едва ли ще има разлика - хората се оплакват от системи с по 600$ и нагоре...

    Но принципно свалих релийза за който питах по-горе и се оказа една голяма ЛЪЖА! Филма е Wall-e. Това че в торента и NFO файла пише DTS HD MA 4150 kbps изобщо не е вярно, понеже след отваряне на m2ts файла (25GB) от STREAM съдържанието и сравних информацията с Media Info и там пишеше, че има само звук на AC3 640kbit/s, като потоците бяха 5!

    Сега по същество. Така рекламирания DTS HD MA, че се съдържа в BluRay дисковете, на практика в 99% от случаите си е чисто DTS 1536kbit/s - същия звук като този от DVD формат...

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    В голяма грешка си.
    Първо, на DVD звука може да пак да е DTS/Dolby Digital, но там битрейта е много под 1,5mbps. Обикновено 448/640/768kbps.
    Второ, всички блу-рей филми /с малко изключения/ са със DTS-HD MA или Dolby TrueHD звук.
    Това, че в даден торент са написали нещо и то не отговаря на истината не може да те кара да мислиш, че при 99% от блу-рей няма HD звук.

    Не съм и 100% сигурен дали когато плейваш при теб файлове, а не дискове, ти излиза HD звука, но пак ти казвам, не е голяма загуба.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #9

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    @Dominator, има още нещо, което трябва да вземеш под внимание:

    Every DTS HD Master Audio, DTS HD High Resolution Audio and DTS Stream is backwards compatible with all DTS legacy equipment at up to 1509 kbps.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    В голяма грешка си.
    Първо, на DVD звука може да пак да е DTS/Dolby Digital, но там битрейта е много под 1,5mbps. Обикновено 448/640/768kbps.
    Второ, всички блу-рей филми /с малко изключения/ са със DTS-HD MA или Dolby TrueHD звук.
    Това, че в даден торент са написали нещо и то не отговаря на истината не може да те кара да мислиш, че при 99% от блу-рей няма HD звук.

    Не съм и 100% сигурен дали когато плейваш при теб файлове, а не дискове, ти излиза HD звука, но пак ти казвам, не е голяма загуба.
    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    @Dominator, има още нещо, което трябва да вземеш под внимание:
    Благодаря за отговорите!

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Здравейте! Понеже HX806PE по спецификации пише че поддържа DolbyTrueHD и като свалих Mission Impossible и ми изписа неподдържан звук.

    Да не би да е от това, че звука е 7.1, но от прочетеното в нета, разбрах че 7.1 е съвместим със системи 5.1. Обмислям да взема пробен Bluray Disk с DolbyTrueHD 7.1 и ако не тръгне, да съм сигурен че е от плеъра, а не от релийзите в нета.

    Не, че толкова държа на този звук, но щом за даден продукт се пишат спецификации за които съм платил, а реално не ги поддържа, значи е проблем!

    P.S. Както 7.1, така и 5.1 не ми тръгва, изписва невалиден формат, означава ли това че и от Bluray няма да тръгне?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    От Blu-ray ще тръгне,
    Плейването на файлове и цели дискове са две съвсем различни неща и това е така при всички плеъри.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    От Blu-ray ще тръгне,
    Плейването на файлове и цели дискове са две съвсем различни неща и това е така при всички плеъри.
    Причина? Свалих и тестове от http://www.demo-world.eu/trailers/hi...n-trailers.php и изписва "can not play this file"!

    Не виждам какъв е проблема, нали звука е един и същ, защо ако тръгне от диск, да не може от файл? Няма логика?

    Казвам това, защото DTS HD MA от m2ts файлове върви, а се предполага също че не би трябвало...

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Всичко е въпрос на софтуер. Така както на компютъра имаш един плеър за файлове, а друг за BD дискове, така е и на плеъра ти.
    На твоя плеър софтуера му за файлове явно му куца да подкара MKV контейнер със HD звук.
    Затова винаги е по-добре човек да разчита на нещо, което се поддържа редовно като ъпдейти.
    Радвай се на това, което може и се ограничавай да сваляш неща, които вървят със сигурност.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #15

    Re:DTS, DTS HD MA, DolbyTrueHD?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Всичко е въпрос на софтуер. Така както на компютъра имаш един плеър за файлове, а друг за BD дискове, така е и на плеъра ти.
    На твоя плеър софтуера му за файлове явно му куца да подкара MKV контейнер със HD звук.
    Затова винаги е по-добре човек да разчита на нещо, което се поддържа редовно като ъпдейти.
    Радвай се на това, което може и се ограничавай да сваляш неща, които вървят със сигурност.
    Благодаря! Все пак за спорта ще взема под наем един Bluray и ще пиша за резултата.

    P.S. Взех един диск и нямаше никакъв проблем, затова пък се уверих, че е пълна трагедия този формат DolbyTrueHD, така че да не ме е яд... Във Филма The Dark Knight - Dolby Digital, звучи много по-силно и въобще ефектите са по-изразени, докато при DolbyTrueHD, трябва да усиля звука почти на 50% за да има същия звук, както този при DD на 25%. Или ако трябва да направя аналогия със звука, ще кажа че DolbyTrueHD, сравнен със DD от филма, е като да сравня звука на AC-3 с този на DTS, тоест последния печели.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе