Резултати от 1 до 14 от общо 14

ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Здравейте колеги, от известно време обмислям покупката на усилвател и ОТ, с които да се "насладя" до колкото е възможно на колекцията си от музика в lossless формат. Като цяло слушам предимно метъл и най-вече IRON MAIDEN. В колекцията ми освен тежък звук има прогресив рок и не малко джаз. Източник на звука ще бъде компютър (настолна система), като ще се наложи покупката на звукова карта (вероятно някой ASUS Xonar до към 100 лв., в момента ползвам вградения на дъното ALC889) поради липса на цифров вход на усилвателя. Наясно съм, че няма да е върха на сладоледа, а и честно казано нито имам финансова възможност, нито разполагам с място където да разположа по-сериозна система. Към момента съм се спрял на следните компоненти:
    Усилвател: Pioneer A-209R
    ОТ: TANNOY MERCURY V1, CERWIN VE-5M и Dali Concept 1.

    Базата ми за сравнение е звука на тази "акустика" ZK5499.


    Желанието ми е да разположа ОТ от двете страни на компютърния монитор, което ограничава габаритите им. Помещението е около 14м2 ЕПК. Както вече писах основно ще слушам трелите на Брус, плющенето на баса на Стив, барабаните на Нико и китарната виелица на "светата троица"
    Интересуваме вашето мнение за посочените по-горе ОТ (за усилвателя нямам алтернатива, просто това е най-евтиното решение), както и дали въобще си струва начинанието при тези ограничени финанси. Другата възможност е да си взема някакви по-читави слушалки на AKG и да се приключи (въпреки, че не съм голям почитател на слушалките).


    Предложения за продукти втора употреба не приемам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #2

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    При описания начин на ползване,според мен е най-добре да се насочиш към нещо от типа примерно на KRK RP5 или 6 http://eshop.bg-audio.com/Studijni-m...G2-ROKIT.html.Това са активни монитори/с вграден усилвател/ и ти отпада нуждата от отделен усилвател,а и със сигурност ще свирят далеч по-добре от мегабюджетните решения ,на които си се спрял в поста си.Влизат и в посочения от теб бюджет.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #3

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Насочи се към втора употреба.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    От двете страни на компютърен монитор се разполагат най-добре едни HEAD-FI вместо целия този краб.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    maxrev - хей, това е добра идея! Бях забравил за тази алтернатива! Благодаря ти!

    rewri - никога.

    Tommorow - слушалки само в краен случай.

    Ясно че посочените по-горе компоненти не са върха на сладоледа, но нямам никакво намерение да ставам болен слухар с разните му там хорни-морни, синьо-зелено-бенбени зъби и т.н.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild

    rewri - никога.
    Пак си помисли .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #7

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Пак си помисли .
    Какво да го мисля колега... Събрани от сметищата на запада чаркове, тук се предлагат като нещо уникално, на цени почти като за нови. Не стига, че на някои корпуса е очукан та чак огънат, но и за да е пълно шоуто даже има и снимки от разглобения уред. За мен това означава, че уреда очевидно е отварян (след като е сниман), което дава възможност да е "пипнат" (а дали, и какво, това е вече божа работа). Тъй като по природа съм изключително мнителен, няма как да се доверя на някого и да си дам парите за нещо което е извадено от боклука. При втората употреба няма гаранция, няма сервиз, или печелиш или гориш. Като се знам какъв съм късметлия със сигурност ще съм от вторите.

    Очевидно системата няма да я бъде за момента. След като проучих цените на уж по-качествените усилватели (т.е. по-добри от посочения по-горе от мен Pioneer) не бе изненада, че тук те се различават от тези в другите страни на ЕС, и то в някои случаи с ПЪТИ! За пример, китайско усилвателче (иначе "елитна" марка, но нисък клас) тук ми искат близо 900 лв, същия усилвател в UK е приблизително 350-400 лв. Ще кажете търговска надценка, транспорт, сервиз и т.н. ОК! Но нима тези неща ги няма в UK, нима там работят на нашите заплати? Единствената разлика е в големината на пазара. Мина ми през ум да го поръчам онлайн, но като знам какъв ... ме чака с доставката и не дай боже с сервизa, се отказах.

    Ще си карам както и досега, пък ако някога събера парички за една комбинация от Marantz + MA Bronze + ASUS Xonar - добре, ако ли пък не, здраве да е!

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    А защо се отказа от идеята за Dali Concept 1 и Пайнера ?
    Кой ти казва, че е лоша идея да ги купиш и да си слушаш следващите 1-2 години. Когато имаш пари тогава ще мислиш за ново обновяване на системата.


  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    Какво да го мисля колега... Събрани от сметищата на запада чаркове, тук се предлагат като нещо уникално, на цени почти като за нови.
    Аз за ebay.co.uk намеквах , тук нашите търгаши изобщо съм ги забравил . Ако искаш ново има и изгодни сайтове в Англия като www.superfi.co.uk .

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    От двете страни на монитора си каквото и да сложиш няма да свири по различно от добри PC колонки горен клас на Лоджитеч или Креатив например. С тази тясна стереобаза и уши на 60см от басрефлектора на ОТ в права линия по хоризонтала нали не мислиш ли че ще има значение дали си със 100ватов усилвател или 10-25ватов такъв и дали си с Елтакс или Cervin щото и двете не са проектирани за такъв тип слушане?

    Ловя бас, че едни http://audioengineusa.com/Store/Audioengine-5-Plus на цена 399 долара в Амазон ще надсвирят което и да е от горните комбинации още повече като се има в предвид, че държат и лидерството в компютърната мултимедия. BOSE COMPANION 5 също не е за пренебрегване...Audiobyte, Axiomaudio, Altec Lansing, M-Audio... които има изключително добри модели в PC мултимедията до около 1000лв. Виж ако целта е умопомрачителен lossless джангър в конрад има прекрасен избор на евтини резачки Кода. Нови при това :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=u_VsdN_2PYQ#

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #11

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    От двете страни на монитора си каквото и да сложиш няма да свири по различно от добри PC колонки горен клас на Лоджитеч или Креатив например. С тази тясна стереобаза и уши на 60см от басрефлектора на ОТ в права линия по хоризонтала нали не мислиш ли че ще има значение дали си със 100ватов усилвател или 10-25ватов такъв и дали си с Елтакс или Cervin щото и двете не са проектирани за такъв тип слушане?

    Двете ми B&W DM602 са на 80см от главата ми ,разположени отстрани на масата с компа . Хайде на бас , че не могат да бъдат надсвирен от ПЦ колонки Креатив и Лоджитек

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    То и повечето everything but the box със сигурност ще надсвирят дори B&W да не говорим, че много по добре биха се вписали "в ляво и дясно" на който и да е монитор, но не говорим за това. В този ценови сегмент който е визирал в началото, като в тази сума трябва да се побере някакси и усилвател, че и всичко да е brand new лично аз не виждам какво друго може да сложи освен колкото се може по-висок клас мултимедийни пс решения или да прегърне някоя измислена промоция на техномаркет ( по-лош вариант ). Уважавам този модел на B&W и при положение, че се намират в ebay.co.uk. до 100+ паунда бих ги окомплектовал с висок клас пак секънд хенд усилвател и ще има свирка несъмнено много по-класна от мултимедията. Ама човека казва НИКОГА на втората употреба което е едно голямо неуважение към vintage техниката като цяло...

    Иначе вярно...скалъпена система за която у нас трябва да броиш 1000лв в нормалните държави ще ти струва да кажем 500лв. Разликите свършват до тук. Защото както и тук ( познати и форуми ) така и там ( западняшки познати и западняшки форуми ) никой не съветва или препоръчва закупуването и поради факта, че достойнствата и качеството и е като на такава от 200лв. Тоест: ако непретенциозния иначе гражданин на Германия например бива съветван да избягва да брои 500лв за системата Х то защо далеч по-бедния му събрат от България трябва да бъде съветван да се набута с 1000?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Би ли дал конкретен пример за нещо по темата, което тук струва 1000, а там 500 лв?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #14

    Re:ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат

    Tommorow,
    Човекът няма никакъв слушателски опит,няма да го убедиш.Евтина ширпотреба,тип китайска пръчка,но нова е мечтано бъдеще за мнозина.
    Ако раздели понятията на свирещи и не свирещи,ще му е значително по лесно и ще облекчи избора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 05:42
  2. TorrentTracker 4 Metal
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 10-04-05, 16:46
  3. Rock & Heavy metal концерти
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 14:00
  4. Търся Metal Gear Solid
    От minkov във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 04-04-04, 13:49
  5. Tyrsq Metal Gear Solid 1
    От Rico във форум ИГРИ
    Отговори: 6
    Последно: 09-05-03, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе