Здравейте!
Преди няколко дена при мой познат слушах грамофон ( Rega Planar 3). Винаги когато слушам грамофон съм раздвоен, хем ми харесва много, хем не, но определено харесването е повече. Реших да си взема грамофон и да послушам няколко месеца в къщи на спокойствие. Понеже не съм сигурен че ще го запазя за постоянно, ми се иска да не давам много пари. Последните две години постоянно купувам аудио/видео техника само за проба и почти винаги я продавам на загуба. Надявам се тук да получа информация и да ми препоръчате какъв грамофон ми е необходим. За сега ще го включа в усилвател Maranz PM 7200- 2x25 в клас А и 2x95 в клас AB, макар че възнамерявам скоро да взема някакви моно стъпала или по-сериозен усилвател, защото колоните са ATC SCM40 а те донякъде са претенциозни. Надявам се да ми препоръчате грамофон с бюджет 400-500 лева, но ако за малко повече има нещо по-добро не би било проблем. Естествено за тези пари става въпрос за грамофон втора употреба и евентуално тук допълнително може да се направят някой подобрения, като рамо, доза и игла. Моя познат освен въпросната Rega ми препоръча и Lenco GL75, както и Dual 1229