Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By pulsedriverbg

Съвет за подходящ стерео усилвател.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #1

    Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Здравейте ,нуждая се от съвет ,какъв стерео усилвател да взема втора ръка до 200 лв.В момента съм с плейър Sony CDP-990,колони Jamo S-660 и ресивър Yamaha RX V-475.Въпросът повече май е дали с такъв усилвател до 200 лв ,ще получа съществено по добър стерео звук?Очаквам компетентни съвети.Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    ако подбереш внимателно усилвателя ще получиш по добър звук ,парите са малко но нещо старо от среден клас ще свирне значително по добре от ресивъра ти

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Насочете ме към марка и модел,който е подходящ за моята конфигурация.Може да вдигна тавана на цената.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Най вероятно имаш Jamo S606? Аз не бих се впускал в такива начинания освен ако не се смени Jamo-то с нещо по добро и даже по висок клас втора употреба усилвател. Но така и тези планирани 200лв няма да стигнат до никъде. Също ще трябва да сменяш кабели винаги когато искаш да слушаш през стерео усилвателя/ресивера.

    С какви кабели ти е свързана системата?
    alphabeta одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Естествено ,че колоните са Jamo S 606.Кабелите са от Техномаркет.Мисля, че бяха общо 60-70 лв. за петте колони и са квадрат и половина.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Дайте мнение за Onkyo A-8850 Integra.Дали ще пасне на колоните?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #7

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Дилемата за стерео усилвател отпадна .От скоро имам Onkyo TX 8030 нов.Сега влизам в нов филм.С какви колони да заменя моите Jamo S 606?Насочил съм се към три модела.
    1.Dali Zensor 7
    2.Dali Lector 8
    3.Fokal Chorus 714 V
    Става въпрос за слушане предимно на музика.Джаз,соул,малко рок,Лаундж и Класика.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #8

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Чух RF-62 II Floor Standing Speaker | High Quality Home Audio by Klipsch® на рок и метъл и .... останах очарован, но нямах много време да свържа Zensor 7 за да направя пряко сравнение. Продавача който беше там обаче каза, че ако са ми харесали тези Zensora няма да ми харесат, но все пак имат доста добра цена. Така че ако имаш възможност хващай усилвателя под ръка и отивай да ги чуеш!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #9

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Бих искал да са с преден бас рефлекс.Нямам място.За музиката ,която предпочитам ми се струва от това ,което съм чел,че Клипша не са най-подходящите.Помещението е 20м2.Цена около 1500 лв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Klipsch вече имат вариант и с преден бас рефлекс. Колкото и да си чел .... върви и чуй тези които си набелязал най добре.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #11

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Ако ще слушаш основно музика, без филми и бюджета ти е ограничен - спази едно основно правило. Вземи букшелф колони. Ако примерно си готов да дадеш 1000 лв за чифт колони вземи букшелф, отколкото друга марка подови за 1000 лв- качеството и динамиката на букшелфа от 1000 лв ще са по-добри. Но не слушаш подовите от същата серия на букшелфа примерно те ще са над 2000 лв, защото пък ще ти харесат още повече и така. Общо взето определяш си една сума, купуваш и повече не слушаш докато не си готов пак да сменяш колоните. От музиката която си написал, че ще слушаш ти трябват колони които свирят "дълбоко". Ако искаш да дадеш 500 лв взимаш dali zensor 3, свирят по-дълбоко от zensor 5 /имал съм 5ците/ сега съм с 3. в 20 квадрата ще са по-добре и от 7ците. Ако си готов за 1000 лв KEF Q300 много тежък бас за букшелф /и тях съм ги има, още ми е тегаво..../. Или blackswift ote3 от Румен Суванджиев. Klipsch са много динамични поради високата чувствителност и напрягат доста. Не ми харесват. Ако искаш още по добър звук, отиваш от 2000 нагоре за чифт. Аз съм сигурен, че ако ще дадеш 1000 лв ще вземеш между двата модела като ги чуеш на живо.
    Очаквам да се похвалиш !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #12

    Отговор: Съвет за подходящ стерео усилвател.

    Благодаря за практичните съвети.Сега остава слушането и избирането.Доскоро.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся бюджетен мини-стерео-усилвател
    От Yuraku във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-14, 21:52
  2. Продавам стерео усилвател Yamaha A700
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 10-03-12, 11:45
  3. Продавам Стерео Hi-Fi усилвател NAD C356 BEE
    От ionicle във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-11, 18:33
  4. Продавам СТЕРЕО УСИЛВАТЕЛ YAMAHA AX-570
    От max01 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-11, 13:32
  5. Продавам стерео усилвател Yamaha AX-930 titan
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-11, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе