Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1

    Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Здравейте,

    имам странен проблем, който не мога да локализирам.

    Имам Yamaha V375 ресивер със свързани към него 2 говорителя, централен говорител и събуфер.
    Събуфера е Taga Harmony и има автоматично включване/изключване, на което не може да се регулира чувствителността. От ресивера съм настроил сигнала към вуфера на +10дб, за да гасне по-рядко и съм регулирал нивото от самия вуфер. Някъде на 20% е увеличен. Не че има някакво значение. Кросоувъра в ресивера е на 90Хз, а на вуфера е настроен до край, за да не се влияе от него.

    Свързал съм ги с кабел за събуфер. Ето този:
    5 Metre Pure HQ OFC Shielded 1 RCA Phono Subwoofer Cable Gold 5M 16ft | eBay

    Проблема ми е следния.
    Понякога, при автоматично включване или изключване на събуфера, ресивера пресветва сякаш получава кратък токов удар. Не се изключва. Само спира да подава звук към останалите говорители. Доста е дразнещо, когато се случи по средата на филм. А още по-дразнещо е, когато се случи докато гледам телевизия, защото приемника се рестартира до началния екран и трябва да си избирам отново програмата (доста дразнещо решение от страна на оператора). Мислех, че причината е в защитата от токов удар на разклонителя, в който са включени устройствата, но в последствие ги разместих и ги включих в различни контакти. Проблема продължава.

    Нямам друг кабел, с който да пробвам. Тези с 2-та чинча обират прекалено много шум през втората двойка ако свържа събуфера и ресивера през първата и няма да го изтрая с оглед на факта, че не се случва постоянно. Пробвах да го поразместя малко тоя кабел, защото е леко хлабав и се върти свободно, но нямаше ефект.

    Някакви предложения или предположения от какво е породен проблема? Доста е дразнещо на моменти, особено като е намален звука вечерно време или се гледа филм с диалог, и събуфера се включва/изключва постоянно. В крайна сметка, мога да живея и с това неудобство, но ме притеснява да не е причинен от по-сериозен проблем, който в последствие да прерастне в изгорял компонент.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Чак ТВ приемника ти се рестартира? Ехеее....
    Според мен проблема е в събуфера. При изключен събуфър предполагам не го прави..

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #3

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Приемника се рестартира, защото засича ресивера като изключен. Като го засече включен след краткия ресет - пак се включва в стартово меню. Просто така са го направили. Много досадно.
    При други източници, само звука прекъсва за част от секундата и ресивер премигва, но не се изключва. Не се отразява и на източника по никакъв начин.

    При изключен събуфер няма как да го прави, защото реално действието на включване/изключване и подаването на тоя кратък пулс към ресивера (не знам как точно да го нарека) не присъства.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Пробвай да смениш контакта за субуфера или да завъртиш щепсела. Виж дали ще има ефект. Ако няма ... занеси го на сервиз да го огледат.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #5

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Да разбирам ли, че няма как проблема да е от кабела? Той е още в гаранция.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #6

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Всички кабели може да са проблем. Нали е от Ебей каква гаранция? Съвета ми е да си вземеш един евтин за тест или направо един добър и да не се притесняваш, че може да е от него. Но и захранващите може да са проблема. Контактите ти занулени ли са?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Имах предвид, че вуфера е в гаранция. Сега като го прочетох, видях как е прозвучало.
    Ами, освен да свържа един чинчов кабел и да преживея бученето, което се получава, за да локализирам проблема.
    Нито евтин, нито добър мога да намеря по магазините тук. Като кажа, че искам кабел за събуфер, ме гледат като някой пришълец.
    Този, който имам в момента изглежда ОК. Твърд е, изглежда масивен. Просто ми се струва, че е малко широк от едната страна и не прави контакт.

    Честно казано - не знам дали са занулени. Би трябвало. Ако не бяха занулени, нямаше ли да се чува и бучене от самия вуфер дори и без източник на сигнал? Аз размествах, но вуфера си е на същия контакт на който беше и преди.
    Освен да опъна един разклонител след като пробвам с различен кабел и да видя с друг контакт.

    Подобни малки "шокове" (не знам как да го нарека, защото ресивера не се рестартира реално) могат ли да навредят?

    С какво мога да уплътня минималния луфт между чинча на кабела и буксата на ресивера, за да не е толкова свободно в случай, че това е проблема? Или направо да го стисна с клещите малко

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Да не би да отчита някакво претоварване ресивъра и да му сработва защитата ? Сигурен ли си и в останалите колони ?

  11. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #9

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Пробвай с непрекъснато включен субуфер как ще се държи системата (вместо AUTO го включи на ON). По принцип при Ямаха субуфер сигналът е по-слаб. Тези функции (автоматично включване и изключване) мен лично не ме кефят много и не са доизпипани, затова си го дръж включен ако това ти оправи проблемите.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #10

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Да не би да отчита някакво претоварване ресивъра и да му сработва защитата ? Сигурен ли си и в останалите колони ?
    Ами не знам. Възможно е предполагам. Точно затова се чудех. Защита на ресивера, защитата от токов удар на разклонителя, хлабав кабел, дефектен кабел, дефектен събуфер или просто несъвместимост.

    Останалите колони без събуфера си работят ок. В какво имаш предвид дали съм "сигурен"?

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Пробвай с непрекъснато включен субуфер как ще се държи системата (вместо AUTO го включи на ON). По принцип при Ямаха субуфер сигналът е по-слаб. Тези функции (автоматично включване и изключване) мен лично не ме кефят много и не са доизпипани, затова си го дръж включен ако това ти оправи проблемите.
    Ако не го изключвам няма проблем, защото реално момента с "включването/изключването" го няма. Всичко си е ок. Като се включва/изключва също е ок, но просто самото това едносекундно прекъсване ме дразни.

  13. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #11

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Дръж го включен тогава и няма да имаш проблеми. Смисълът от това да се включва и изключва постоянно ми се губи, особено по време на филм и тихи сцени е неактивен и после трябва да се активизира - тъпо според мен. Освен всичко останало не се изключва, а преминава в stand by режим.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #12

    Отговор: Проблем с вуфер и ресивер Yamaha

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Дръж го включен тогава и няма да имаш проблеми. Смисълът от това да се включва и изключва постоянно ми се губи, особено по време на филм и тихи сцени е неактивен и после трябва да се активизира - тъпо според мен. Освен всичко останало не се изключва, а преминава в stand by режим.
    За мен това е страхотна функция. Моят също се включва и изключва сам само че нямам тези проблеми и никога не съм го усещал кога се включва или изключва. С тази функция просто никога не мисля за включване при гледане на филм и изключване след това, когато има работа субуфера се включва и си я върши 5мин. след това се изключва и си взима заслужена почивка.

    Иначе идея си нямам що тъй се получава при w00x най-добре да се консултира с техник че да не му излезе скъпо. Аз преди време имах проблем с един вентилатор в къщи, когато ресивъра работеше и въпросният вентилатор се включеше се чуваше едно препукване на ОТ само едно пукк и това но на всяко включване. Че докато умувам как да си реша проблема си направих една сметка колко пари имам включени в контакта и веднага си взех едно ей такова http://article.techlabs.by/36_34199_3.html и от тогава нямам проблеми и както се казва спя по-спокойно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам ресивер Yamaha HTR-6030 и Technics SU-500
    От nightrider във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-12, 13:50
  2. Yamaha rx-v765+GTX 460 проблем.
    От svetlio_88 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-12, 13:31
  3. Продавам ресивер yamaha HTR-6030
    От dolnik във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-01-11, 23:27
  4. Проблем с cd player CDX-496 на YAMAHA
    От rudidimitrov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 18-03-10, 22:43
  5. Проблем с ресивер PIONEER SX V900
    От agk във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-09, 20:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе