Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем със свързване на компютър към рисивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Вързал съм техниката по схема 1, но имам проблем със стартирането на компютъра при загасен ТВ (ресивър). Налага се винаги да пускам ресивъра, което ме дразни. Мисля да използвам схема 2. Моля за коментар дали е целесъобразно и евентуално какви са проблемите при подобно свързване.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #2

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    А какъв е ресивъра,моя е вързан по схема 1 като при теб и се получава ,виждам си компютъра и работя с него при изключен ресивър.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    За да се покаже изображение на ТВ ако е свързано по първата схема и ресийвера е изключен той трябва да има функцията Pass Through.

    А какъв е проблема по точно? Целесъобразно ? А каква е целта?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Проблема произтича от това, че се наложи да сменя дъното (старото беше с В85) с дъно с В150 за s1151. Тези дъна не зареждат джама, ако не им пуснеш товар (тв/рисивър). Има вариант за мод с няколко резистора забити в D-Sub, но не ми се занимава. Иначе си работи всичко, но реших да питам, дали във втората схема има нещо проблематично. За целите на експеримента имам наличен и оптичен кабел, но предпочитам да го карам с HDMI.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Т.е. използваш ТВ за монитор ако разбирам правилно? Какъв модел е ресийвера? Ако той няма опцията за която споменах по горе може и за това да не ти се получава. При втория начин на свързване няма да можеш да използваш обработката на ресийвера за видео сигнала/не знам някой да я използва/, но ако използваш оптика от ТВ към ресийвер ще се изпраща звука от всичко пуснато от флашка/кабеларка и други. Няма да можеш обаче да използваш ARC.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Въпросната машина е само за кино (HTPC) няма отделен монитор, а използва ТВ за монитор. Както писах при последното поколение процесори на Интел, операционната система не се зарежда ако няма включен монитор. Има начин за заобикаляне на проблема с един товар забучен на D-Sub, но пак казвам, не ми се занимава да ходя да търся резистори.
    Ресийвъра няма pass through (нисък клас Ямаха RX-V377). Обработката на видеото не ме интересува. Това което ме безпокои във втората схема е дали няма да им проблем с аудио форматите, които при мен са доста пъстри. Като цяло над 85% от филмите са ми BD рипове (контейнери MKV, MP4, малко - AVI, TS), аудиото е AC3, DTS, DTS-HD, FLAC и MP3 (при по-старите моно и стерео заглавия). Системата се ползва само и единствено за кино. Постановката е следната: HDD с филми - PotPlayer с включено хардуерно ускорение на видеото и pass through на аудиото - HDMI изход. Това което ме безпокои е дали аудиото (по втората схема), като отиде в ТВ и после се върне по ARC в ресийвъра, ТВ няма да го прекодира (т.е. от DTS да мине в AC3). Не че ме ми е проблем (като звук не намирам разлика), просто да не се получи така, че някои филми да нямат звук или пък грижи с аудио каналите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Телевизора не декодира нищо. Ако пуснеш от флашка тогава каквото ТВ може да прочете това ще изпрати. Декодирането е съвсем друго нещо ..... В най лошия случай може да изпрати 6 канален звук като 2 канален ....може би за това се притесняваш. DTS може да е с 6 канален звук, както и AC3.

    Ресийвера гледам пище, че има Pass-through виж на Video Features. Разгледай из менюто му от къде може да се включи. Пробвай с него дали няма да се промени ситуацията.

    На какъв режим използваш ресийвера за да гледаш филми?

    EDIT: Хмм прегледах инструкциите за употреба и не видях да може да се вкл/изкл. опция Pass-through. Може би да го прави само с посочените сигнали /4к и 3д/ и то при вкл. състояние, което не ни "топли". При мен ето как е в менюто:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 17-11-16 в 13:53.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    ... В най лошия случай може да изпрати 6 канален звук като 2 канален ....може би за това се притесняваш.
    Точно това ме притеснява. ТВ е един "прехвален" Панасоник TX-40AS640, който е с отчайващ софтуер (търсех нещо малко по-голямо, но вече нямаше читав "прост" ТВ), та в тази връзка се опасявам да не започне да ми прави номера.

    Pass through го има по-нагоре в гамата. Ниският клас са с базови функции, но за толкова пари толкова дават . Като имам време ще пробвам (схема 2) пък да видим какво ще излезе.

    А и още нещо, от известно време не ми работи управлението на звука (ресийвъра) от ТВ посредством HDMI ARC. Преди бичеше, но сега не ще. Кабеляка не е местен, просто не подава команда към ресийвъра да даде жега , та се налага да ползвам дистанционното на ресийвъра. При усилване през дистанционното на ресийвъра на ТВ ми излиза индикация за усилване на звука. Кабелите (HDMI) са някакви евтини (към 15-20 лв за 3 м.), купих ги от Амазон уж бяха доста хвалени (висок рейтинг), та може и те да са...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    За да слушаш реално 5.1 ресийвера трябва да е на Straight режим. Иначе минаваш през изкуствена преработка и всичко се омазва! Също на екрана мисля се показваше Multi Channel In или формата който звучи .... не помня точно кое беше при Ямаха. Ако си го сложил на DTS: Neo да речем ще имаш допълнителна обработка. Пак ще се чува от всички колони, но няма да е това което трябва. Иначе тоя модел Панасоник го бях оглеждал преди да си закупя моя, но нито картината ми хареса, нито менюто и се насочих към друг. В последствие видях доста народ с проблеми при свързване с HDMI и други от този тип.

    Пробвай Схема 2 и каквото стане.

    Изключи от контакта и двете устройства за няколко минути и ги включи отново. А може и кабела да е прищипан/пречупван и да е прекъснат. HDMI са доста крехки ...има и здрави, но са доста по скъпи и някак няма смисъл да даваш излишни пари. Ако е много дълъг кабела също не е добре.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Изключи ги от контакта и ще се оправи - ако имаш IPTV на Виваком - там търси проблемите , вкарва грешки СТБ-то им , а и кабела (то и СТБ-то де) е с посредствено качество.

    Ако при загасяне си оставил ресивъра на съответния вход, на който е включено РС-то пак ли не се включва?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #11

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    ...
    Straight е естествено, няма НЕО, няма ДЕО
    Кабелите изглеждат наред, няма пречупено, за тези пари съм повече от доволен. Не мисля, че проблема е в тях, но нищо не бива да се изключва.
    ТВ го взех, че старото 32" нещо ми умаля пък и беше на цена, която можех да преглътна. По принцип харесвам цветовете на Панасоник. Някога си мечтаех за Филипс, но знаеш там как се стекоха нещата и реших да взема това чудо. В него ме дразни липсата на таймер за събуждане, интернет (кой сърфира през ТВ), наличието на 3D (включено по погрешка цели 2 пъти) и липсата на пълноценно EPG, поради спецификата на мрежата. Иначе от към настройки на картината е меко казано лудница.
    Ще пробвам да ги изключа пък да видим какво ще стане.


    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ...
    Ползвам кабелна телевизия от НЕТ 1. За всеки случай преди време сложих един галваничен разделител на Teleste, за да няма драми.
    Да, не се включва рисийвъра. Включва се само ако пусна ТВ и преди това съм пускал рисийвъра, компютъра не го пали.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Имах предвид дали се включва компютъра при загасен ресивър оставен на съответния вход за РС и включен тв ? Би трябвало да се включва . Вече при изключени тв и ресивър не знам , явно е нещо специфично за дъното и софтуера му ...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #13

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Имах предвид дали се включва компютъра при загасен ресивър оставен на съответния вход за РС и включен тв ? Би трябвало да се включва . Вече при изключени тв и ресивър не знам , явно е нещо специфично за дъното и софтуера му ...
    Не адаш... няма значение, ще пробвам другата схема за свързване и толкова В краен случай ще му сложа един товар на аналоговия изход и готово.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Отговор: Проблем със свързване на компютър към рисивър

    Ясно, явно е пестено при ниските серии ... С вариант 2 не съм много сигурен дали ще минават новите формати DD trueHD/DTS-HD MA ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Свързване на телевизор към рисивър.
    От drecolli във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-16, 07:52
  2. Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?
    От wrathchild във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 17-07-15, 23:00
  3. Самсунг PS50B430 проблем при свързване на компютър
    От in7ane7 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-11, 14:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 12-01-09, 12:05
  5. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе