Резултати от 1 до 3 от общо 3

Избор на озвучаване за телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    27
    #1

    Избор на озвучаване за телевизор

    Здравейте, имам нужда от съвет.

    Проблема е, че наскоро си купих сеттоп бокс с андроид и започнах да гледам филми от него вместо от пс-то. Но се оказа, че звука на телевизора е ужасен и се налага да търся външни тонколони. Идеята ми е да ги вържа нещо директно към аудио изхода на тв-то, погледах има ARC HMI и digital audio. Въпроса е какво да е това "нещо"?

    Дали да търся готови 5.1 решения като отчасти не ми се иска да опъвам кабели из стаята или варианта 2.1 и да търся качествени тонколони? Ще ми трябава ли ресийвър в случая, че звука ще излиза от тв-то? Бюджета е около 500-1000 според зависи. Дори съм отоврен за предложания на старо нямам проблем с това. Не съм много в час за това моля за съвети.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2

    Отговор: Избор на озвучаване за телевизор

    ако водещ критерии са липсата на кабели, то от моя гледна точка вариантите са 2:
    1. саундбар - готово решение с цени от около 300-400 лв до ...
    2. стерео усилвател с 2 тонколони (стоящи или букшелф според наличното място). Имаш опции както за нови, така и на старо.
    Ако се спреш на вариант 2 ще имаш по добри резултати при слушане на музика. Също така при 2, може би директното връзване към андроид сетопбокса да е по-добрия вариант.
    Вариант 1 би трябвало да декодира сам аудиото при гледане на филми с многоканално аудио.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #3

    Отговор: Избор на озвучаване за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от bioz Виж публикацията
    Здравейте, имам нужда от съвет.

    Проблема е, че наскоро си купих сеттоп бокс с андроид и започнах да гледам филми от него вместо от пс-то. Но се оказа, че звука на телевизора е ужасен и се налага да търся външни тонколони. Идеята ми е да ги вържа нещо директно към аудио изхода на тв-то, погледах има ARC HMI и digital audio. Въпроса е какво да е това "нещо"?

    Дали да търся готови 5.1 решения като отчасти не ми се иска да опъвам кабели из стаята или варианта 2.1 и да търся качествени тонколони? Ще ми трябава ли ресийвър в случая, че звука ще излиза от тв-то? Бюджета е около 500-1000 според зависи. Дори съм отоврен за предложания на старо нямам проблем с това. Не съм много в час за това моля за съвети.
    Ако ще купуваш ново по добро от саундбар за тези пари няма.Особено в долната граница.При покупка на старо в Олх е пълно с готови 5.1 .комплекти.Ефтините решения са Магнат или Кантон.Алуминиевите им колонки вадят звук в пъти по добър от ТВ и са доста компактни.С подходящ ресивър подържащ поне ДТС през оптика си спретваш домашно кино за 600-800лева.Ресивъра бих ти препоръчал да го вземеш от Ибей.


    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Озвучаване на апартамент
    От Landlubber във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-17, 16:12
  2. Избор на аудио система за озвучаване ( тв )
    От gurcayy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 16-02-15, 18:38
  3. Моля за помощ - избор за озвучаване.
    От binev_out във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-10, 08:50
  4. Озвучаване на автомобил
    От zdraveniak във форум Автомобили
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-09, 20:47
  5. Software за озвучаване
    От rony във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-05-04, 10:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе