Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Съвет за покупка на АV рисивър от UK

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #1

    Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    С оглед падането на курса на британската лира и доста апетитните цени на техниката в UK обмислям поръчката на АV рисивър от там. Линкове няма да давам, всеки може да си направи сравнението за модела, който го интересува.
    Освен евентуален проблем с гаранцията какви са плюсовете и минусите, които виждате.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Гаранцията на 99% съм сигурен, че няма да важи за България. Транспортните проблеми също не са за подценяване, че ако дойде и не включи .... увисваш. Разликите в цените, които да си струват, съм забелязал само ако съответния ресийвър е стар модел или е последна бройка. В зависимост от изискванията ти вече избираш. Все пак и зависи колко по евтино може да се намери.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Разликата в цената на всеки модел ще е различна, но Денон-а, който съм загледал го намирам с разлика от 500 лв. Бях харесал и едни мострени ОТ Монитор Аудио, но докато се начудя ги отнесоха.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Е дай модели конкретни .... така по усет ли да ти препоръчаме Например ако цената на ресийвера е 3000лв. и го намираш за 500лв. на долу никак не си струва и т.н. Предполагам не искаш да даваш линкове, че да не вземе някой да те изпревари, но така на сляпо как да те посъветва човек.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Преди 3-4 години някъде си поръчах ресивър на Денон от Англия (заради по-изгодните цени), а от там ми го донесе гъбко до моя град, защото нямаше възможност за доставки извън ЮК. Нямаше никакви поражения по кашона, камо ли по ресивъра. По същото време от ebay.de пак с посредник си взех ОТ и отново всичко беше изрядно. До ден днешен нямам повод да се оплача, всичко бачка без проблеми (да чукна на дърво). Всеки сам преценява дали от чужбина или от България да си пазарува, каквото и да било.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Не исках да правя (анти)реклама на сайтове затова не дадох линкове. И моята идея беше с "гъбко" или с познати, които се прибират от там за лятото. Не става дума за изпреварване, рисивъра е нов, а не на търг или мострен. Въпроса ми беше принципен. Модела е DENON AVRX2200W . Намира се за около 300 GBP (без доставка), а в Бг попадам на цени от 1300 лв.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Имам X2000 и свири малко "тънко" за музика. Много внимавай с какви колони ще го окомплектоваш. Ако няма да се слуша кой знае колко претенциозно на стерео обаче ще ти свърши работа. В противен случай се напъни и вземи модел с pre-out поне за предните. В последствие ще благодариш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Благодаря за съвета!
    Мострените колони, които изтървах бяха фронтални Монитор Аудио бронз 5. От съветите, които получих четейки форума, много е вероятно да бъде окомплектовано с Dali Zensor. Не знам дали ще мога веднага да направя 5.1, по-скоро ще купя само фронтални за начало. Досега не съм слушал изобщо качествени компоненти, но имам желание да похарча някой лев и за тоя кеф : )

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Зенсора не са лоши, но на първо време може да помислиш за една добра стерео система и после да надградиш до 5.1 /ако изобщо стигнеш до там, че и бюджета трябва да скочи доста/. Аз сега стерео слушам с друг усилвател, а Денона го използвам само за кино. И също е добре всички колони да са от една серия.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Не съм човек, който често си сменя вещите, така че каквото и да купя, вероятно ще го ползвам с години. Затова предпочитам да купувам качествени неща, които ми дават и възможност за ъпгрейд.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Да не те разочаровам, но тези колонки са доста нисък клас .... ако се поразровиш ще разбереш къде се намират точно. И все пак са на доста по добро ниво от готовите комплекти по полисите! Първо обаче иди в магазин, който ги предлага и ги сравни с други подобни .... може точно тези да не ти харесат.
    Щом за начало ще е само стерео съвета ми е да вземеш един читав стерео усилвател втора употреба и предни, за да ги използваш адекватно. В последствие ако така и не се откажеш от 5.1 звук взимаш ресийвера и останалите колони.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #12

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Взимай ... аз взех преди да падне лирата - понеже всеки месец по част от уредбата ... и усилвателя и предните бяха още в началото. Чак последното нещо - баса - го взех след референдума, 70лв спестени от разликата в курса. Значи гаранция така или иначе няма да има, независимо ти къде си и магазина къде е. Поне с англичаните си знаеш, че ти продават нещо ок. С нашите имаш едни въображения, а опре ли се до гаранция - милиони микроби ще умрат? не, милиони нервни клетки умират, и то на клиента. Голямо преимущество - нещата, продавани в UK имат описание на английски! Докато нещата, продавани у нас - на китайски и турски. Е, поне за мен е бонус това. Гъбко докарват на кило, усилвателя е 12-13кг, а колоните са много. Безплатен съвет - търси наземни колони предпоследен модел, намират се нови понякога. На половин цена са - колкото такива за шкаф - обаче в тях е истината. Wharfedale diamond 220 срещу 155 ... загубена битка. А дойдоха на една и съща цена ... 220-ките отидоха за задни. Следващия безплатен съвет е, че най-добре 5-те колони да са от една серия, може различни модели, но една серия - просто така ги правят да са съзвучни. В смисъл не че няма да свирят и ще е оужас, ако са различни, но като са в една серия са ги запланували да си пасват предните и задните и средната. Баса вече е отделно, нали. Отдели време да помечтаеш за цял комплект ... дал би ти допаднало, дали си заслужава ... На почти всичко вече гаранцията му е към производителя - значи като получиш нещото отиваш на сайта на производителя и се регваш и това е. Как ще им пращаш стоката си е твой проблем. Така че реално има гаранция, само дето от тук ще е твърде скъпо да се ползва. От къде си го купил значение няма. Някои неща в UK ги продават само с техния захранващ кабел - обикновен компютърен захранващ кабел е 5-10лв, ако се наложи. Има и преходници към шуко в продажба, не е проблем. Разбира се, оглеждаш читави магазини. В моя случай audioaffair и petertyson и exceptional-av като това последното си е просто ширпотребен магазин, ама има някои ниски цени а и всичко си е перфектно точно по доставката. Има някои магазини, дето не пращат до пощенска кутия. А други трият ID-то от името, съответно като куриера (най-често DPD) ти прати мейл с проследяващия номер отиваш в гъбко и си описваш праката, която чакаш ... всичко работи. Успех ~~~

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #13

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    10x RaveUnit, доста полезно мнение.
    точно в petertyson гледах денон-а за 300 техни пари : )

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    14
    #14

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Реших да не отварям нова тема а да ползвам тази, интересува ме някой купувал ли е refurbished усилвател от Uk и заслужава ли си, дали е оправдан риска, все пак разликата с нов е доста голяма, попаднах на оферта за Денон 2200 за 250£.

  18. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #15

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Пазарувам активно стоки от Англия от 2010 година насам и допреди година-две ги получавах чрез куриер до България. Всичко което съм купувал е работило добре и безпроблемно. От известно време вече живея там и по разбираеми причини продължавам да пазарувам от сайтовете. Може и само при мен да се е създало такова усещане, но има коренна разлика между продавачите, на които попадах преди 5 години и сега, и то не към добро. От два купени харддиска от два различни магазина, първият пристигна потрошен, пластмасата около портовете беше буквално смазана, въпреки че пратката беше регистрирана като чуплива и целият пакет беше облепен със стикери "Fragile". Вторият изобщо не го получих, като куриера дори имаше наглостта да твърди, че имал мой подпис, оставен срещу получаването на пратката. И в двата случая, докато докажа истината и получа refund мина по един месец. В трети случай компютър, обявен за такъв в перфектно състояние отново пристигна на части, като този път се оказа, че проблемът не е в куриера, а в продавача - бил е некоректен и към други потребители, Ebay спряха акаунта му и възстановиха дадената сума, но за това отново отидоха 2 седмици.

    След тези случки, ако все още живеех в България, сериозно бих се замислил дали да продължавам да купувам. Може би си струва риска за определени неща, които се намират трудно в България или разликата в цената е осезаема, но за нещо, което го има навсякъде и струва с 20-30-50 лв. по-евтино зад граница, никога не бих рискувал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за покупка
    От evilvanko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-14, 09:41
  2. Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?
    От hellje във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 19-01-14, 23:53
  3. Съвет за покупка на PDA
    От Niakoi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 22-08-11, 18:56
  4. съвет за рисивър ?
    От kmonev във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-10, 17:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе