Резултати от 1 до 9 от общо 9

Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    3
    #1

    Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Имам едни стари руски слушалки "Феникс ТДЦ-8", които са били с накрайник 5-контактен DIN (сега го няма само кабелите стърчат). Искам да ги направя да са работещи и не знам кой от вариантите е най-добре и изобщо не съм сигурен дали всички изпълнения са възможни.

    Ето и слушалките:
    https://www.avito.ru/moskva/audio_i_...sssr_783422383
    Казахстанский компьютерный портал - Статьи: Феникс ТДС-8 наушники производство СССР

    Вариант-1
    Намирам 5-контактен DIN и запоявам по местата има (само трябва да разбера кое къде е било).

    Вариант-2
    По интересно ми е дали мога да вържа 3,5мм jack и да проработи на компютър или други цифрови устройства?

    Вариант-3
    Или свързване с 6,35мм jack.

    Съществува и вариант-4 при който слагам като първоначалния DIN и използвам с преходник, тук намерих такъв за 3.5mm
    KUZMOV ELECTRONICS: F-JC35W-DIN5G

    или това
    http://www.conrad.com/ce/en/product/...a-Professional

    Според някои отзиви слушалките са високо качество, други казват, че са средно качество (липсват високи и ниски, само средните са добре). Някой ако е имал същите слушалки може да сподели опит, знам само че са на 35 години и нямам спомени от звучението им.

    Ще съм благодарен на всякакви съвети за това кой вариант е най-добър и изобщо възможен.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Лично за мен , ако нямаш схема , вариант 4 е най-безболезнен и най-логичен .После дали ще ти хареса звука си е строго индивидуално .

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #3

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Според мен, няма никаква пречка да си запоиш един 3,5мм jack и да ги ползваш - аз напоследък не си купувам от евтините по 20-50 стотинки жакове от нашите магазини като Елимекс/защото са ужасни, стопяват се при запояването, после превъртат и не правят контакт/, ами си изрязвам с остро ножче дръжките на жакчета от стари повредени слушалки до това положение :
    Запоявам жичките и после правя/оформям нова дръжка от лепило Poxipol прозрачното, като се втвърди може да се пили, шкури и боядиса.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #4

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Никакъв проблем и схемата е лесна - върха на жака е ляв канал, гривничката е десен, най външното е маса.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Интересно че имаше 5 конектора, а са 3 кабелчета (бял, червен, зелен). Дали мога да използвам 3-контактен DIN и ще има ли разлика с 5-контактиния, който е бил преди (ако избера вариант 4)?

    Все пак дали не знаете от някой сайт където мога да си поръчам надежден 3,5мм jack, без да се налага да правя подобрения. Само се нядявам тази мрежестата част от продължението да влезе в кабела, без да се налага да я режа - кабела е дебел около 4,5мм-5мм. ще пробвам варианта с 3,5 мм жак, ако не ще върна стария.
    http://www.cable.bg/cable_images/F-042.jpg

    3,5мм и 6,35мм с еднаква схема ли са, имам предвид ако и двата са стерео ще има отново 3 места за закрепване за 3-те кабела (ляв, десен канал, маса)?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #6

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    На петицата ( DIN ) масата е в средата, от едната страна по стандарт са входове, от другата изходи (не помня кое къде беше) тия които са само с три извода са моно (вход маса и изход) Има и професионални конектори с три пина, но те са значително по големи като размери и диаметри на пиновете и едва ли питаш за тях....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #7

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Здравейте,

    Ползвал съм следните букси:
    https://vikiwat.com/konektor-f-834-stereo-plug-3-5mm-pozlaten.html
    имат и предходници: https://vikiwat.com/c-prehod-f174a-stereo-3.6-5-ca-gn..html
    От дин 5-цата се ползват три от пиновете когато е за слушалки:


    • 2 – този в средата е общия край;

    • 1(погледнато първия от ляво) е ляв – вход или изход според мястото където ще се включва;
    • 4(между 1 и 2) е десен - вход или изход според мястото където ще се включва;
    • 3(погледнато първия отдясно) е ляв – вход или изход според мястото където ще се включва;
    • 5(между 2 и 3) е десен - вход или изход според мястото където ще се включва.

    Поздрави!


  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Взех си този позлатен конектор
    https://vikiwat.com/konektor-f-834-s...-pozlaten.html

    Отначало тестово свързах 3-те кабелчета за да разбера кое къде да запоя.

    - Бялата жичка свързах към външната част - маса
    - Зелената към страничната гривничка - десен канал
    - Червента към върха на жака - ляв канал

    При това свързване просвириха и двата канала равномерно (при тествово допиране на жичките).

    Първо свързах масата, после десния канал и накакрая левия . Когато включих буксата левия канал не свиреше, разпоих го и запоих наново и отново не се чуваше.
    Наложи се да разпоя отново десния и левия канал. Сега като допирам жичката за десния канал си свири нормално както и преди, независимо дали е допряна в центъра или страничната гривничка. Но левия канал дори и при допир на двете места не издава звук (чува се едвам доловим звук - при пълна тишина и усилване до край).

    Заголих проводника още малко за да има по-голям допир, но отново няма звук.

    Реших да отворя кутийката по протежението на кабела, в нея има също свързани жички (както на снимката в единия линк). Допрях червниуя цвят за левия канал и там се чу нормално. Сега излиза че някъде по кабела се губи звука, щом до средата стига.

    Малко е странно как в началото имаше звук и на левияканал след това се изгуби, сега не знам какво мога да коригирам за изкарам звук на търсения канал?

    - - - - - - - - - -

    Успях да се справя с поправката на слушалките.
    Оказа се че един от кабелите в спомената кутийска не прави хубава връзка, след запояването му се появи звука от търсения канал.От там нататък дозапоих жичките на правилните им места.



    Слушалките свирят средни качество при правилни настройки на еквалайзери изкарват доста приличен звук.

    Благодаря на всички включили се в темата!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от yordanp; 04-05-17 в 22:15.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Стари слушалки Феникс - замяна на DIN с Jack (3.5, 6.35 mm)

    Браво! Супер майстор си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-12-08, 02:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе