Здравейте колеги, имам един стар ресивър на Samsung ss-4350 от 70 те години, много готин и много готино свири, причината за да прецакам радиото е че има два стрелкови индикатора, които съвсем бяха замръзнали без да се движат, единия показва сила на сигнала, другия точност на сигнала на радиото. Отворих ресивъра отпуснах малко винтчетата на двата индикатора и пак заработиха като едно време. Но в стремежа да ги пробвам без да ги монтирам, зад тях има една пластина която ги държи, съвсем изключих за нея, пуснах ресивъра видях че работят и го спрях, но ми замириса нещо на изгоряло, и кога погледнах пластината опряла на едни изводи на платката на предусилвателя, предполагам може да е окъсила, щото сега от радиото ми работи само десния канал. Когато щракна на МОНО работят и двата. Пуснах сигнал от CD плеър и при него няма дерт бачкат и двата канала, значи самия усилвател е ок, но предусилвателя от радиото нещо е станало. Някои наема ли се да удари едно рамо да ме насочи къде какво да премеря и евентуално да сменя ако ще и на сляпо или да търся сервиз да го дам, макар че втория вариант по не ми се ще, че може ме одрусат 40-50 лева за ресивър които съм купил за 50 и слушам в гаража само Ако има човек които ги разбира ще кача снимки и всичко което е нужно, опит има достатъчно за да сменя всичко нужно по платката без проблем, дори да са няколко елемента с налучкване, не искам да търсим кои точно е издумкал. За съжаление не мога да намеря схема в нета. Знам че тва което искам е малко дори много сложно да се случи през интернет, и ако чак е толкова невъзможно моля за съвет къде да го нося да го оправят.