Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Препоръки за озвучителна техника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    1
    #1

    Препоръки за озвучителна техника

    Здравейте,
    Имам нужда от помощ в избора на озвучителна техника. Ще помоля да бъда извинен за незнанието си, за съжаление съм поизостанал, последният ми усилвател беше от каменната ера, самият той не, но колоните му бяха от този материал. Попрочетох за съвременните устройства и за жалост нямам увереност, че ще мога да се справя с избора. Файловете ми с музика са предимно във формат flac и ape и са качени на един NAS Zyxel 325. Помещението е около 40м2 с неправилна форма и височина 2,80м., няма съседи, макар че силата на звука не е приоритет. Стартов бюджет 1400 лв., нисък е, но търпи развитие и нямам нищо против втората употреба. Имам визия за стерео усилвател с мрежови плейър /стриймър/ и стоящи колони. Не искам да се отказвам и от услуги като Spotify и HDMI вход, все пак няма да съм единствен ползвател. Ще помоля за помощ в изчистването на визията и в избора на устройства. Питайте ако има нещо за доизясняване и благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #2

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    За стерео гледай направо секънд хенда , има читави и хубави неща. В този бюджет и колоните ще са от базара. Голямо ти е помещението , ще иска мощ. Мрежови плеър - поогледай Амазона.
    https://bazar.bg/obiava-28889585/yamaha-r-s700
    https://www.amazon.de/Yamaha-r-n803d...1&ts_id=571780
    https://www.olx.bg/ad/usilvatel-yama...tml#92b8163273
    Този пост е редактиран от Slusatel; 24-07-20 в 18:50.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #3

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Цитат Първоначално публикувано от audit Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам нужда от помощ в избора на озвучителна техника. Ще помоля да бъда извинен за незнанието си, за съжаление съм поизостанал, последният ми усилвател беше от каменната ера, самият той не, но колоните му бяха от този материал. Попрочетох за съвременните устройства и за жалост нямам увереност, че ще мога да се справя с избора. Файловете ми с музика са предимно във формат flac и ape и са качени на един NAS Zyxel 325. Помещението е около 40м2 с неправилна форма и височина 2,80м., няма съседи, макар че силата на звука не е приоритет. Стартов бюджет 1400 лв., нисък е, но търпи развитие и нямам нищо против втората употреба. Имам визия за стерео усилвател с мрежови плейър /стриймър/ и стоящи колони. Не искам да се отказвам и от услуги като Spotify и HDMI вход, все пак няма да съм единствен ползвател. Ще помоля за помощ в изчистването на визията и в избора на устройства. Питайте ако има нещо за доизясняване и благодаря предварително на отзовалите се.
    Не споменаваш нищо за тонколоните. 1400лв за тонколони + усилвател ли са?
    Аз лично не съм попадал на стерео усилвател с HDMI. Повечето нямат декодери/DAC-ове в себе си, а са само усилватели. Тези с DAC-овете пък нямат HDMI входове.

    Вариантите ти са 2.
    Усилвател с вграден DAC, като например Marantz PM7000N. Не съм го слушал и не знам дали е хубав. Само го давам като пример за модел устройство.
    Усилвател без вграден DAC, като болшинството стерео усилватели и отделен плейър.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника


  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #5

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    За бюджета който си определил, не стига (както споменаха съ-форумците) и за усилвател и ОТ (тонколони), като се има в предвид големината на помещението.
    Трябва да гледаш подови/стоящи ОТ. Като цената на начален клас изчерпва бюджета:

    DALI SPEKTOR 6 BK 2-Way

    DALI Zensor 7

    Q Acoustics Q3050i

    Като от Dali-тата, до 1200 лв. се предпочита стария модел Zensor 7, защото ще имат по голямо звукова налягане и са по-висок клас.
    Но са на изчерпване на количествата. Защото вече се замени от новия модел Oberon. Който е значително по скъп.
    За над бюджета тези:

    Monitor Audio Bronze 6

    Monitor Audio Bronze 500


    Но, при всички ОТ, важи правилото ,че трябва се преслушат преди да се вземат.
    Щом се търси бюджетно решение, е по добре в случая бюджета да отиде 2/3 за ОТ, останалите 1/3 за стерео усилвател.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Абе и в 1400лв може да се вмести за нови компоненти - вече дали ще му хареса си е строго индивидуално, но варианта си е приличен бюджетен такъв .
    https://edigital.bg/usilvateli/yamah...cheren-p525772 / https://edigital.bg/usilvateli/yamah...cheren-p639882

    https://www.technomarket.bg/tonkolon...black-09167173
    Този пост е редактиран от svetlio1; 25-07-20 в 00:34.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    За около 1400лв май е по-добре да се гледа техника втора употреба. Особено за стерео. Има страшно много стерео усилватели в продавалниците, а те не се влияят от модерни технологии.
    Единственият компонент, който е по-добре да се вземе нов, е плейъра.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #8

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Човека иска стрийм, затова съм линкнал Ямахите / следя обявите просто/, някои от моделите са с дак + изход за суб. Колоните са по личен вкус, много персонално. Купува усилвател и пробва . Ако ще е прав стерео усилвател не препоръчвам евтина Ямаха, по-добре някой Техникс клас АА , 90 + вата. За Сони есприт няма да говорим , че държат цена. Плеър не му трябва доколкота разбрах , а стриймър.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 25-07-20 в 21:25.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #9

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Човека иска стрийм, затова съм линкнал Ямахите / следя обявите просто/, някои от моделите са с дак + изход за суб. Колоните са по личен вкус, много персонално. Купува усилвател и пробва . Ако ще е прав стерео усилвател не препоръчвам евтина Ямаха, по-добре някой Техникс клас АА , 90 + вата. За Сони есприт няма да говорим , че държат цена. Плеър не му трябва доколкота разбрах , а стриймър.
    На Yamaha R-N301 изчезнаха онлайн радиат-а преди около година.
    Ако, ще комбиниран стерео ресийвър стриймър е по -добре да се търси нов модел(2019/2020). Защото, явно на старите им режат мрежовите функции/екстри.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #10

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Не смениха vtuner с netradio , че тунера стана платен. Нови модели евентуално ще има през септември или догодина , че има голямо брожение между фенове относно новия дизайн. Не искат токмака по средата и малкия дисплей. И корона вируса ги цака в Азия яко.

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #11

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Не смениха vtuner с netradio , че тунера стана платен.
    T.e. се заплаща. Стана ми стана ясно от чуждите форуми. Но на по старите модели нямат нов firmware и съответно netradio не може да се "подкара".

    П.П. Това имах в предвид, като написах предният пост.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Вградени интернет радиа и други функции имат смисъл само ако не разполагаш никакъв външен източник. Предполагам че щом се купува такава техника към нея ще се включи я смарт телевизор, я компютър а дори в най -лошия случай може и телефон. Всяко едно от тези устройства има много по богати възможности от кой да е вграден в усилвателя/ ресивър плеър.

    В тоя ред на мисли аз бих си взел за усилвател примерно това:
    https://www.olx.bg/ad/denon-avr-2311...tml#ff5075623e
    https://www.denon.com/bg-bg/shop/avreceiver/avr2311

    За колони - от опит казвам че няма значение една колона колко струва и каква марка е - важно е дали ти харесва как се чува. До хиляда лева със сигурност могат да се намерят много добри колони втора ръка. Така че за 1400лв може да се спретне прекрасна система за домашно озвучаване.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #13

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    За колони - от опит казвам че няма значение една колона колко струва и каква марка е - важно е дали ти харесва как се чува. До хиляда лева със сигурност могат да се намерят много добри колони втора ръка. Така че за 1400лв може да се спретне прекрасна система за домашно озвучаване.
    Чак, пък да няма значение OT, каква марка е. Ами ако е неизвестна куче марка.. Иначе могат да се открият добри попадения стига да не са напъвани и избушени стари ОТ. И винаги има риск
    Относно многоканалния AV ресийвър който си постнал, много стар модел, лисват HDMI 2.0/1 (UHD 4K) съвързаност и поддръжка на съвременните формати.

    Останах с впечатлението, че автора търси да си спретне стерео система с мрежови функции, а не многокална.
    Ако, беше така то JAMO S 809, pack-a, щеше да е първо в списъка. Защото са прилични за кино система.
    ТОНКОЛОНИ JAMO S 809 5.0 HCS WALNUT

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Аз изказах моето лично мнение спрямо моите нужди и опит. Моят ресивър е още по стар от този който съм посочил и пак ми е достатъчен. Не че не мога да си взема последен модел но за момента не изпитвам такава потребност. За мрежовите функции - казах вече - всяко едно съвременно устройство ще е много по функционално от това да ползваш вградени такива в усилвателя.

    За ОТ може да ти прозвучи еретично но отдавна съм се отказал от готовите серийно производство. Моите лично са правени и ми струваха 600лв. Преди да ги купя (преди доста години) обикалях по магазините за техника и тези който долу-горе ми харесваха на слух започваха от 2000 лв нагоре. Е аз толкова пари за два гълъбарника няма да дам. Обадих са на приятел от хайфистките среди и той ми предложи тези които имам. Още докато ги чух разбрах че това са моите колони.

    Според мен щом човека разполага с казана сума не си струва да се хвърля на някакви скъпи маркови неща половината от цената на които е заради марката. А и заради един мрежов плеър да дадеш няколко хилки като повечето други функции я ги използваш някога я не.... не си струва.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #15

    Отговор: Препоръки за озвучителна техника

    Според мен щом човека разполага с казана сума не си струва да се хвърля на някакви скъпи маркови неща половината от цената на които е заради марката. А и заради един мрежов плеър да дадеш няколко хилки като повечето други функции я ги използваш някога я не.... не си струва.[/QUOTE]
    За мрежов източник/плеър може да се използва RPI4/RPI3 + DAC HAT.
    Пример:
    A beginner's guide to Raspberry Pi streaming

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предложение за озвучителна система в хол
    От mtvachev във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 20-03-18, 22:32
  2. Избор на озвучителна техника???!
    От dzhinsov във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-16, 19:17
  3. Сборка на озвучителна система
    От ssamm22 във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 18-09-14, 08:25
  4. Избор на озвучителна система
    От zizu във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 39
    Последно: 10-01-08, 00:11
  5. препоръки за HDD
    От ivo80 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 31-01-02, 23:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе