Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Избор на озвучителна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #1

    Избор на озвучителна система

    Здравейте!
    Необходима ми е помощ за избор на озвучителна система. Засега съм се спрял на два модела.

    1. Creative Inspire P5800(5.1)
    18W/Sub + 5x8W/Satellites

    2. Logitech X-530
    70W RMS

    Не съм чувал нито едно от тях как звучат, затова молбата ми е ако някой има някакви впечатления и препоръки да сподели. Ако пък има някакъв друг модел по качествен и в този ценови диапазон може да предложи. Системата ще се включва към Dvd плеър samsung p355.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #2

    Re: Избор на озвучителна система


    Искам да те попитам, понеже и аз имам такъв DVD player, но не си спомням да имам отзад изходи за 6 канала, как ще включиш surround системата или ще ползваш само stereo? Благодаря!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #3

    Re: Избор на озвучителна система

    Dvd-то има три аудио изходи
    audio output (Cinch), optical digital output и digital audio coaxial output. Нй-вероятно ще използвам аналоговия изход към аналоговия вход на озвучителната система.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от zizu
    Dvd-то има три аудио изходи
    audio output (Cinch), .......
    Колко чинча са, 2 или 5? Това пита @sorrowsad .
    Другия вариянт е ако озвучителната система има цифров вход (оптичен или коаксиален), но това ти ще кажеш - аз не съм виждал нито едно от двете за да мога да преценя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #5

    Re: Избор на озвучителна система

    Аналоговия изход на Двд-то има 2 чинча.
    Не съм ги виждал и аз все още самите аудио системи. Намерих документация за Creative и там видях, че има аналогов вход aux.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от zizu
    Аналоговия изход на Двд-то има 2 чинча.
    Не съм ги виждал и аз все още самите аудио системи. Намерих документация за Creative и там видях, че има аналогов вход aux.
    Значи - стерео.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #7

    Re: Избор на озвучителна система

    за logitech-a сам сигурен, че има само аналогов вход през 3 стерео жак-а. (все пак е мислен за pc), но има и една джаджа за X-box/PS (подобна на тази http://www.logitech.com/index.cfm/pr...ONTENTID=10050) ), която ще свърши работа за upmix-ването до 5.1.
    Creative-то е във същия ценови клас, такаче ме съмнява да има дигитален вход, а незнам дали има и тая джаджа за upmix-ването.
    Ако ДВД-то поддържа 5.1 през дигитален изход си струва да се ръснеш 100-ина долара отгоре за Z серийте на Logitech.

    Лично моя фаворит е Logitech X-620 - има невероятно плътен бас за система от този клас.

    ааа и големия проблем на сичките изброени системи е, че са им къси кабелите...трябва да си купиш чинч удължители, ако ще озвучаваш стая по-голяма от 2x2.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #8

    Re: Избор на озвучителна система

    "dark" този адаптер, който си показал като че ли ще свърши работа. Не бях виждал досега подобно нещо. Кажи знаеш ли от къде може да се намери в БГ и каква му е цената?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #9

    Re: Избор на озвучителна система

    аз лично когато ми трябва нещо измислено в .bg се мятам до раковски и питам в http://www.reset.bg или http://www.comelsoft.com. те имат такива простотийки. но тази джаджа я има стандартно в пакета на X-620. тай, че кат сметнеш допалнителната и цена и я прибавиш към тази на 530... получаваш цената на 620... пък имаш още една колонка в повече и по-качетвен бас.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #10

    Re: Избор на озвучителна система

    А някой може ли да ми каже спешно/много спешно/ има ли някое от двете дистанционно управление?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #11

    Re: Избор на озвучителна система

    Creative-ската система има дистанционно с кабел на което има регулатори на volume-a и на баса. За Logitech не съм 100% сигурен, но и те трябва да имат същия тип дистанционно.
    Обаче, ако DVD плеъра наистина има 2 чинча за аналогов изход, то това значи стерео. Ако го вържеш към AUX-а на колоните получаваш отново стерео. Онази джаджа ми е интересно как upmix-ва след като май е просто разклонител - да копира сигнала към всичките канали. Това НЕ е 5.1. Все пак е интересно, dark, ако обясниш как действа тази джаджа.
    За колоните, между които се колебаеш, не мисля, че ще можеш да ги подкараш със плеъра на 5.1. Те са мислени за компютър, а НЕ за DVD плеър.
    Бих заменил P5800 със Т5900.
    P: http://www.creative.com/products/pro...&product=10596
    T: http://www.creative.com/products/pro...&product=10323
    Т серията има метални поставки и сателитите са двулентови - имат пищялка. Плюс това T серията е малко по-мощна.
    Сателитите са еднакви - по 8 вата, но централния на P серията е 18 вата, докато на Т е 20. Уфъра на P e 22 вата, докато на Т е 24.
    Според мен тези допълнения си струват.
    Колкото до избор между Logitech и* Creative по принцип, аз лично не бих се колебал и взел Creative. По-скъпите серии на Logitech - Z серийте са наистина добри, но и бая кинти струват. При по-бюджетните решение Creative се справят доста по-добре. Имал съм Т3000, a сега съм с Creative MegaWorks 550D. Чувал съм как свирят доста модели на Logitech и Creative. Creative свирят по-добре. С извинение, но някои от Х моделите на Logitech ми звучат като тенджарите на баба ми. По принцип сравнявайки Logitech и Creative при скъпите им модели, уфърите на Logitech звучат по бумтежно (boomy), докато тези на Creative са по-ударни (punchy). Дано съм бил ясен.
    P и T сериите на Creative имат, според мен, най-добрия бас за цената си от всички серии на Logitech и Creative.

    Все пак, НЕ КУПУВАЙ БЕЗ ДА ЗНАЕШ дали ще можеш да ги върнеш ако не станат И ГИ ЧУЙ. Най-добрият тест е слуха. Все пак ти ще ги слушаш и щом дадени колони ти звучат по-добре от други, вземаш тях.

    ЕДИТ 2: Врочем, май Logitech-ските колони дори и да имат дистанционно, нивото на баса се регулира от врътка на самия уфър, което е доста неудобно.

    ЕДИТ: препоръката в синьо, един линк и ватовете на колоните, бях ги поразменил.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #12

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от zizu
    А някой може ли да ми каже спешно/много спешно/ има ли някое от двете дистанционно управление?
    не.. а и по принцип рядко има с дистанционо... за кво ти е?

    едит: истинско дистанционо де...

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #13

    Re: Избор на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    не.. а и по принцип рядко има с дистанционо... за кво ти е?

    едит: истинско дистанционо де...
    Не точно рядко, а скъпите модели. Logitech Z-5500 или Creative GigaWorks 750D например, ама те струват мама и тати.

  17. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #14

    Re: Избор на озвучителна система

    Здравейте,

    аз веднага искам да отговоря още на първия пост -
    аз в къщи съм с Creative P5800, за Logitech не мога да кажа нищо, нямам наблюдения. Та за Creativ-a:

    1. За тези пари системата е много добре, баса е плътен (все пак и суубвуфъра е от дървесни частици, а не пластмасов), въобще звука е много добре (казвам като за тези пари), освен това съм с вградената звукова карта, която си е на дъното, с външна ще свири още по-добре;
    2. Има само един аналогов вход на суубвуфъра;
    3. "Дистанционното" наистина е с кабел, който е дълъг може би около 2 метра;
    На дистанционното има две врътки съответно за усилване и бас, и вход за слушалки;

    АЗ лично обаче имах следния проблем (или дефект може би), не знам дали при всички други е така:
    врътката за волумето на "дистанционното" ми се прецака, понеже е тъпо направена ( с тример-потенциометър), който явно ако го въртиш много и по някое време сдава багажа, първо си работеше супер, после по някое време както си свири и системата изгасваше (лампичката за пауър-а), и после сама си тръгваше; после като изгаснеше не искаше да тръгне сама, докато не завъртя волумето нанякъде;
    отворих дистанционното, презапоих крачетата на потенциометъра, оправи се за известно време (и аз си помислих че проблемите ми ги няма вече), обаче след време пак започна да прави така;
    накрая ми писна много вече и махнах въпросния потенциометър, а понеже не можах да намеря никъде точно такъв (живея в Габрово), сложих един от тези старите, с металните корпуси, ама поне е със същото съпротивление и крачетата му са точно така разположени, само че понеже е с дълга ос, съм го извел външно с кабелчета до платката И СЕГА ВЕЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД, като изключим външния вид на "дистанционното" защото старчи от него един потенциометър .

    КАЖЕТЕ АКО НЯКОЙ Е ИМАЛ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ С ПОТЕНЦИОМЕТЪРА, И МОЖЕ ЛИ ДА СЕ НАМЕРИ НЯКЪДЕ ТОЧНО ТАКЪВ, стойността ще ви я кажа по-късно, понеже сега пиша от работа, а я имам записана в къщи (мисля че 50 килоома беше, но не съм сигурен много), даже и снимка ще публикувам, за да се види разположението на крачетата.

    ИНАЧЕ ДРУГИ ЗАБЕЛЕЖКИ НЯМАМ КЪМ СИСТЕМАТА, и както беше писано, ако искаш да сложиш сателитите в краищата на стаята примерно, ще ти се наложи да си купиш или направиш удължителни кабели с чинчове в краищата, аз така направих, купих си стерео кабел (екраниран) двоен такъв, по около 4-5 кабелите станаха, и работи добре.

    Но също както беше писано по-нагоре, най-добре чуй и двете системи и виж как свирят, защото аз лично Лоджитех не съм чувал никога и не мога да кажа как е.
    Дано съм ти бил полезен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #15

    Re: Избор на озвучителна система

    Благодаря на всички за мненията.
    Вижте аз за мен не бих си купил подобни колонки. Засега имам един усилвател 2х100 правен и две колони също съм си ги правил и не бих ги заменил с нещо подобно.
    Колонките ми трябват за едно приятелско семейство, което знае само бутона плей къде е. Искат да направят подарък на децата си/6-7 клас/ и са определили лимит от 130 лв. Затова се колебая между тези двете. Колкото до подкарването на 5.1 на тях едва ли децата знаят какво е това.
    Засега везните накланят към Creative-то.
    А пък нали знаете посредникът в какво положение се озовава като нещо после не се хареса или стане нещо дефект... :knuppel2:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на аудио система за озвучаване ( тв )
    От gurcayy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 16-02-15, 18:38
  2. Сборка на озвучителна система
    От ssamm22 във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 18-09-14, 07:25
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Избор на система до 600 лв.
    От Tafkooo във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-11, 16:41
  5. HELP!Избор на ДВД система
    От SHB във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-07, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе