Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 73

Въпрос за Kenwood KRF-A4020

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #1

    Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Здравейте, сдобих се с въпросния ресивър и реших да си купя тонколони за него, а какво ви е мнението за този ресивър, питам защото няма много информация за Kenwood, по принцип във форума. В момента го слушам с подобни на JBL Control one, но са някаква испанска марка 3 лентови, просто защото такива имам под ръка.
    Какви стерео тонколони бихте ми препоръчали за него, предпочитам да са малки тип букшелф или мониторни, ако така се казват, може и 2-ра ръка? Питам ви защото съм лаик в тази област. Бихте ли ми казали от къде мога да намеря дистанционно за него, понеже няма. Търсих в ОЛХ и Базар, но не намирам оригинално (Kenwood Rc-r0709), а дали ще е възможно да ползвам универсално такова, ако да, то кой модел да си купя? Бюджет за тонколони до 150 лева. Благодаря!

    https://www.hifiengine.com/manual_li...rf-a4020.shtml

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #2

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Избирането на тонколони ОТ втора ръка е рискован в предвид състоянието им. Усилвателя поддържа ОТ със импеданс до 4 Ома.
    Но, търси ОТ със поне 6.5 инч основен говорител. Ако стаята е, малка и ще ги използваш за "монитори" на бюро, например за компютъра може и със 5 инча да потърсиш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #3

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Освен радио какво още ще слушаш ? Модела е нисък и не си струва големи инвестиции в тонколони, харесай си нещо секънд хенд ако твоите свирят зле, но чудеса не очаквай.
    Купи тоя : https://www.olx.bg/ad/kenwood-krf-a4...2-ID8bczP.html , вземи дистанционното и продай по-калпавия за 80 лв и си готов, примерно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #4

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Избирането на тонколони ОТ втора ръка е рискован в предвид състоянието им. Усилвателя поддържа ОТ със импеданс до 4 Ома.
    Но, търси ОТ със поне 6.5 инч основен говорител. Ако стаята е, малка и ще ги използваш за "монитори" на бюро, например за компютъра може и със 5 инча да потърсиш.
    Извинявай за може би глупавия въпрос но какво е "ОТ"?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Освен радио какво още ще слушаш ? Модела е нисък и не си струва големи инвестиции в тонколони, харесай си нещо секънд хенд ако твоите свирят зле, но чудеса не очаквай.
    Купи тоя : https://www.olx.bg/ad/kenwood-krf-a4...2-ID8bczP.html , вземи дистанционното и продай по-калпавия за 80 лв и си готов, примерно.
    Да, предимно радио и мисля да ги включа към телевизора, което все още не съм направил. Но, сега след този коментар се замислих дали да го задържа въобще. Понеже е много запазен и има пре-аут за активен суббуфер и цената беше много добра, за това реших да го взема, като нямах кой знае какви познания относно ресивърите. От това което съм чел из форума за тях, останах с впечатление, че за моя вкус на звук остават Marantz ( не знам кой модел е добър) и Technics ( за него знам , че трябва да започва с буквата "А" преди цифрите - А***) . Та, е много верочтно да го продам и да търся една от двете марки, които споменах до около 200 лева 2-ръка Стерео ресивър, а не 5.1 и т.н. Ако не ви затруднявам бихте ли ми казали няколко модела от тези марки за които да се оглеждам с цена около 200лв. И евентуално тонколони подходящи за него, пак подобен тип. Благодаря ви !
    Този пост е редактиран от Dares; 14-09-20 в 13:44.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    ОТ - озвучителни тела / тонколони/
    Стерео ресивър ли търсиш или многоканален ?
    Уточни си приоритетите първо и тогава ще получиш съвети.
    Хубав Марантц ще ти дойде скъп, Техникс като марка за ресивър изобщо няма да коментирам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #6

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    ОТ - озвучителни тела / тонколони/
    Стерео ресивър ли търсиш или многоканален ?
    Уточни си приоритетите първо и тогава ще получиш съвети.
    Хубав Марантц ще ти дойде скъп, Техникс като марка за ресивър изобщо няма да коментирам.
    Търся стерео ресивър 2.0 или 2.1, много канален не ми трябва, защото ще го ползвам само за слушане на музика. Може и аз да съм в грешка за Техникса, но от много четене съм останал с такова впечатление. За това най добре да оставя съветите за марка модел на вас. Какъв стерио ресивър 2.0 или 2.1 да избера до 200 лева 2-ра ръка?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #7

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Отваряш базара пишеш марка Денон, после Ямаха и каквото ти е по джоба. За музика по-добре е Ямаха. Ако попаднеш на читав и евтин Марантц , пак е добре. Гледай да е с дистанционно тоя път. Ако харесаш нещо конкретно линкни го тук за мнения.
    Има един Марантц на 200 лв в Разград с дистанционно, виж в феиса https://www.facebook.com/groups/2557...?ref=bookmarks
    Този пост е редактиран от Slusatel; 14-09-20 в 19:14.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #8

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Марантц ще го видя, когато ме приемат в групата. Разглеждах една друга група за продажба техника, но рядко се виждат Стерио ресивър Ямаха, повечето са Онкио, пайнер, техникс, над, денон и др. Видях една Ямаха в базар която ми хареса, ето я и ако може мнение за нея. https://m.bazar.bg/obiava-26543253/yamaha-rx-497

    И тази Ямаха.
    https://m.bazar.bg/obiava-29263270/yamaha-rx-797
    Изпратено от моят FIG-LX1 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Dares; 14-09-20 в 23:38.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #9

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    https://www.olx.bg/ad/yamaha-rx-497-...tml#bb614c775b

    https://www.olx.bg/ad/prodavam-yamah...tml#beca012ef4

    рови още , предполагам не ти е спешно. Във Феиса има хубави неща и малко по-надеждни търговци.

    https://m.bazar.bg/obiava-30031403/m...-distantsionno

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #10

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Не ми е спешно, ще ровя. И двете Ямахи ги гледах, но нямат дистанционни, Марантца ми харесва. Тъкмо чета още инфо във форума, но сякаш е доста оскъдна за стерео ресивъри, Много се обсъждат много каналните 5,1, 7,1 и тн., а изключително малко стереото.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #11

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Ами стерео ресивър е малко безсмислено да се купува. Винаги можеш да купиш един прав стерео усилвател и един тунер. Звука ще е доста по-добър от варианта стерео ресивър. Тунерите вървят по 50 лв. За 150 лв има доста добри усилватели. Иначе пък какво те бърка да вземеш многоканален ресивър пък си слушаш на стерео ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #12

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Ами много от мненията казват, че музика се слуша на стерео ресивър, а не на многоканален, защото многоканалния бил за филми, а не за музика и за това гледам стерео ресивъри. Или аз грешно съм разбрал... То от много четене човек може да се обърка накрая, а нямам възможност да чуя 5.1 как свири в стерео, всъщност чувал съм една ямаха 5.1 ресивър на стерео и ми хареса саунда. До сега съм слушал все 2.1 колони за компютър Z2300 и подобни, но сега искам да си направя едно стерео 2.1 с усилвател и да си слушам МР3 и flac-ове на нея примерно, може и през компа, може и през телефона, като мисля да я включа в телевизора. Такава ми е идеята.. А за 5.1 имам 2 системи, едната е JBL ( плеър, колонки и буфер ) Другата е Logitech Z 5500. Ако нещо бъркам в посоката в която съм се насочил, дай съвет.
    Този пост е редактиран от Dares; 15-09-20 в 12:48.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #13

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    А , не ти си решаваш какво ще напазаруваш. Хубаво е да се разходиш до приятели да чуеш няколко ресивъра как свирят в режим музика / макар , че колоните ще са различни, все пак е ориентир/. Щом ще включваш и телевизора ще е добре да има HDMI и така заминаваш при многоканалните ресивъри и после ще почне едно наливане на пари .....Не бързай почети , послушай и каквото си харесаш.

  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #14

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Ако, не държиш на многоканалния звук, и обичаш музиката, тогава търси стерео уилвател/ресийвър с оптика.
    Slusatel, много добре те насочил, да не бързаш. Да
    прочетеш тук там, и да си решиш преоритетите дали, ще залага на музиката или филмите.
    Предимството на AV многоканалния ресийвър е удобството и свързването на множество устройства по HDMI.
    Инвестирането във ОТ, които са по качествени, винаги е по добра идея(ще имаш по-добър саунд) среден или висок клас ресийвър /усилвател.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #15

    Отговор: Въпрос за Kenwood KRF-A4020

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Щом ще включваш и телевизора ще е добре да има HDMI.....
    За включване в телевизора имах предвид или през чинч или през оптиката.. Защото ако реша да е многоканален ще ми се прииска да е и мрежов и и и други неща, които няма да ползвам. Но разговора с теб ми е полезен защото ми се изяснява все повече какво искам и от какво имам нужда най вече, но не съм сигурен дали такова животно има, а то е :
    Стерео ресивър/ усилвател с оптика, с няколко входа чинчове, мрежов за интернет радио ( не е задължително, но може и да има такова нещо ) с пре аут за допълнителен суббуфер ако се наложи ( това ми е задължителна екстра ), мощност от 80 вата на канал. Горе долу това ми се очертава да търся..... ииии сега ще падне едно четене и търсене, което със сигурност ще е объркващо за мен, защото нито знам къде да гледам нито какво, само знам че ще е Ямаха, на 2-ро място Марантц... за сега.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Ако, не държиш на многоканалния звук, и обичаш музиката, тогава търси стерео уилвател/ресийвър с оптика.
    Slusatel, много добре те насочил, да не бързаш.
    Да, няма да бързам, но помощта от вас е много голяма. Знам , че не искам да е многоканален, просто не ми трябва и не ми трябва HDMI, оптика да, но не и HDMI, просто не знам за какво ще ми служи това. Тек, подскажи ми коя Ямаха или Марантц отговаря на тези изисквания модел, ако може, защото по лесно ще ми е да се ориентирам в богатия избор от предлаганите ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. KENWOOD KMM-100RY или PIONEER MVH-160UI
    От Stoqn Monev във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-14, 08:53
  2. KENWOOD LS-N501
    От fakata92 във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 01-07-12, 00:55
  3. Помош за KENWOOD KDC 519
    От wolfeer във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-10, 02:02
  4. KENWOOD KRF-V7300D
    От biqch във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-09, 13:45
  5. Да ппитам за KENWOOD KDC-W5141UAY
    От sssaaa във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе