Резултати от 1 до 6 от общо 6

Нови тонколонки, чуващи се глухо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1

    Нови тонколонки, чуващи се глухо?

    Здравейте, закупих си Logitech Z200 тонколонки за компютъра, разопаковах ги, включих ги и съм много изненадан от звука. Вероятно аз нещо не схващам, но звучат сякаш са поставени в кутия. Някак си глухо. И това при същите настройки (вероятно тези, които са по default на уиндоус 7) на старите ми тонколонки закупени за жълти стотинки:

    SP-163 / le Dowell / 2.0 / Speaker systems / Products / Dowell & D-Computer

    Очаквах подобрение спрямо тях, а както казах, звучат много особено.Самата сила на звука, каточели също е по-занижена.
    Слушам основно подкасти и клипчета, на които някой говори. Музика и филми сръвнително рядко.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #2

    Отговор: Нови тонколонки, чуващи се глухо?

    Предполага се, че тонколонките толкова си могат. За всеки случай ги тествай на друг източник. Например на телефона, за да разбереш дали има нещо пипано по еквалайзерите на системата (звуковата карта) или плеъра който слушаш.
    Ако, си искал да подобриш звученето на компютъра е трябвало да се насочиш към активни тонколони на Edifier, а не тези "дървета" Logitech.
    Които, изобщо не си заслужават във ниския клас компютърни тонколонки.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Нови тонколонки, чуващи се глухо?

    Цитат Първоначално публикувано от geraldo Виж публикацията
    Здравейте, закупих си Logitech Z200 тонколонки за компютъра, разопаковах ги, включих ги и съм много изненадан от звука. Вероятно аз нещо не схващам, но звучат сякаш са поставени в кутия. Някак си глухо. И това при същите настройки (вероятно тези, които са по default на уиндоус 7) на старите ми тонколонки закупени за жълти стотинки:

    SP-163 / le Dowell / 2.0 / Speaker systems / Products / Dowell & D-Computer

    Очаквах подобрение спрямо тях, а както казах, звучат много особено.Самата сила на звука, каточели също е по-занижена.
    Слушам основно подкасти и клипчета, на които някой говори. Музика и филми сръвнително рядко.
    Защото са ефтинджос мой човек....следващия път не се стискай толкова много...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #4

    Отговор: Нови тонколонки, чуващи се глухо?

    Ефтинджос? Пъти по-скъпи са от старите. Освен това имаха добри отзиви. Не съм искал да са мега-хипер, а просто да сменя по-старите с нови, с една идея по-добри

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #5

    Отговор: Нови тонколонки, чуващи се глухо?

    Тия, дето са писали добрите отзивите, не са чували старите ти колонки и не знаят какво ти лично очакваш от новите като звук.

    Отделно слухът ти е свикнал със звука на старите и е нормално да ти се струва странно. С времето ще се адаптираш, но ако не ти харесва - по-добре ги върни ако имаш възможност.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #6

    Отговор: Нови тонколонки, чуващи се глухо?

    Цитат Първоначално публикувано от hadean Виж публикацията
    Тия, дето са писали добрите отзивите, не са чували старите ти колонки и не знаят какво ти лично очакваш от новите като звук.

    Отделно слухът ти е свикнал със звука на старите и е нормално да ти се струва странно. С времето ще се адаптираш, но ако не ти харесва - по-добре ги върни ако имаш възможност.
    Да ви кажа и аз това си помислих първо, но после се сетих, че шофирам 2 атомобила, в къщи има 2 телевизора, смартфон и какво ли още не, а никъде звука, особено идващ от говорещ човек не се чува по този начин - каточели е застанал зад стена.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 08-03-17, 23:17
  2. Тонколонки за таванен монтаж
    От Влад във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-15, 11:59
  3. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 12:55
  4. Компютър ,Монитор и тонколонки
    От BatVez във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-10, 17:51
  5. Нови хардове , нови Windows - стари проблеми
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-04, 16:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе