Резултати от 1 до 3 от общо 3

Нови хардове , нови Windows - стари проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Нови хардове , нови Windows - стари проблеми

    отдавна не бях писал тук

    интересно наистина какво става напоследък - ( говоря от скромния ми опит с хард дискове и техния ремонт )

    Много често новите хардове не се разпознават коректно от BIOS на новите дънни платки , или обратно [^]

    Проблема става с това че хардовете които веднъж са форматирани като LBA се познават много често като LPG, CHS, и др. ( не ги помня вече ) , в седствие на което след пускане на компютъра стават много интересни явления - както ги наричат повечето ми познати.

    Проблема най-лесно се оправя с забравената вече ( но не и за мен ) функционална програмка работеща под MSDOS - част от пакетана небезизвестния Norton System Works - вече отдавна неизползваем.

    Тази наглед - 'мижава "програма все още с голяма ефективност се справя с този проблем

    това което прави тя е да коригира без проблем Boot sectora на твърдия диск , естествено след коректното му намиране в BIOS, цялата информация се появява като с магическа пръчка.



    Това Важи само ако виждате че имате инфо на харда , но не можете да я извадите .



    Втория начин е по-драконовски - format c:/s

    и после - Get Data Back , но шанса за успех е 20 %



    ако някой има затруднения - да пише на e-mail на ICQ & PM не отговарям вече .




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #2

    Нови хардове , нови Windows - стари проблеми

    "Много често новите хардове не се разпознават коректно от BIOS на новите дънни платки , или обратно"



    Според моя опит новите дискове се разпознават безпроблемно от новите дъна.




  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Нови хардове , нови Windows - стари проблеми

    това е твое мнение амиго, моето е различно,а и досега мисля че съм доста по напред от теб относно хардове

    ( това че на някои дъна няма проблеми , не означава че трябва да изкажеш такова мнение ) - но не това е въпроса- просто споделям опит - в полза на участниците във форума. Това че на теб не ти върши работа- можеше и да си спестиш коментара .

    Темата която съм постнал не е обсъждане - а съвет , какво да правят ако стане подобно нещо.



    Поздрави

    Mr.TECHNO


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 23-10-12, 08:11
  2. Продавам 3 нови рутера Belkin - Нови цени
    От ohluva във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-12, 13:56
  3. Отговори: 5
    Последно: 24-07-12, 12:36
  4. Отговори: 1
    Последно: 31-03-11, 17:58
  5. MP4 player SONY - нови - НОВИ ЦЕНИ !!!
    От Ewing във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-11, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе