Резултати от 1 до 7 от общо 7

проблем с USB TV Tuner

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #1

    проблем с USB TV Tuner

    Преди няколко дена си купих USB2 TV Tuner.

    С него идва програма за гледане и capture - Honestech TV Plus 2.0.

    Инсталацията и настройката минава без проблем. Оказа се обаче, че не мога да подкарам TV Тунера да работи с друга програма освен тази, с която идва. Пробвах Chris TV, WinDVR и други, но всички ми дават едно и съща грешка, че не могат да намерят capture device. Възможно ли е ТВ тунера да се гледа само с Honestech и с нищо друго? На оригианлното CD освен програмата за гледане, има една директория DRIVER, от която се инсталира драйвера usbscan.sys (ver.4.60.3000.1). Лаптопа ми е Acer Aspire 1605DLC с Windows XP Pro (SP1).



    Тунера може да видите тук:

    http://www.magnex.it/prodotti/ext_pe...als/stp200.htm



    а данните за електрониката вътре са следните:



    тунер - TCL2002MB-3

    2K3 501



    chipset - VXIS

    VX7011



    USB - GL660USB



    Има още 2 по-големи чипа, които не знам за какво точно са:



    PHILIPS 74HC373D

    AD424



    STK6011P2-5V

    2035001-2038



    Някой има ли идея какво може да се направи?


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #2

    проблем с USB TV Tuner

    Този тунер е с хардуерна компресия, която на всичко отгоре е нестандартна. Не съм чувал за софтуер, който да работи с такъв тунер, но може да се пробваш с плъгинчето ми (линка в сигнатурата), има шанс да тръгне.



    Ако не тръгне може да ти пратя debug версия, за да разберем къде е проблемът.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #3

    проблем с USB TV Tuner

    ok. довечера след работа ще пробвам. на CD-то има записани няколко програмки, които ми се струва че не са към Honestech TV Plus, а по-скоро от фирмата-дистрибутор са правили някакви модификации и допълнения. Имам такива подозрения, понеже свалих от интернет демо версия на Honestech TV Plus. инсталирах я в друга директория, но не можа да "запали" тунера. Единствено ТВ се гледа с версиата на Honestech от CD-то.



    А въпросната програма не ми харесва понеже е написана доста некадърно... не може тунера да е с hardware компресия, да записвам MPEG1 i да ми накъсва при положение, че съм с Celeron 2.4, 512 RAM и съм спрял всички процеси и програми, които биха забавили capture-a...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #4

    проблем с USB TV Tuner

    barnie, пробвах с плъгина за уинамп, но не става.

    докато съм пуснал ТВ тунера с оригиналната си програма, другите програми виждат USB capture-a, но естествено не могат едновременно да го ползват. В момента в който изключа оригиналната програма и USB capture като устройство изчезва. не съм програмист, но вероятно EXE-то на Honestech TV Plus е пипано и преди да зареди самата програма, качва драйверите на тунера, а след като я изключа ги маха от паметта... с моя прост акъл до такъв извод стигам [8D]. В директорията на Honestech има някакви файлова с разширение .AX, които ми изглеждат подозрителни... в смисъл не ми изглежда да са от Honestech TV Plus...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #5

    проблем с USB TV Tuner

    добри новини [8D] майстора си е майстор... ще взема да си смена професията..... [8D]

    в директорията на Honestech TV Plus има един файл - Dsvx7011.ax

    Предположих, че това трябва да е драйвер за тунера понеже има същата сигнатура като чипсета. от command prompt написах "regsvr32.exe Dsvx7011.ax" и след това вече тунера се виждаше като capture device от разните му програми. друг е въпроса, че повечето не работеха с него, но 2 тръгнаха - Windows Mоvie Maker и една малка майкрософтска програмка за capture. Не работи с плъгина за Уинамп, Virtual Dub, Chris. Dscaler, WinDVR.

    Сега остава да го добавя в registry-то за да ми се стартира всеки път автоматично и да намеря свястна програма за гледане и capture на ТВ [8D].



    Един допълнителен въпрос... както стана дума, тунера има hardware компресия и може да записва с един негов кодек VXIS: 704x576, bitrate 5821 kb/s, 25 FPS, PCM Audio 768 kb/s (384/ch, stereo). Много мазно върви записа без да пропуска кадри, но не намирам откаде мога да му променям настройките... някой играл ли си е с това?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #6

    проблем с USB TV Tuner

    Вместо да го караш да се регистрира всеки път, просто премести файла в друга директория, за да не може honestech да го дерегистрира.

    Странно ми е защо не работи плъгина. Искаш ли да се пробваш с debug версия, за да видя какво се сбозва? Или да се пробваш да сглобиш едно графче с GraphEdit?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #7

    проблем с USB TV Tuner

    ok! само ще трябва малко повече да ми обясниш какво да правя, понеже не разбирам от програмиране

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с TV TUNER
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-03-06, 13:16
  2. Проблем с TV-Tuner
    От B0BY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-06, 13:59
  3. Tv Tuner Проблем
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 13-12-03, 02:22
  4. Проблем с TV Tuner Philips
    От RumpiGroup във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-03, 10:10
  5. Проблем с TV tuner под XP
    От GaZaRa във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 21-02-03, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе