Резултати от 1 до 10 от общо 10

ATI 9100 - tv-out, overlay

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    25
    #1

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Моля помогнете !

    Купих си ново дъно ASUS P4R800-V Deluxe с вграден видео карта ATi 9100.

    Подкарах Tv-out, но не мога да пусна едновременно картина на tv-то и монитора.

    Видаях, че има пусната подобна тема http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=15545 , но когато стигна до "overlay" няма нищо активно и не мога да пусна "Theater Mode". Изписва ми, че тези функции са достъпни само в "dual-controller Clone mode"



    Какво да направя ???

    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Ами пусни Clone mode от Properties на Video-то

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    25
    #3

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Не мога да го намеря това ! [:I]

    Ще ми обясниш ли малко по-подробно ?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    От линка който си дал прочети втория ми пост.

    И махни запетайката на края на линка, че дава грешка [].

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    25
    #5

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Значи и там не са ми активни в смисъл, че не мога да ги променям, но са както си писъл ти - на монитора е избран левия, а на тв-то - десния.

    А също така и на "Display Properties -> Settings" когато се опитан да активирам втория монитор (щракам на "expend my Windows desktop onto this monitor") телевозора ми премигва два-три пъти и пак се дезактивира (отметката изчезва)

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А също така и на "Display Properties -> Settings" когато се опитан да активирам втория монитор (щракам на "expend my Windows desktop onto this monitor") телевозора ми премигва два-три пъти и пак се дезактивира (отметката изчезва)



    <div align="right">Originally posted by The_Bad_Tom-cat*-*28/07/2004*:* 17:20:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това няма да го правиш! Там трябва та ти стои първия монитор! Това е за други цели.



    1. Включваш кабела на TV -Out-a към телевизора, включваш го и го превключжаш в режим "Video"

    - става въпрос за телевизора - не компа!

    2."Display Properties -> Settings" ->"Advanced" ->"Displays" . Тук може да ти е включен само монитора по подразбиране. В това състояние не можеш да превключваш режимите ( да натискаш бутоните до него - с окръжност и точка в нея и другия - с прозорчетата.)Над картинката на телевизора има бар на който пише "TV"(там са настройките за телевизора). Горния ляв ъгъл на бара е изрязан и представлява бутон "Включване". Когато е изключен е червен, а когато е включен - зелен. Ако е червен(изкл.) натискаш го и даваш "Applay"! Едва тогава ти се активира бутона за "Clone" (с прозорчетата - десния). На монитора трябва да си остане натиснат левия -"Prinary Diplay". Следкато си цъкал по тях - пак "Applay".

    3.Сега вече можеш да отидеш в "Оverlay"-> "Clone mode options..." ->"Theater Mode".

    Другите опции в тази папка можеш и сам да се сетиш за какво са, предполагам. Но ако все още има неясни неща - питай [], не се притеснявай!


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    25
    #7

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Правя всичко точно както си го описал, но "clone" и "Overlay" остават неактивни.

    Във интернет намерих много снимки на които бяха включени едновременно и тв-то и монитора, но при мен неможе. Ако включа тв-то монитора автоматично се изключва и обратно [V]

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Чудно....Да не би да е нещо от драйвера? Преинсталирай го или сложи по-нов ако си със стар. Първо махаш стария, като на въпроса - "Да запазя ли сегашните настройки на юзера" (или нещо подобно) - отговаряш "NO". Рестартираш и слагаш новия (или същия) драйвер. Ако и тогава не стане при тези настройки - идея си нямам от какво е!

    Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #9

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Здравейте, пич имам вапрос към тебе монитора ти на DVI порта ли ти е включен? Защото ако е там не става да пуснеш и двете.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    25
    #10

    ATI 9100 - tv-out, overlay

    Монитора ми е включен на VGA порта.

    В страницата на АСУС намерих информация, че дъното е "ограничено" и не поддържа тв-аут и монитор по едно и също време [!]



    Но все пак дали няма някакъв начин да ги пусна едновременно ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Qtek 9100
    От dragozow във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 19-06-07, 08:36
  2. Radeon 9100 Lockup
    От FLANKER във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-03, 03:27
  3. Radeon 9100
    От Macharoka във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-03, 02:49
  4. Kade ima ATI 9100 ???
    От Vova във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-03, 23:23
  5. S3 Savage 3D + overlay support
    От krasi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-02, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе