Резултати от 1 до 4 от общо 4

GeForce256 - overclock???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3
    #1

    GeForce256 - overclock???

    Здарвейте. Имам една стара ма6инка Abit BX440RAID/Cel700 със споменатата в заглавието видео карта. Процесора съм го изпържил на 1000 и системата си работи стабилно. Чудя се дали е възможно да се изпържи видеото - все пак е доста стара карта и не знам дали изобщо поддържа такива опции. А и не знам дали е безопасно - тя си има доста нефелно охлаждане - вентилатора и едва върти. Ако някой си е имал работа с пържене не такава карта /и все о6те си спомня как го правил миналия век/ ще съм благодарен за съвети - аз дори не знам каква програма да ползвам - до сега не съм се занимавал с карти на Nvidia. И всъщност ще има ли някаква съществена промяна в производителността и? Предварително Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    GeForce256 - overclock???

    Не,няма да има никаква,особено в съвременните игри

    А и картата е стара(4-5) години,ня края е,не и скъсявай живота,тя и без тва нищо чудно да си спре скоро,много греят бтв

    Ако все пак ти се занимава с rivatuner става без проблем,има я навсякъде в пиъра

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    GeForce256 - overclock???

    Ако все пак решиш да правиш нещо, първо подмени вентилатора, който "едва върти". Но едва ли ще има особена полза от упражненията - предполагам, че картата наистина е в края на жизнения си цикъл и едно допълнително натоварване само ще ускори края му. Ама няма лошо, ще си вземеш нова... [8D]

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3
    #4

    GeForce256 - overclock???

    Е все пак реших да се пробвам с тунера, като първо смених вентилатора де. Не понася пържене на паметта дори с единица, но процесораи го дигнах от 110 на 140. Понеже не играя кой знай колко нови игри, разликата се усети - игрите не нацепват толкова много като преди. И като я пипам - не е по-гореща от преди. Мерси за информацията. Вси4ко най-най!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Moga li da overclockna Geforce256
    От vallaws във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 25-04-03, 14:49
  2. Problem s GeForce256
    От ДжинФис във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 14-02-02, 22:05
  3. geforce256 vs geforce2mx
    От y0y0 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 28-12-01, 16:19
  4. проблем с GeForce256 - за D. Petrov...
    От filip във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 02-11-01, 13:50
  5. Za Geforce256-Yuan
    От DPetrov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 68
    Последно: 31-03-01, 21:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе