Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Проблем PC->TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    52
    #1

    Проблем PC->TV

    Може ли някой да ми каже по каква причина като включа комп. в телевизора картината на TV е черно-бяла, никакви цветове, супер качество, но уви безцветна. Опитвах всичко ; пусках различни системи от Pal B-Pal K до NTFC, смемях кабелите и пак нищо. Къде може да е проблема в Pc или в телевизора.

    Компютъра ми е:

    AMD 3000+

    Asus A7N8X-E Delux

    MSI Radeon 9800pro

    512 DDR

    Телевизора е нов няма и на една година SEG, но на него има само един Scart вход отзад и нищо друго, нито други входове и изходи, само това.Благодаря предварително за мненията.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Проблем PC->TV

    При мен цветове има само на Belgium PAL, но видеото ми е GForce4, пробвай ако го имаш

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Проблем PC->TV

    @Novia,

    Напиши малко по-подробно от какъв изход на видеокартата вземаш сигнал за да го подадеш към телевизира (евентуално ако можеш, на кои пинове на СКАРТ конектора какво подаваш)?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    52
    #4

    Проблем PC->TV

    Изхода на видео картата си е стандартен S-Video, а от скатра не разбирам.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #5

    Проблем PC->TV

    Имах същия проблем с преносимия си компютър(ATI Mobility Radeon). Оказа се, че в менютата на телевизионния приемник(JVC) има опция за режима на самия видео вход(SCART) на телевизора. Когато настроих входа на режим S-Video, цветовете се появиха. Предполагам, че това зависи от конкретния модел и марка телевизор, така че погледни инструкцията за експлоатация.

  7. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #6

    Проблем PC->TV

    //offtopic:

    А бе това от подписа ти не е личната машина нали ?

    //offtopic

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #7

    Проблем PC->TV

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">//offtopic:

    А бе това от подписа ти не е личната машина нали ?

    //offtopic



    <div align="right">Originally posted by Zetle*-*30/10/2004*:* 16:24:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    //offtopic

    Баси, като гледам тоя малък диск... Направо не е истина...

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #8

    Проблем PC->TV

    \\OFFTOPIC

    Не разбира се, това е машината на която работя в службата...:-)

    Домашният ми компютър е скромен Pentium4 2,8GHz. Но тъй като в последните месеци домашният компютър го ползва майка ми, не мисля, че влиза в сметките[:D].

    За да спестя други въпроси - машината се ползва за Main host на изчислителен клъстер за мрежови изчисления. За този сценарий обема на дисковете е абсолютно достатъчен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #9

    Проблем PC->TV

    Здравейте на всички. Въпросът ми е следния. Защо като си включа телевизора към компа нищо не виждам на екрана на ТВ-то. Свързал съм го с SCARD, като съм взел сигнал от S-Video(мисля че така се казва кръглата малка букса на ТВ изхода на видеото). Не съм специалист но кабелите на SCARD-тата които подават сигнала са 4, на 20 позиция-бял, на 17-червен, на 15-черен и на 13-зелен. Даже като си включвам компа се появява началния екран на Windows-a, след като изчезне не се появява десктопа а само син екран по които мога да движа мишката. След известет брой рестартове включване и изключване на кабела на телевизора и монитора, всичко си тръгва и РС-то разпознава и монитора и ТВ-то. Качил съм си и специална програма за настройка на ТВ изхода(TV Tool). И пак не мога да изкарам сигнал. В тази програма голяма част от опциите не работят защото ми дава, че са забранени от настройката на видеото. Но там където ме препраща да ги разреша има само опции за цвета. Какво трябва да променя за да имам картина на телевизора?

    Видео картата ми е GeForce 4 MX440 128 MB AGP 8 with TV-Out.Телевизора е нов Teletech има 2 аудио-видео входа и изхода и две EURO SCAD. Пробвал съм да го включвам към РС-то и на двете SCARD-и.

    Предварително благодаря за отговора.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #10

    Проблем PC->TV

    Виж mode от настройките на картата- избираш clone и ще виждаш всичко от компа. Сложи и full video да излиза на тв - филмите ще са на прозорец на монитора и ще вървят на тв на фулсцреен.

    Вероятно си сложил mode на dualview - тогава ще виждаш само филмите и нищо друго от компа.

    Не мога да го напиша по-подробно, защото не съм на моя комп.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #11

    Проблем PC->TV

    Сложих настройките на видео картата на Clone mode, но пак нищо не става. Нито се вижда нещо когато работя на компа, нито пък когато пусна филм. Чудя се защо ТВ приемника се вижда само когато вляза в настройките на видео картата и защо не го виждам като натисна десния бутон на мишката и отида на Settings. Не го виждам и в добавките към контексното меню. NVIDIA Settings->NVIDIA Display.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Проблем PC->TV

    Това е синтезирано от постовете в няколко теми:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Инсталирай си последните драйвери за картата, вкл ТВ-то и ако РС не е намерило ТВ

    използвай Detect Displays (д.бутон в/у десктопа->Properties->Settings->Advanced->GeForce->nView DisplayMode).

    После правиш настройките така: nViewModes ->Clone и Display Pair-> Analog monitor + TV.

    Ако ще гледаш филми на ТВ сложи в Full Screen Video "Secondary Display"

    (филмите ще тръгват направо на FullScreen на ТВ).

    Това е накратко.



    За кабел трябва да имаш преходник който се вързва в картата и от другата страна излизат

    S-Video и чинч. Най добре е са ползваш клоне-то за да виждаш и на монитора и на телевизора.

    Филма може да излиза без черни полета, на за тази цел трябва да си включил опцията затова.

    Тя се включва само когато си на twinview иначе неможеш да стигнеш до менюто,

    а то май беше при overlay controls-video mirror controls и по нататък май имаше нещо като

    фулл скреен на secondary display. Ще го намериш. Телевизора го пускай на пал. Монитора няма

    значене на каква разделитена способност и честота е.



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В твоя случай ще ти трябва и преходмик от "S-Video->Scart".

    TV Tool не ти трябва, неговите функции ги има в новите драйвери.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #13

    Проблем PC->TV

    Направих настройките, но няма ТВ сигнал. Това е сигурно защото нямам този преходник S-video->Scart. Къде трябва да го включа на видео картата имам изход за монитора,S-video букса и някакъв изход като за монитора само че е доста по широк.(Един приятел ми каза че това е полувин Scart, но не съм сигурен в думите му).

    Предварително благодаря за отговора.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Проблем PC->TV

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Направих настройките, но няма ТВ сигнал. Това е сигурно защото нямам този преходник S-video->Scart.

    <div align="right">Originally posted by Abadon*-*25/11/2004*:* 18:23:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре де, а как го включваш без преходник?

    И другия широкия изход не е никакъв 1/2 SCART []. Той е за включване на друг вид монитор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #15

    Проблем PC->TV

    Едият край на кабела е с букса S-video, а другият е с S-cart.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе